Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Налоговое право, 30 марта 2023, вопрос №83160

Может ли отец передать ЧП сыну?

Здравствуйте. Подскажите может ли владелец ЧП (отец) передать своему сыну ЧП с сохранением налоговой истории?

Ответы юристов (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Якщо мова йде про приватне підприємство, то є можливість зміни власника підприємства шляхом передачі корпоративних прав. При цьому на самому підприємстві це жодним чином не відобразиться.

    Якщо мова йде про ФОП, приватного підприємця, то можливості передати такий статус не має.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Юлія!

    Це питання на жаль законом не врегульовано.

    Об’єктом спадкування приватних підприємств може бути доля статутного фонду (статутний фонд) ПП.

    Відповідно до ч.4 ст. 57 ГК України статут суб’єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

    Але для однозначної відповіді на питання необхідно ознайомитись зі статутом ПП і врахувати ст. 1219 ЦК, стосовно прав та обов’язків особи, які не входять до складу спадщини, зокрема: право на участь у товариствах та право членства в об’єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами. Тобто внести відповідні зміни до статуту ПП, з метою забезпечення переходу корпоративних прав у повному обсязі.

    При цьому слід вказати, що є інші думки з цього питання. Деякі спеціалісти вважають:

    1) предметом права на спадщину виступає саме підприємство, а не його майно або майнове право на підприємство;

    2) предметом відчуження (спадкування) може бути не власне підприємство, а майнові права засновника (власника) щодо нього.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України