Начните консультацию с юристом онлайн
маю багато безнадійних боргів. деяким більше 5 років.
по деяким з них почали на місце роботи приходити листи про вирахування 20% від приватних виконавців.
один раз я вже намагався домовитися та здійснював оплати, проте, всі мої прохання прибрати договір з УБКІ як закритий - залишилися проігноровані.
зараз шукаю можливість пройти процедуру банкрутства як фізична особа.
питання чи це взагалі можливо зробити?
що для цього потрібно від мене?
скільки це буде коштувати?
та у які терміни побачу результат (чисту кредитну історію).
Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, процедура не проста і доволі складна, ознайомтесь за посиланням, чи варто воно того!? Яку суму боргу ви маєте, за якими документами вони відкриті? Рішення суду, нотаріальний напис ?
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D1%8...
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Визнання особи банкрутом доволі складна, довготривала та недешева процедура.
Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Після порушення процедури банкрутства сума боргу фізичної особи фіксується, нарахування відсотків і штрафів припиняється.
План реструктуризації боргів боржника може містити положення про:
Не підлягають реструктуризації лише борги щодо
Щодо сплати ЄСВ та інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.З моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
Погашення боргів боржника – це наслідок визнання боржника банкрутом. Ця процедура вводиться у разі неможливості відновити платоспроможність боржника.Після визнання боржника банкрутом наступають такі наслідки:
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Процедура_банкрутства_фізичних_осіб
Відповідно до статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, грошова винагорода арбітражного керуючого формується шляхом нарахування основної та додаткової грошових винагород.
Серед функцій арбітражного керуючого:
Законом визначено два основні види витрат у процедурі банкрутства для обох сторін:
Стосовно винагороди арбітражного керуючого варто зазначити, що вона є основною та додатковою.
Основна винагорода має фіксований розмір та сплачується в обов’язковому порядку за основний термін здійснення повноважень арбітражного керуючого.
Додаткова покладається на сторони у разі, якщо процедура триває більше визначеного строку.
Щодо обов’язкової винагороди, то згідно статті 34 Кодексу для відкриття провадження у справі до заяви про неплатоспроможність має бути доданий доказ авансування винагороди арбітражного керуючого у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за три місяці виконання повноважень. Отже, станом на зараз, це - 63900 грн.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Банкрутство фізичних осіб (не підприємців) стало можливим з 21 жовтня 2019 року. Саме з цієї дати вступив у дію Кодекс України з процедур банкрутства
Серед умов початку процедури банкрутства фізособи такі (ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства):
1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) боржник виконав зобов’язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду;
3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов’язані з неплатоспроможністю;
4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п’яти років.
Суд не одразу визнає банкрутство. Спочатку буде розпочата процедура відновлення платоспроможності через спробу реструктурувати борги. Цим буде займатися арбітражний керуючий.
Перший крок – спроба домовитися з кредиторами. Реструктуризація – це спроба домовитися з кредиторами. Наслідками можуть бути: відстрочення платежу, продовження строків оплати, списання (прощення) частини боргу, прощення фінансових санкцій, пені тощо. Також може відбутися долучення до процедури певних гарантів, оплати боргів третіми особами.
Очевидним є те, що кредитори найбільш зацікавлені у реструктуризації боргу, а не визнанні фізособи банкрутом з подальшим прощенням боргу. Отже, як що це банківські кредити, позики тощо, то внаслідок процедури вони будуть відтерміновані. На цьому етапі можуть бути списані штрафні санкції (штрафи, пені за несплату) – за добровільним рішенням кредитора.
На етапі реструктурування може бути й продана частина майна боржника.
На процедуру реструктуризації відводиться 120 днів (ч. 1 ст. 130 КБ). Однак цей етап може закінчитися і швидше, якщо буде рішення кредиторів, які відмовляються від реструктуризації (ч. 1 ст. 130 КБ). Тоді справа переходить на другий крок.
Після ухвали суду про початок процедури реструктуризації не можна погашати борги поза процедурою. Виняток – аліменти та відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або ушкодженням здоров’я.
Другий крок – рішення суду про банкрутство чи закриття справи. Суд затверджує майно, за рахунок якого відбуватиметься погашення боргів (так звана ліквідаційна маса). Сюди входить і частина в загальному майні подружжя. На борги, які не можна погасити та реструктурувати, суд прийме рішення про звільнення від їхньої сплати. Джерело: https://buhplatforma.com.ua/article/7722-bankrutst...
Визнати Вас банкрутом можна лише в судовому порядку. Вам необхідно підготувати документи, які передбачені статтею 116 Кодексу України з питань банкрутства. Спочатку суд назначить арбітражного керуючого, який займеться реструктуризацією Вашого боргу або реалізацією Вашого майна для задоволення вимог кредиторів. На борги, які не можна погасити та реструктурувати, суд прийме рішення про звільнення від їхньої сплати.
Термін за який суд прийме рішення про визнання Вас банкрутом залежить від того, скільки часу арбітражний керуючий витратить на реструктуризацію боргу або реалізацію майна (якщо таке є внаявності) та ін.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Банкрутство фізичних осіб (не підприємців) стало можливим з 21 жовтня 2019 року. Саме з цієї дати вступив у дію Кодекс України з процедур банкрутства (інколи називають закон про банкрутство фізичних осіб від 18.10.2018 № 2597, скорочено – Кодекс про банкрутство, або КБ). Книга четверта КБ якраз присвячена питанню фізосіб, у т.ч. й фізосіб-підприємців (ч. 1 ст. 113 КБ).
Зараз за визначенням статті 1 КБ боржником є юрособа або фізособа, зокрема фізособа-підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Перше судове рішення по банкрутству фізособи було прийняте у березні 2020 року – постанова Господарського суду Запорізької області від 26.03.2020 у справі № 908/3329/19. У даній справі суд задовольнив позов фізособи, визнав її банкрутом та застосував процедуру погашення боргів фізичної особи. Можливість визнання фізичної особи банкрутом підтвердив і ВС, наприклад у постанові від 04.10.2023 у справі № 918/920/22.
Детальна процедура проведення банкурства фізичної особи - підприємця прописана тут: https://buhplatforma.com.ua/article/7722-bankrutst...
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.