Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день,Имею оформленную отсрочку абзац 11 часть 1,ст 23,на основании того что теща инвалид 2 группы,ходит.Моя жена,её дочь работает,мамой и хозяйством ,частный дом,не хочет заниматься.Дочь живет по другому адресу.В доме живём я и теща.Все дела по хозяйству,огород на мне.Есть ещё внучка 25 лет.Живет в другом городе.Как доказать в военкомате всвязи с принятой поправкой,что фактически теща на удержании у меня?Что делать?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Бачу тут 2 варіанти виходу з цієї ситуації:
Ви вже маєте відстрочку, яка зафіксована у Вашій особовій справі у ТЦК, а оскільки закон не має зворотньої сили (це також стосується Закону №3161-ІХ) і не може погіршувати Ваш статус у будь якому випадку, то Ви продовжуєте мати право на відстрочку, і Вам зовсім не треба знову це доводити у ТЦК!
Згідно з статтею 58 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Ви можете оформити за тещею постійний догляд, що передбачено іншою підставою про відстрочку. Абзац 10 частини І статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації зазначає:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"
Для підтвердження свого права на відстрочку за згаданим абзацом Вам буде достатньо отримати довідку ЛКК форми 080-4 про необхідність здійснення постійного догляду за тещею. Направлення на проходження ЛКК слід отримати у сімейного лікаря.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, ви вже маєте відстрочку тому вам нічого хвилюватися. Після спливу терміну відстрочки у разі її поновлення можуть виникнуть проблемы. Тому тещі рекомендую звернутись до сімейного лікаря і отримати направлення на ЛКК, у разі встановлення що теща потребує постійного догляду вам видадуть довідку 080-4 про потребу постійного догляду, після чого зверніться до соціальної служби України за місцем реєстрації тещі і оформить за нею догляд. Це вже буде залізна підстава для відстрочки.
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Андрію!
Добрый день,Имею оформленную отсрочку абзац 11 часть 1,ст 23,на основании того что теща инвалид 2 группы,ходит.Моя жена,её дочь работает,мамой и хозяйством ,частный дом,не хочет заниматься.Дочь живет по другому адресу.В доме живём я и теща.Все дела по хозяйству,огород на мне.Есть ещё внучка 25 лет.Живет в другом городе.Как доказать в военкомате всвязи с принятой поправкой,что фактически теща на удержании у меня?Что делать?
Ви отримали повістку про явку до ТЦК та СП?
Отримана Вами відстрочки носить строковий характер?
Чи маєте письмову довідку про надання відстрочки?
Ці моменти потрібно розуміти для комплексної консультацїі. Загалом з відстрочкою дійсно може бути не просто, адже в першу чергу донька має обов'язок здійснювати утримання непрацездатної матері. Ви навпаки згідно із законодавством не маєте такого обов'язку, а тому фактично абзац 11 для Вас не підходить.
Потрібно оформлювати постійний догляд.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Андрій!
- ЯКЩО ВИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТО ВОНА У ВАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ:
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99}
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000}".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо вам встигли затвердити відстрочку за підписом начальника то вона буде діяти цей час , зворотної дії закону не може бути (ст. 58 Конституції України), надалі можуть переглянути її надання
Обов'язок утримувати непрацездатну особу або особу з інвалідністю з числа найближчих родичів, згідно із законодавством покладається на дітей та чоловіка особи.
законопроєкт № 9342 підписано
Якщо у особи з інвалідністю є ще інші родичі , які теоретично здатні його доглядати , то у відстрочці можуть відмовити , відстрочку матиме хтось один з родичів.
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42005 передано до Президента України , підписано
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:..".
Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):
" Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.";
"Стаття 22. ... При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.".
---
Доброго дня, пане Андрію! По-перше, відстрочка від призову з підстав, передбачних ст.23 Закону про мобілізацію, є безстроковою, точніше має діяти протягом часу мобілізації або до моменту припинення підстав для відстрочки - оформлення РТЦК та СП відстрочки на певний період є незаконним. По-друге, оформлена до набрання чинності Законом про внесення змін до абз. одинадцятого ч.1 ст.23 Закону про мобілізацію (до 30.06.2023р.) відстрочка не підлягає до скасування з підстав заборони зворотної сили законів у часі. По-третє, сам Закон про внесення цих змін є незаконним, суперечить Конституції України і його застовування може бути оскаржено до суду.