Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, я інтерн 2022 року вступу зі спеціальності інфекційні хвороби "бюджет" по направленю. По місцю направлення немає можливості навчатися практики тому склали індивідуальний графік на іншу лікарню у області. В ній я зіткнулася з зневажливим ставленням лікарів, ігноруванням, приниженням перед колективом та різними заборонами по саморозвитку як лікаря. Мені дозволено лише мовчати та сидіти в ординаторській. Писати щоденники за завідуючу відділення (так уже п'ятий місяць). Ніякого самостійного контакту з пацієнтами я не маю, це під забороною.
Питання: куди мені потрібно звернутися чи як правильно вчинити, якщо я не хочу змінювати базу по направленю, але хочу змінити базу де практикуюся по індивідуальному графіку інтерна. Також потрібно змінити куратора, МОЗ області каже, що нічим допомогти не може. Але з цим куратором я не можу працювати, він сказав "тобою тут ніхто займатися не буде, навчати теж" плюс заборони на професійний розвиток. Єдиний вихід кидати інтернатуру та потім поновлювати в іншу область? МОЗ області каже, що інтерни 2022 не можуть змінювати базу стажування (не Київ)
Куди подати заяву на зміну куратора?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, зверніться до головного лікаря. Можу допогти вирішити ваше питання.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анастасія!
Очевидно, мова йде про мобінг.
Мобінг (цькування) – систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску.
Зокрема, із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
У зв’язку з цим, якщо працівник вважає, що щодо нього вчиняється мобінг, він має право звернутися:
Оскільки нововведення набрали чинності не так давно, то, відповідно, поки що відсутня судова практика з цього питання.
Хоча наразі на розгляді судів перебуває чимало справ за позовами працівників до роботодавців про визнання або встановлення факту мобінгу під час здійснення трудової діяльності.
При цьому, слід зауважити, що не вважаються мобінгом вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором.
Разом з тим саме роботодавець повинен здійснювати заходи щодо запобігання та протидії мобінгу, наприклад, проводити відповідні інформаційні, навчальні та організаційні заходи.
Також у колективному договорі можуть встановлюватися заходи, спрямовані на запобігання, протидію та припинення мобінгу, а також заходи щодо відновлення порушених внаслідок мобінгу прав.
Визначення поняття мобінгу на рівні закону спричинило внесення змін до КЗпП України в частині підстав для звільнення.
Так, працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець чинив мобінг стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили.
У такому разі працівнику виплачується вихідна допомога у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
Роботодавець також може звільнити працівника з власної ініціативи у випадку вчинення працівником мобінгу, встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили.
Крім того, трудовий договір з ініціативи роботодавця може бути розірваний також у випадку вчинення керівником компанії мобінгу незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів щодо його припинення, встановленого судовим рішенням, що набрало законної сили.
Як бачимо, у будь-якому випадку, як звільнення з ініціативи працівника, так і з ініціативи роботодавця, повинно передувати встановлення факту мобінгу судовим рішенням.
Якщо мобінг призвів до шкоди здоров’я працівника, то це є підставою для відшкодування такому працівнику витрат на лікування.
Якщо ж мобінг призвів до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків, і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя, то з роботодавця може бути стягнута моральна шкода на користь такого працівника.
Крім того, від початку грудня 2022 року за мобінг (цькування) працівника на роботі передбачено також адміністративну відповідальність:
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.