Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте
Может ли сейчас человек, имеющий инвалидность выехать за границу?
И если да, на основании каких документов?
Спасибо за ответы )
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія.
Так, це можливо.
Для підтвердження права на виїзд на пункті перетину потрібно пред'явити або пенсійне посвідчення, або посвідчення особи з інвалідністю, або посвідчення про отримання державної соціальної допомоги у зв'язку із інвалідністю.
ДОВІДКА ДО АКТУ ОГЛЯДУ МСЕК НЕ ПІДХОДИТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
ВАШІ ДОКУМЕНТИ БАЖАНО ДИВИТИСЬ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юлія!
Чоловік інвалід може виїхати без проблем!
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, така підстава тлумачитьчя наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійного посвідчення
чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,
або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність);
Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Відповідно до п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики
ВИ МАЄТЕ ПРАВО ВИЇЗДУ ЗА КРПДОН ПРИ НАДАННІ ВКАЗАНИХ ВИШЧЕ ДОКУМЕНТІВ.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава на виїзд тлумачиться так:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)
про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд
або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, 9 лет опыта
Доброго вечора.
Так, особа з інвалідністю має право на виїзд за кордон, оскільки це прямо передбачено правилами перетину кордону.
Практика щодо виїзду за кордон цієї категорії осіб вже є усталеною.
Для виїзду вам знадобляться:
1. закордонний паспорт;
2. посвідчення, яке підтверджує відповідний статусабо
пенсійне посвідчення
або
посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності
або
довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Довідка МСЕК для виїзду не підходить.
Бажаю вам всього найкращого!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Юлия!
ДА ОН ИМЕЕТ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ НЕ ЗАВИСИМО ОТ ГРУППЫ ИНВАЛИДНОСТИ, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 27 січня 1995 р. № 57(у редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 25 серпня 2010 р. № 724)
ПРАВИЛАперетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...
ПРИ НАЛИЧИИ ВОПРОСОВ ОБРАЩАЙТЕСЬ ИНДИВИДУАЛЬНО ЧЕРЕЗ КНОПКУ "ЗВЕРНУТИСЯ".
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так інвалід має право на перетин кордону, для цього потрібно такі документи, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю. Одного з цих документів буде достатньо, щоб виїхати, ну і звичайно загранпаспорт.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.