Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 марта 2024, вопрос №103459

Звільнення за власним бажанням

доброго дня, у мене сталася не приємна ситуація і я б хотіла отримати від вас допомогу ,
Я працюю на роботі півтора місяці , працюю на ФОП , сьогодні я вирішала написати заяву на звільнення за власним бажанням ,! І мені сказали моїй шеф що я маю відпрацювати ще 2 тижні , але ситуація в тому що я вже 8 день на роботі тому що напарник на лікарняному , я вирішила піти ,але мені почали погрожувати що не віддадуть зарплату , якщо я не відпрацюю трудову книгу я маю у себе вони навіть її не забирали
От я не знаю як правильно зробити тому прошу вашої допомоги

Ответы юристов (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Ваша ситуація не така проста, як може здатися на перший погляд. Треба аналізувати Ваш трудовий договір (контракт), посадову інструкцію тощо. Загалом Ви маєте повне право на звільнення за власним бажанням за умови письмового попередження роботодавця за 2 тижні про це. Дії представників роботодавця є явно незаконними.

    З повагою!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Мар'яна!

    Відповідно до статті 38 КЗпП.

    Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника:

    "Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

    Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, чинив мобінг (цькування) стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович месяц назад

    Юрист, г. Сумы, 30 лет опыта

    Отже, ситуація більше ніж проста. В будь-який день, коли Ви хочете звільнитися, пишете заяву про звільнення за власним бажанням з поважної причини - вказуйте наприклад причину - Вам не подобається зовнішність Вашого ФОПа, не подобаютьсчя умови праці, стіни в офісі, тощо і - аля! В цей день ФОП повинен видати наказ про звільнення, видати заповнену трудову книжку і провести повний розрахунок.

    Краще - звертайтеся до спеціалістів.

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович месяц назад

    Юрист, г. Сумы, 30 лет опыта

    При затримці будь-якої дії Ви маєте право стягнутиз ФОПа середній заробіток по момент фактичного виконання перелічених вище обов*язків щодо Вас, строк звернення до суду 3 місяці.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України