Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 18 января 2025, вопрос №125679

Чи можна порівняти два статуси

Доброго здоров'я! Якщо я тимчасово непридатний і в мене її термін закінчився кілька місяців тому, а мій товариш придатний, але проходив влк 8 років тому. Обидва заброньовані. Чи можна сказати, що наша юридична ситуація стосовно влк є рівнозначною: в нього воно протерміноване і в мене також.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Георгію!

    В принципі так. І в першому, і в другому випадку особа повинна пройти ВЛК згідно Положення про ВЛЕ.

    У першому - на підставі того, що довідка ВЛК дійсна протягом 5 років у мирний час та 1 року у воєнний.

    У другому - на підставі того, що статус до проходження військової служби не визначений взагалі.

    Відповідно до пункту 3.8 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402

    3.8. Постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов’язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.

    Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду.

    Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

    Відповідно до пункту 3.10 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402

    У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA