Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 17 січня 2025, питання №125648

Проходження медогляду при діючій відстрочці

Доброго дня. Обмежено придатний, третя група з дитинства, безстрокова. Прийшла повістка на медичний огляд. Маю діючу відстрочку ще майже на рік. Тут є відповіді юристів, що це не є поважною причиною і потрібно обов'язково їхати на медогляд. Але в пункті 63, абзац 3 Постанови КМУ №560 вказано дослівно - Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються. Я хочу цінним листом з описом вкладень повідомити про це, що маю поважні причини для неявки згідно законодавства. Будь ласка поясніть більш конкретно як правильно діяти

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго вечора!

    Самостійного обов'язку йти до ТЦК та проходити ВЛК у Вас немає, але якщо Вас направлять на медичний огляд (наприклад, повісткою), то Ви будете зобов'язані його пройти.

    4 травня набув чинності Закон України 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, згідно якого термін обмежено придатний вже не застосовується.

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону 3621-IX: Установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Закон має більшу юридичну силу чим постанова КМУ 560, яка у пункті 63 визначає, що на момент дії відстрочки військовозобов'язані не направляються на ВЛК.

    Не прийдете по повістці - Вас спробують притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 17 тис грн.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Едуарде!

    Що Вас хвилює в проходженні ВЛК? Вас не мобілізують однозначно. Не з'явитесь по повістці - притягнуть до адмінитративної відповідальності й прийдеться оскаржувати постанову керівника ТЦК та СП у судовому порядку.

    Поважними причинами неявки є:

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Едуард Клієнт 3 місяці тому

      Доброго дня! Трохи хвилює, може безпідставно, що поки я там буду щось проходити мені просто вимкнуть мою відстрочку в електронній базі і признають придатним для спеціальних видів служби. І я невпевнений, що моя безстрокова група з дитинства має стовідсоткову гарантію від мобілізації.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Доброго дня, Едуарде! Я Вас розумію, бо у відношеннях з ТЦК ніколи не знаєшь, про розвиток подій, які на тебе чекають.

        Але, я не думаю, що ТЦК буде щось робити, тим паче, у Вашому випадку. Який сенс в тому, якщо особи з інвалідністю мають право на звільнення? Тобто, для чого саме видаляти Ваші записи про відстрочку, Вас мобілізувати та витрачати зайві папірці?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України