Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день! Подскажите пожалуйста, пришла повестка из ТЦК в гос банк, лично в руки не получал, только подпись в электронной форме была. Является ли такая повестка законной и ее электронная подпись за которую я получу админ нарушение в случае не явки?
За ранее спасибо за ответ!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
доброго дня!
у законі вказано , що вона має бути фізично вручена підписана та контрольний талон на папері з відбитком підпису ручкою має бути долучений до справи, те що сталось у вас то інформаційне повідомлення для фахівця з військового обліку у установі.
Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)
Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)
Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".
Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.
"2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?
- В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..
"Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.
--- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.
Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.
Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.
С уважением, Константин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Олександре!
Така повістка не вважається врученою, доказів протилежного у ТЦК (військкомату) не буде через відсутність корінця повістки з вашим підписом про її отримання. Тому за неявку ніякої відповідальності для Вас також бути не може (згідно закону).
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
Ось як повинна виглядати ПОВІСТКА:
Додаток 24 до Порядку
Кому ___,
(прізвище, ім’я, по батькові адресата)
який проживає ___ (адреса місця реєстрації або фактичного місця проживання (перебування)
ПОВІСТКА № ___
Згідно із частиною десятою статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та частиною першою статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” відповідно до розпорядження ___
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки)
від ___ ___ 20___ р. № ___ Вам належить з’явитися до ___
___
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки)
Пропонуємо Вам прибути ___ ___ 20___ р. о ___ год. заадресою ___.
(адреса районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки)
При собі мати паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (у разі наявності).
___(найменування посади керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівника органу місцевого самоврядування, житлово-експлуатаційної організації, підприємства, установи та організації)
___(підпис)
___(ініціали та прізвище)
___ ___ 20__ р.
МП
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Лінія відрізу _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РОЗПИСКА
Повістку на ім’я ___
(прізвище, ім’я та по батькові)
про виклик ___
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки)
на ___ год. ___ ___ 20__ р. одержав ___ ___ 20__ р.
___
(особистий підпис громадянина)
У разі неприбуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки без поважних причин Вас буде притягнуто до відповідальності згідно із законодавством.
{Додаток 24 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 74 від 06.02.2019, № 61 від 26.01.2022}
Однак, на практиці працівники ТЦК не завжди дотримуються вимог чинного законодавства.Тому є ймовірність того, що в разі неявки на Вас складуть протокол про адміністративне правопорушення (за ст.210 чи 210-1 КУпАП) та винесуть постанову про притягнення до адміністративної відповідальності (за ст.210 КУпАП - це штраф у розмірі 850-1700 грн, а за ст.210-1 КУпАП - штраф у розмірі 3400-5100). Після цього Вам можуть надіслати ці документи, а також попередження про звернення до поліції у разі повторної неявки до ТЦК.
Такі дії звичайно є незаконними, тому Ви зможете без проблем оскаржити адмінштраф в судовому порядку. Маю позитивну практику в цьому питанні.
Тобто, як Ви вже зрозуміли, справи про порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію розглядаються напряму військкоматами, а не судами. При цьому, військовозобов'язаний має право оскаржити штраф, накладений військкоматом.
Підстав для відкриття кримінального провадження та притягнення Вас до кримінальної відповідальності немає, так як у ваших діях відсутній склад кримінального правопорушення за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України).
Адже, для цього військовозобов'язаний повинен не явитися по мобілізайному розпорядженню (повістці на відпраку до військової частини), що можливо лише після уточнення облікових даних (в тому числі щодо відсутності підстав для відстрочки) та проходження ВЛК, за результатами якої особу було визнано придатною за станом здоров'я до військової служби.
Наразі Ви можете забути про повістку, юридично вона є недійсною. Однак, на майбутнє раджу Вам звернути увагу на підстави для відстрочки, наведені в ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).
Маю зразок заяви за кожною підставою, по якому всі мої клієнти успішно отримували відстрочку.
Кодекс України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10):
Стаття 235. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Стаття 254. Складення протоколу про адміністративне правопорушення
Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Стаття 256. Зміст протоколу про адміністративне правопорушення
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Стаття 284. Види постанов по справі про адміністративне правопорушення
По справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
Стаття 288. Порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено:
3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Стаття 289. Строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день. На данный момент законодательство не предусматривает возможность отправки и/или получения повестки для явки в ТЦК та СП в электронной форме. Только в бумажной форме и под личную подпись.Пока повестки в электронной форме есть только для явки на судебное заседание.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, повістка видається на руки під особистий підпис.
У вашому випадку повістку вручено не у законний спосіб, будь яка відповідальність відсутня.
Додатково повідомляю, що штраф може бути накладений лише у вашій присутності і протягом 2 місяців з моменту порушення тобто не явки.
Це передбачено Ст. 38 адміністративного кодексу України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10
Та ст. 268 адміністративного кодексу України.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10#Text
Тому у вашому випадку вам нічого хвилюватися. Якщо накладуть штраф це буде порушення закону і ви зможете з легкістю оскаржити штраф у судовому порядку за допомогою адвоката.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олександре.
Перші випадки електронних повісток дійсно вже непоодинокі. Але наразі, законодавство дійсно не передбачає можливості надсилання повістки про явку засобами електронного зв'язку. Формально повістка є чинною, але спосіб її вручення не відповідає чинному законодавству.
Відтак роблю висновок про те, що ризики настання адміністративної відповідальності за даних умов є нульовими. Навіть якщо таке й станеться, з легкістю зможете оскаржити постанову про накладення на Вас адміністративного стягнення в судовому порядку. Повірте, 99% таких постанов складаються в незаконний спосіб.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Згідно ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...
47. У разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13, для призовників - додаток 17 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352) щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:
видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;
вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (за наявністю);
письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки.
В ДОДАТКУ 11 даного Порядку міститься приклад оформлення ПОВІСТКИ. Вручення повістки електронним шляхом законодавчо не передбачено.
Отже, належним чином повідомити Вас про необхідність з'явитися до ТЦК керівник установи може 2 шляхами:
Повістка має бути вручена особисто військовозобов’язаному і він має поставити підпис про її отримання, що цілком узгоджується із судовою практикою (постанова ккс вс від 14.12.2021 у справі №761/8429/16-к, постанова вс від 28.01.2020 по справі № 759/5435/16-к).
Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами, телефонним зв’язком, поштою (електронною або звичайною) не може вважатися належним повідомленням особи.
Відповідальність за неявку по такій повістці відсутня. В судовому порядку Ви зможете оскаржити будь-які неправомірні дії з боку ТЦК.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
У випадку з електронними повістками через банкінг - такої правової бази немає. І взагалі, бази ніякої немає, ні правової, ні фактичної для реалізації даного проекту.
Відповідальність за неявку до військкомату може насти лише за належним чином врученою повісткою.
На даний момент законно врученою повісткою вважається та, яка вручена Вам в руки особисто під розпис, або та, яку Ви отримали поштою та особисто Ви, ні мама, і не сусід, розписалися у поштовому повідомленні про її отримання. І все. Жодні повістки в Вайбер, банкінг, наклеєні на паркан, кинуті до поштової скриньки або засунуті у двері незаконні.
А це означає, що таким неналежним чином врученим повісткам у військкомат можна не з'являтися.
За таку неявку Вас не зможуть притягнути до жодної відповідальності, навіть виписати адміністративний штраф.
І діє це доти, доки не розроблять якусь законодавчу базу для того, щоб наші ТЦК та СП могли надсилати електронні повістки.
Із січня 2023 року почали видавати повістки нового зразка. Відмінністю є те, що замість військкоматів зазначають територіальні центри. Із собою необхідно приносити, крім військового квитка та паспорта, також ідентифікаційний код. Також з’явився новий пункт про відповідальність особи в разі неявки без поважної причини.
Відповідно до п. 3 статті 22 Закону України ,,Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.
Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.
Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.
Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Для того, щоб вручити повістку, насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.
Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго дня, Олександр!
ЗА ЗАКОНОМ, ВАС НЕ МОЖЕ БУТИ ПРИТЯГНТО, ТАК ЯК ПОВІСТКА ПОВИННА БУТИ ВРУЧЕНА ОСОБИСТО В РУКИ ПІД РОЗПИС:
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1487Київ
Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів:
Про затвердження Порядку органі... | від 30.12.2022 № 1487 (rada.gov.ua)
Додаток 11до Порядку
ПОВІСТКА
Додаток 11
до Порядку
Кому ,
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) адресата)
який проживає
(адреса місця реєстрації або місця фактичного проживання)
ПОВІСТКА № ___
Згідно з частиною десятою статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та частиною першою статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” відповідно до розпорядження
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування
___ та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки)
від ___ ___ 20__ р. № ___ Вам належить з’явитися до
.
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки)
Пропонуємо Вам прибути ___ ___ 20 __ р. о ___ год. за адресою___.
(адреса районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки)
При собі мати паспорт громадянина України, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), військово-обліковий документ, обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (у разі наявності).
___ (найменування посади керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради)
___ (підпис)
___ (ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
___ ___ 20 __ р.
МП
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Лінія відрізу _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
РОЗПИСКА
Повістку на ім’я ___
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
про виклик ___
(найменування районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки)
на ___ год. ___ ___ 20 __ р. одержав ___ ___ 20 __ р.
___
(особистий підпис громадянина)
За неприбуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки без поважних причин передбачена відповідальність згідно із законом.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олександр!
ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є НЕЗАКОННИМИ.
НА НЕЗАКОННІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ВИ МАЄТЕ ПРАВО:
1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:
- ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);
- МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.
2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:
- МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:
0 800 50 04 42
Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)
- УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:
Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово
Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
ТАКОЖ ШЛЯХОМ: "подачи административного иска в Окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15
При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!