Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 апреля 2020, вопрос №16255

В каком случае работодатель имеет право оставить работника больше чем на 2 недели при увольнении?

Написала заявление об увольнении с отработкой 2 недели. Не хотели отпускать с работы. В итоге в отделе кадров написали компенсацию 23 дня. Подозрения есть, что начальница договорилась за это.
В каком случае отдел кадров имеет право назначить отработку при увольнении больше 2-х недель?

Ответы юристов (2)

    Александров Євгеній (Адвокат)
    Александров Євгеній (Адвокат) 4 года назад

    Адвокат, г. Ужгород, 23 года опыта

    Добрый день!

    Про понятие "отработки" в трудовом законодательстве Украины нету!

    Согласно статье 38, КЗоТ,

    «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні………»

    «…….Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.»

    «…………Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору….»

    То есть, в Ваши обязанности при увольнении по собственному желанию, входить «предупредить работодателя за две неделе, про желание уволиться». Ни про какую отработку в трудовом законодательстве не сказано! После письменного заявления о желании уволиться, Вы спокойно отрабатываете две недели, либо уходите в отпуск на две недели (основной, без сбережения зарплаты), по истечении этого срока оставляете работу и с Вами должны провести полный расчет!

    (ст. 38, КЗоТ, Постанова Пленуму Верховного Суду України № 9, від 06.11.92р.)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Здравствуйте!

    По трудовому законодательству, нет такого понятия как обработка, Вы должны предупредить работодателя об увольнении за две недели. Если нет оснований для увольнения в тот же день, Вы должны ещё отработать две недели.

    Основания указанны в статье 38 Кодекса законов о труде Украины:

    "Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника.

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. ...".

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України