Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 12 березня 2023, питання №82117

виплата грошової надбавки

Дорого дня, працюю на посаді поліцейського офіцера громади Зеленодольської ТГ , яка згідно наказа 75 від 25.04.2022 року міністерства з реінтеграції в несена до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) по сьогоднішній день. Я отримую заробітну плату та 30 000 тис бойових щомісячно пропорційно відпрацьованим дням, мій графік рооти 6 днів на тиждень з 9 год до 6 год, однак грошову надавку в розмірі 100 тис. чи до 100 тис. не виплачують, бо говорять, що потрібен наказ від командира чи то кадрів про виконання особливого завдання, однак такого наказа добитися не можу ні від кого. Ще хочу доповнити, що військові які перебувають зі мною пліч опліч і несуть на цій території де я теж несу службу отримують цю ж надбавку в розмірі 100 тис. В літку минулого року (2022) два місяці підряд мені та моїм колегам поліцейським нараховували надбавку в розмірі по 50 тис, а потім перестали, хоча а ні в законодавчій базі, а ні в несенні служби, тобто у функціональних обовязках нічого не змінилося.
Чи маю я право на отримання додатковї винагороди в розмірі 100 тис чи до 100 тис за кожний відпрацьований місяць, якщо так то на яку нормативну документацію опиратися чи можливо є якісь схожі Рішення судів, заздалегідь дякую!

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    1 лютого 2023 року почав діяти новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. У постанові Кабінету Міністрів України 28 лютого 2022 року № 168 зазначено: додаткову грошову винагороду 30 тисяч та 100 тисяч гривень військовослужбовцям виплачуватимуть по-новому. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий в тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій.

    З 1 лютого цього року виплати додаткової винагороди 100 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться – як були торік 100 тисяч гривень, так і залишаться 100 тисяч гривень. Однак з 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців в середньому на 50 %. Тобто якщо військовослужбовець отримував 13 тисяч гривень – це мінімальне грошове забезпечення було минулого року — то з 1 лютого цього року військовослужбовець отримуватиме мінімальне грошове забезпечення понад 20 тисяч гривень – три мінімальні заробітні плати. На «передній» лінії військовослужбовець з мінімальним грошовим забезпеченням 20 тисяч гривень отримуватиме разом із додатковою нагородою 100 тисяч гривень — 120 тисяч гривень на місяць.

    Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тисяч гривень також будуть отримувати за час виконання бойових завдань:

    військовослужбовці ракетних військ і артилерії;

    льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;

    моряки;

    військові медики (цьогоріч ми їх виділили в окрему категорію як військовослужбовці, які матимуть винагороду 100 тисяч гривень щомісяця);

    зенітно-ракетні війська і протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.

    Винагороду у 30 тисяч гривень щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни і які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин. Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України. 30 тисяч гривень будуть виплачуватися тільки за період виконання цих бойових спеціальних завдань.

    Грошова винагорода не буде виплачуватися тим військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    • Юлія Клієнт 2 роки тому

      Про нові зміниу законодавстві я знаю, я запитую до того як відбулися зміни. Чи маю право отримувати 100 тис, якщо так то як це зробити без наказу командира бо він не робить його, і чи є підстави звернення до суду, якщо так то на яку норматику опиратия чи можливо є якісь схожі рішення судів

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Тут без Верховного суду не обійдемося, скорше за все. Але все можливо: було б бажання, наснага і трохи грошей. Я би ще пропонував колективний позов - це було б ще цікавіше. ))


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України