Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 18 октября 2023, вопрос №95096

Компенсація за невикористані дні відпустки

1 квітня 2022 року була відправлена у призупинення трудового договору, 18 жовтня 2023 звільнили, є 32 дні відпустки, компенсація нарахована з розрахунку ставки, а не зарплати це правильно?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Наталля!

    У разі призупинення дії трудового договору, жодне з його положень не діє, в тому числі право на щорічну відпустку або компенсацію замість неї.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Лікарняні - оформлення, розрахунок, оплата

    Зарплата та кадри

    Звільнення під час призупинення трудового договору

    09.20, 15 липня 2022

    20218

    0

    Автор:

    Андрій Петришак, адвокат, старший юрист АО «КПД Консалтинг»; Кирило Казак, адвокат, партнер АО «КПД Консалтинг»

    Прийняття Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» викликало у роботодавців багато запитань щодо його застосування. Одне з таких питань — як правильно діяти роботодавцю під час призупинення трудового договору з працівником.

    Як всім вже добре відомо, призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

    Тобто, призупинення дії трудового договору передбачає наявність двох умов:

    1) роботодавець не може забезпечити працівника роботою і

    Читайте нас у соцмережах

    Підпишіться, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

    2) працівник не може її виконувати.

    Проте, що робити, якщо працівник не бажає продовжувати трудові відносини з роботодавцем та чекати відновлення праці?

    Слід зазначити, що законодавством не заборонено припиняти трудові відносини з працівником під час призупинення трудового договору. Тому працівник може звільнитися за власним бажанням або ж роботодавець має право звільнити працівника за іншими підставами, передбаченими КЗпП України, зокрема за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

    Однак, виникає питання як розрахуватися з працівником та які виплати належать працівникові при звільненні?

    LIGA360 для кадровиків та HR-менеджерів стає зручнішою! Спробуй новий модуль з інформацією воєнного часу, а також інноваційний пошук з візуалізацією даних. Деталі за посиланням.

    Що каже Держпраці та Мінекономіки?

    Відповідно до листів Держпраці від 09.05.2022 року № 1922/4/4.1-ЗВ-22а та Мінекономіки від 17.05.2022 року № 4706-06/25215-07 у разі звільнення працівника у період призупинення дії трудового договору роботодавець має виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.

    Відтак, після дати початку такого призупинення роботодавець не буде винен працівнику нічого.

    Одночасно, нагадуємо, що в умовах воєнного стану законодавець встановив особливості звільнення працівників. Утім, змін щодо розрахунку з працівниками під час звільнення не передбачив. На це звертає увагу Мінекономіки.

    Згідно з частиною першою ст.116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

    Тобто, при звільненні виплачується:

    - заробітна плата – нарахована, але не виплачена до призупинення дії трудового договору;

    - компенсація за невикористані відпустки — період призупинення дії трудового договору не враховують до стажу роботи для надання щорічної основної відпустки працівникові. Відтак, працівник не отримає відповідних компенсаційних виплат за цей період;

    - інші виплати — наприклад, додаткові гарантії, передбачені колективним договором.

    Згідно з роз’ясненнями Мінекономіки при призупиненні трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення та фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.

    На вимогу працівника або з власної ініціативи, роботодавець може видати працівнику відповідну довідку про нараховані суми заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України