Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 02 січня 2020, питання №7567 100₴

Как подать в суд на дееспособного сына когда его мать инвалид?

Женщине 43 года она не дееспособна инвалид первой группы. У неё есть работающий сын 25 лет. Как привлечь его к ответсвенности. Он совершено не помогает. Пока она в больнице, и за ней смотрят, а что делать потом? И как сына привлечь к ответсвенности?

Відповіді юристів (7)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    15%
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду

    Привлечь его к ответственности можно только материально. Тоесть, опекун матери может обратится в суд, с исковым заявлением о взыскании алиментов с работоспособного сына на её содержание. Это максимум.

    К другой ответственности его к сожалению привлечь невозможно.

    Другой вопрос если он является опекуном этой мамы по решению суда. Уточните пожалуйста, кто сейчас опекун ?

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий день.

    Конституція України закріплює обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Таке піклування, турбота може знаходити свій вияв у особистому догляді, наданні матеріальної допомоги, представництві, захисті прав та інтересів батьків у різних установах тощо. Повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

    Підставою виникнення аліментного зобов’язання між повнолітніми дітьми і їхніми батьками щодо утримання останніх є склад юридичних фактів:

    а) походження дітей (родинний зв’язок батьків і дітей);

    б) непрацездатність батьків;

    в)потреба батьків у матеріальній допомозі.

    У даному випадку необхідно звернутися з позовом до місцевого суду про стягнення аліментів із повнолітнього сина на користь непрацездатної матері.

    Однак необхідно знати хто саме призначений опікуном недієздатної матері?

    Жупинский Николай Андреевич
    20%
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Все зависит от того, кто назначен опекуном недееспособной матери. Если опекуном назначен ее сын, то другие родственники и даже просто соседи могут инициировать сами или через органы опеки и попечительства снятие с сына полномочий опекуна с последующим взысканием с него алиментов и дополнительных расходов на содержание матери.

    Стаття 75. Звільнення опікуна та піклувальника

    1. Суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.

    Особа виконує повноваження опікуна або піклувальника до винесення рішення про звільнення її від повноважень опікуна або піклувальника чи до закінчення місячного строку від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута протягом цього строку.

    2. Суд, якщо він призначив піклувальника, або орган опіки та піклування може звільнити піклувальника від його повноважень за заявою особи, над якою встановлено піклування.

    3. За заявою органу опіки та піклування суд може звільнити особу від повноважень опікуна або піклувальника у разі невиконання нею своїх обов'язків, порушення прав підопічного, а також у разі поміщення підопічного до навчального закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту.

    Стаття 79. Оскарження дій опікуна, рішень органу опіки та піклування

    1. Дії опікуна можуть бути оскаржені заінтересованою особою, в тому числі родичами підопічного, до органу опіки та піклування або до суду.

    Сімейний кодекс України.

    Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків

    1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

    Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків

    1. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

    Стаття 205. Визначення розміру аліментів на батьків

    1. Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

    2. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.

    Стаття 206. Стягнення з дитини витрат на догляд та лікування батьків

    1. У виняткових випадках, якщо мати, батько є тяжко хворими, особами з інвалідністю, а дитина (стаття 6 цього Кодексу) має достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов'язаних з лікуванням та доглядом за ними.

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Ви пишите, що поки вона в лікарні за нею дивляться, а що потім.

    А потім за нею повинен доглядати її опікун.

    Стаття 67. Права та обов'язки опікуна (Цивільний кодекс України)

    1. Опікун зобов'язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.

    Опікун малолітньої особи зобов'язаний дбати про її виховання, навчання та розвиток.

    2. Опікун має право вимагати повернення підопічного від осіб, які тримають його без законної підстави.

    3. Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного.

    4. Опікун зобов'язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного.

    Стаття 60. Встановлення опіки та піклування судом (Цивільний кодекс України)

    1. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

    Стаття 75. Звільнення опікуна та піклувальника (Цивільний кодекс України)

    3. За заявою органу опіки та піклування суд може звільнити особу від повноважень опікуна або піклувальника у разі невиконання нею своїх обов'язків, порушення прав підопічного, а також у разі поміщення підопічного до навчального закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту.

    А тому, якщо опікун недієздатної жінки не виконує покладених на нього обов'язків, необхідно повідомити про це орган опіки та піклування, щоб той звернувся до суду із заявою про звільнення цього опікуна та призначення нового опікуна.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

    Ковальчук Владимир
    15%

    Статья 67 ГК определяет в общем виде права и обязанности опекунов. Формы и методы их осуществления зависят от того, над кем установлена ??опека. Опекун недееспособного физического лица обязан в первую очередь, заботиться о состоянии его здоровья, обеспечивать ее необходимыми лекарствами и медицинским уходом, создавать надлежащие бытовые условия, защищать ее интересы и в то же время следить за тем,чтобы она не нарушала права и интересы других граждан. В случае выздоровления или значительного улучшения состояния здоровья такой подопечной лица, опекун обязан возбудить в суде дело о восстановлении ее гражданской дееспособности. Если суд постановит решение о возобновлении его гражданской дееспособности, то опека после вступления решения в законную силу прекращается (ч. 3 ст. 76 ГК).

    Костромина Виктория
    10%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    мама может подать на сына на взыскание алиментов

    так же кто то может оформить над ней опеку - если сын не хочет ее досматривать

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - звоните

    Токмач Галина Николаевна
    10%
    Токмач Галина Николаевна 4 роки тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрый вечер. Над недееспособным лицом устанавливается опека. Так же можно подать на алименты на сына на содержание матери


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України