Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 13 января 2023, вопрос №78528 150₴

Виїзд чоловіків за кордон

Добрий день, поважні юристи. В мене наступне питання.
Перебуваю в шлюбі з дружиною, маємо двох спільних дітей, також в дружини є одна дитина від першого шлюбу, яка проживає з нами і я дитину утримую. Рідний батько дитини платить аліменти ( приблизно 500 гривень кожен місяць). На теперішній час дружина з дітьми перебуває за кордоном. Чи можу я виїхати за кордон, якщо одна дитина, яку я утримую не моя рідна?
І які документи я повинен показати Державній Прикордонній Службі України при перетині кордону?
Якщо абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.
Але ( в моєму розумінні) всі наведенні в даному законі документи стосуються рідного батька, а не того чоловіка, який утримує дитину.

Ответы юристов (10)

    Корнійчук Євген Іванович
    16.7%

    Доброго дня, ви повинні усиновити або взяти опіку над дитиною. На даний момент у вас немає підстав для перетину кордону.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Віктор Клиент год назад

      Дякую за інформацію.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    33.3%
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вікторе!

    Ви праві в тому, що згідно останніх роз'яснень ДПСУ, зовсім не обов'язково бути рідним батьком дитини. Більш важливим є доказ факту утримання та також спільне проживання однією сім'єю! Але виїхати Ви все ж таки маєте право виїхати за кордон, і навіть без дітей, якщо у Вас є всі півдтверджувальні документи.

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

    Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

    Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

    Такими документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:

    1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);

    або

    2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;

    або

    3) рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;

    або

    4) свідоцтво про смерть матері дитини;

    або

    5) рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;

    або

    6) рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;

    або

    7) рішення суду про оголошення матері померлою.

    Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.

    Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

    Підтверджуючими документами можуть бути:

    рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    26.7%

    Вітаю, Вікторе.

    У вашому питанні не все просто:

    1. Вас навряд чи пропустили без дітей, навіть якшо всі троє були Ваші біологічні. Треба брати довідки про взяття такких дітей на консульский облік.

    2. Ви не можете повноцінно вважатись утриманцем не рідної дитини, оскільки біологічний батько дітей сплачує аліменти.

    3. За будь-яких умов рішення буде прийматись на кордоні, оскільки це компетенція прикордонників. Спробувати то Ви можете, але потрібно підготуватись документально.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Віктор!

    Кілька зауважень по ходу дискусії, оскільки вона, я бачу, має місце:

    1. При живих та здорових, слава богу, матері та батьку, Вам аж ніяк не вдасться бути опікуном дитини чи, тим більше, усиновити її!

    2. Саме Ви і утримуєте дитину, а не хтось інший (на 500 грн!!!), і Вам навіть не треба це доводити, бо дитина знаходиться разом з Вами в одній сім'ї!

    Я би радив ще Вам отримати для вірності свідоцтво багатодітної сім'ї і сміливо виїжджати! Буквально вчора я мав до діла з точно такою ситуацією, і вони отримали згадане свідоцтво. Причому там було двоє нерідних батьку дітей!!!

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Ви маєте право на відстрочку у зв язку з тим, що на Вашому утриманні перебуває дитина

    Треба буде - заява , паспорт , свідоцтво дитини де ви записані батьком , довідка з орган МС. (Виконком) ,про те, що інші діти жінки перебувають на Вашому повному добровільному утриманні та забезпеченні , незалежно від того є живі батьки чи ні.

    Мають оформити відстрочку , без повістки не треба самостійно йти до тцк сп(воєнкомат)

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

    визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи

    можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

    усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

    працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

    інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

    військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

    працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

    Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    ---

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото, підтримайте лайком, залиште відгук.

    Вець Орися (Аріна) Ігорівна
    23.3%

    Якщо хочете виїхати за кордон вам потрібно звернутися до суду із позовом до дружини про визначення місця проживання вашої дитини (однієї чи двох ) з вами. Тоді ви з дитиною по цьому рішені зможете виїхати за кордон (з дитиною з якою суд визначив проживати з вами).

    Адвокат Евгений Александрович

    Доброго вечора, Віктор!

    НАЖАЛЬ НІ, ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ РІДНОГО БАТЬКА ДИТИНИ.

    РЕКОМЕНДУЮ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ІНШІ НАЯВНІ ПІДСТАВИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАОКНОМ ТА ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    • Віктор Клиент год назад

      Дякую за відповідь.

      • Адвокат Евгений Александрович

        Віктор!

        БУДЬ ЛАСКА!

        У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

        Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України