Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

12 мая 2020, вопрос №19262 100₴

як краще зареєструватись для відкриття продуктового магазину (ПП, ФОП), щоб менше платити налогу.

як краще зареєструватись для відкриття продуктового магазину (ПП, ФОП), щоб менше платити налогу. одна особа пенсіонер. інша ні. на яку особу краще вдкрити підакцизні товари. в подальшому плануємо відкриття продовольчих товарів. магазин в оренді на два відділи та окремим місцем для підакцизних товарів

Ответы юристов (11)

    Беликов Олег  Александрович
    20%
    Беликов Олег Александрович 5 лет назад

    Юрист, г. Харьков, 32 года опыта

    Доброго дня. Для мінімізації податків, вам краще зарежструватись як ФОП на єдиному податку. В подальшому ви маєте права перерєструватись, але зараз це для вас оптімальний варінт. Подакцизними товарами мають право торгувати всі, вне залежності від реєстраційної форми.

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день!

    Для здійснення вашої діяльності спочатку обов’язково потрібно оформитись як фізична особа-підприємець (ФОП).

    Зареєструвати суб'єкт підприємницької діяльності (СПД) можна просто за Вашим комп'ютером на сайті iGov.

    Після реєстрації ФОП, треба звернутися до податкової служби,идоя постановки на облік та отримання книги обліку.

    фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим Податковим кодексом, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному розділом ХIV ПКУ (http://sfs.gov.ua/nk/rozdil-xiv--spetsialni-podat/edynyi-podatok/).

    Подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування:

    Заява подається до контролюючого органу за вибором платника податків в один з таких способів:

    1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

    2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

    3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

    4) суб’єкту державної реєстрації як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом 755.

    Форма заяви та порядок застосування спрощеної системи оподаткування затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 "Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік" (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/53476. html).

    При обранні спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання повинен визначити, до якої групи платників єдиного податку він належить. Для цього потрібно визначити яким критеріям відповідає ФОП.

    Фізичні особи-підприємці:

    - перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.

    - друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

    - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб.

    третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена.

    З 2 квітня обсяг доходу становить:

    • для І групи ЄП – 1 млн грн замість 300 тис. грн;
    • для фізосіб-«єдинників» ІІ групи – 5 млн грн замість 1,5 млн грн;
    • для фізосіб-«єдинників» та юрособ-«єдинників» ІІІ групи – 7 млн грн замість 5 млн грн.
    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 5 лет назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня.

    Для Вас найоптимальнішою моделлю буде реєстрація ФОП на 3 групі спрощеної системи оподаткування (єдиний податок). Ставка податку 5% включаючи ПДВ. Обмеження для доходу протягом року - 7 млн грн.

    Також раз на квартал обов'язково треба сплачувати єдиний соціальний внесок (він нараховується щомісячно за ставкою 22% від мінімальної заробітної плати).

    Зареєструвати ФОП можна на сайті за посиланням https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop.

    Після реєстрації ФОПу вам доведеться зареєструвати Книгу обліку доходів у податковій службі (більш детально як це зробити http://ch.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-230457.html).

    При цьому на період карантину Ви можете розпочати вести свою діяльність без реєстрації книги обліку і вести облік своїх доходів без її використання.Проте протягом 3 місяців з дня припинення карантину ви обов'язково маєте подати до Центру обліку платників за місцем реєстрації заповнену книгу обліку, що включає доходи, здійснені протягом карантину.

    Порядок ведення книги обліку доходів затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 579 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0800-15).

    Успіхів Вам.

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго Дня

    Коротко по суті питання

    ПП, ТОВ, ПАТ і т. д. - створення юридичної особи- необхідно реєструвати статут ваш статус це керівники, власники, якщо ви себе оформляєте на роботу у своє підприємство та оформляєте трудові відносини з юрид собою то податки по за ЄСВ( 18 %) військовий збір (1.5%) та нарахування на зп залежить від КВЕД від 36-38 %

    + якщо платник ПДВ 20 % (перевага можете витрати ставити у видатки) недоліки якщо не отримуєте значного доходу економічно не вигідно

    + якщо обираєте ставку єдиного податку 3 група сплачуєте 5 % від доходу, або 3 % якщо оберете ПДВ

    Що стосується ФОП

    1 групадохід за рік до 1 млн грн, відсутність найманих працівників *до 10% прожиткового мінімуму, що дорівнює 210,20 грн (2102 грн*10%)2 групадохід за рік до 5 млн грн, максимум 10 найманих працівників *до 20% мін. ЗП, що дорівнює 944,60 грн (4723 грн*20%)3 групадохід за рік до 7 млн грн, кількість співробітників необмежена3% + ПДВ або 5% від доходу

    + врахуйте витрати пов'язані з РРО

    + оплати пов'язані з ліцензією та оплату податків по підакцизних товарах

    Щодо пільги то зазначу що особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЕСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Такими є приписи ч. 4 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон).

    Тобто якщо ви обираєте спрощену систему оптимально для ВАС ФОП 2-3 група то економите на війск зборі та ЄСВ для пенсіонера ( рекомендую також обдумати варіант оформлення на перших порах 1 ФОП (пенсіонера) де будуть акцизні та не акцизні товари а інший буде перебувати з ним у трудових відносинах а з часом (збільшенням оборотів) відкрити ще одного ФОП 2-3 групи

    Успіхів

    Шишкин Алексей Юрьевич
    10%
    Шишкин Алексей Юрьевич 5 лет назад

    Юрист, г. Харьков, 33 года опыта

    Є два варіанта організації вашого бізнесу. Якщо ви плануєте бути співвласниками цього бізнесу вдвох, то для визначення такого статусу вам потрібно реєструвати юридичну особу ПП чи ТОВ не моє різниці, але в такому випадку ваши права будут захищені пропорційно. Юридична особа може бути на спрощеній системі оподаткування і сплачувати 5% податку від виручки від реалізації товарів. Другий варіант це реєстрація ФОП на когось одного, краще на пенсіонера буде пільга по сплаті ЕСВ. При цьому варіанті другий учасник вашого бізнесу не буде мати ні яких юридичних прав на прибутки та витрати по цьому бізнесу, тут питання взаємних відносин.

    Токмач Галина Миколаївна

    Доброго дня, Анастасія.

    Вам підійде 2 або 3 група єдиного податку.

    Різниця в оподаткуванні така: 2 група платить єдиний податок у розмірі 20% від мінімальної заробітної плати. Це фіксований податок.

    3 група платить 5% від доходу.

    Звітність 2 групи - раз на рік, 3 групи - раз в квартал та річна.

    Якщо оформите фізичну особу підприємця на пенсіонера, не будете платити ЄСВ (внесок в Пенсійний).

    Ось і вся різниця

    Ковальчук Владимир

    Для розуміння, і ФОП, і ТОВ є формами юридичної особи, за допомого якої підприємці ведуть свою діяльність.

    ФОП — фізична особа підприємець.ТОВ — товариство з обмеженою відповідальністю.

    Окрім них, також існують:— Приватні підприємства (ПП). Форма, більше схожа на ТОВ.— Акціонерні підприємства. Тут права на власність розподіляються акціями. До таких підприємств значно вищі вимоги щодо звітності та ведення бізнесу.— Громадські та неприбуткові організації. Їхньою метою є більше соціальна діяльність, і взагалі вона не спрямована на отримання прибутку.Найпростішими та найбільш розповсюдженими формами є ФОП та ТОВ, Питання, на які потрібно відповісти перед тим, як обрати форму реєстрації:

    1. Якою діяльністю ви будете займатись?2. Чи є у вас партнери, з ким ви б хотіли офіційно задекларувати партнерство у вашому бізнесі?3. Ким будуть ваші клієнти: підприємства або населення?4. Чи є у вашій власності майно великої вартості?5. Чи збираєтесь ви долучати інвесторів до свого бізнесу або продавати його?

    Зазвичай ФОП обирають підприємці:— діяльність яких пов’язана з послугами;— відсоток офіційних витрат у них дуже незначний;— які вперше починають вести підприємницьку діяльність;— хто працює переважно з населенням та має обсяг доходів до 1-1,5 млн грн або до 5 млн грн.— кому вигідно, що ФОП дешевий у обслуговуванні;— кому вигідніше з огляду на сплату податків.

    Легкість у реєстрації та веденні бухгалтерії. Деякі ФОП самостійно ведуть свою бухгалтерію. Бухгалтерія ТОВ складніша — там потрібно долучати спеціаліста.

    Легкість у отриманні прибутку на руки. Це важлива перевага, тому що всі кошти, які надходять на рахунок ФОП, він може знімати, і не потрібно за них звітувати. Головне — своєчасно сплачувати податки та подавати звітність.

    Легкість у закритті ФОП. Зробити це набагато простіше, ніж з ТОВ.

    З оборотом до 1 млн грн ФОП можна не використовувати касовий апарат. Тобто якщо діяльність ФОП підпадає під вимогу ставити касовий апарат, то до 1 млн грн він може його не використовувати.

    Офіс необов’язковий, тому що ФОП реєструють за місцем реєстрації фізичної особи.Недоліки ФОП

    Ризик власним майном. Це основний недолік. Якщо виникають суперечні ситуації із заборгованостями або починається судовий процес, коли ФОП винен комусь кошти, ФОП несе відповідальність майном, яке на нього зареєстроване. Але якщо вести діяльність у правовому полі, на такі ситуації можна ніколи не натрапити.

    Не всі підприємства хочуть працювати з ФОП. Особливо якщо це великі компанії. Хтось внаслідок недовіри, хтось — зі своїх внутрішніх корпоративних причин.Хто найчастіше обирає ТОВ:— підприємці, які «виросли» з ФОП, і прийшла пора розширятись;— у кого є партнери по бізнесу і необхідно офіційно розподілити частки бізнесу, а у ФОП цього зробити не можна;— вид діяльності обумовлює необхідність реєструвати ТОВ, наприклад, туристичні агентства, страхова, фінансова діяльність тощо;— підприємці, які хочуть згодом продати бізнес або залучити інвесторів у частку бізнесу;— підприємці, що працюють переважно з крупним бізнесом і компаніями.Переваги ТОВ

    Відповідальність перед боржниками тільки капіталом ТОВ. Тобто тими активами, які є у власності ТОВ.

    Можливість будувати великий бізнес і залучати інвесторів та кредиторів. Для ТОВ це є можливим і значно легше, ніж у ФОП.Можливість працювати з великим бізнесом.

    Кожен із засновників має зробити внесок у статутний капітал. Ця сума заздалегідь обговорюється та прописується у статуті. Внески можливо робити грошами або майном. Потім ці кошти та майно можна використовувати у господарській діяльності підприємства.Недоліки ТОВ у порівнянні з ФОП

    Складніша й дорожча реєстрація. Потрібен статутний капітал, підготовка пакету документів: статуту, протоколу, наказу тощо. Дорожче в обслуговуванні бухгалтерії. Тому що ведення самої бухгалтерії потребує більше уваги і є складнішим, ніж у ФОП.

    Обов’язково потрібна юридична адреса, за якою ТОВ буде значитись. Це також може бути адреса одного із засновників або потрібно орендувати офіс.

    Коли ми з клієнтами проходимось по всім пунктам, стає зрозуміло, що вигідніше реєструвати. В останньому випадку я рекомендувала відкрити ФОП, оскільки клієнт надає послуги населенню. Але згодом йому все одно знадобиться оформити ТОВ, коли буде достатньо коштів для статутного капіталу.

    Якщо ви наразі все ще не можете визначитись, що обрати, має сенс проконсультуватись із бухгалтером та колегами у своїй сфері, аби зробити правильний вибір. І пам’ятайте, що це — індивідуальне рішення. І головне, щоб воно було вигідним для вас.

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 5 лет назад

    Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта

    Добрий день! Оптимальний варіант це зареєструватися як ФОП, оформити можна як на вас так і на пенсіонера.

    У зв'язку з виходом в реліз Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (далі - “Портал Дія”), подача заяв про державну реєстрацію фізичної особи-підприємцем, державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця в електронному вигляді буде здійснюватися тільки за допомогою “Порталу Дія”.

    https://diia.gov.ua/

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта

    Добрий ранок.

    Вам потрібно реєструватися як ФОП 3 група.

    1) річний ліміт доходу - дo 7000 гривень (до 02 квітня 2020 було 5000 грн.).

    2) ставка - 3% (платники ПДВ) тa 5% (НЕплатники ПДВ).

    3) лімиту кількості найманих працівників НЕМАЄ.

    Звітний період - календарний квартал.

    Строк подання звіту - протягом 40 днів після закінчення кварталу.

    Звертаю увагу, що у зв'язку з виходом в реліз Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія” (далі - “Портал Дія”), подача заяв про державну реєстрацію фізичної особи-підприємцем, державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця в електронному вигляді буде здійснюватися тільки за допомогою “Порталу Дія”.

    У випадку, якщо ви уже здійснювали реєстрацію/внесення змін/припинення ФОП через “Онлайн будинок юстиції” і не користувалися “Порталом Дія” і наразі потрібно зареєструвати/внести зміни/припинити ФОП можете звернутися за допомогою до чат-боту “Порталу Дія” - https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz

    Особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЕСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Такими є приписи ч. 4 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 5 лет назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Добрий вечір.

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    У залежності від того який вид діяльності Ви обираєте:

    1. Ви можете обрати 2 або 3 групу. Якщо плануєте надавати послуги юр. особам, тоді тільки 3 група. Якщо переважно юр. особи - платники ПДВ, тоді обираєте 3 групу на ставці оподаткування 3% + ПДВ.(Без ПДВ – 5%) Якщо обираєте загальну систему, то маєте право включати в затрати ремонт та заміну запчастин , якщо вони будуть Отже, вибір за Вами.

    2. Реєструєтесь в ЦНАПі як ФОП, обираєте групу. Та КВЕД господарської діяльності Далі реєструєтесь в податковій.

    Ви реєструєтеся як ФОП і протягом 10 днів звертаєтеся до податкової за місцем реєстрації і подаєте заяву на спрощену систему оподаткування (ЗАЯВА про Застосування спрощеної системи оподаткування).

    Відрахування спрощеної системи починається з першого дня реєстрації.

    Податкова стверджує, що сервіс працює. Ось посилання. http: //ch.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-2304 ...

    Але я неодноразово стикався з думкою колег, що електронна форма книги обліку доходів має безліч недоліків, оскільки програма зафіксує всі порушення. Як приклад, ФОП зобов'язані щодня реєструвати свої доходи, але на практиці книгу заповнюють хто раз в тиждень, хто раз на місяць, а то й раз на рік. Краще користуватися програмою в EXCEL (якщо боїтеся помилитися) і переписувати дані звідти вручну.

    Мінуси ФОП:

    Один з мінусів ФОП, як організаційно-правової форми ведення бізнесу, якраз полягає у тому,що немає такого поняття , як призупинення діяльності, тому ФОП має сплачувати податок з ЄСВ навіть у тому разі коли в нього фактично не проводиться діяльність як ФОПа та немає найнятих працівників. Податок ЄСВ за "себе" в будь -якому разі доведеться сплатити до податкової. Для ФОП не існує поняття призупинення діяльності.

    Звіти ФОП здає або раз на квартал (3-4 групи), або раз на рік (1-2 групи). Також необхідно занести звіт по ЄСВ, також в податкову, раз на рік. На цьому ведення бухгалтерії для ФОП закінчується.

    Для прикладу лише у ТОВ можна подавати " нульові звіти" податковій за місяць чи рік , якщо діяльності у них дійсно немає за результатами звітного періоду!

    Оподаткування ФОП:

    При загальній системі оподаткування:

    - потрібно мати реєстратор розрахункових операцій;

    - ФОП на загальній системі оподаткування може займатися видами діяльності, які заборонені підприємцям на спрощеній системі;

    - підприємець не має обмежень щодо кількості найманих працівників, обсягів реалізації та доходів;

    - обсяг податків залежить від отриманого доходу. Тобто, якщо за звітний період немає заробітків, підприємець не сплачує платежі, крім єдиного внеску у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок.

    При загальній системі оподаткування сплачуються:

    - ЄСВ;(22%)

    - ПДФО (податок на доходів фізичних осіб) – 18% від чистого оподатковуваного доходу. Щоб його розрахувати, потрібно відняти від суми доходів документально підтверджені витрати, пов’язані з їх отриманням. 18% від цієї різниці – розмір ПДФО кожного окремого місяця;

    - військовий збір – 1,5% від доходу, з якого справляється ПДФО.

    При спрощеній системі оподаткування:

    може перебувати на другій або третій групі єдиного податку. (10 -ть найманих працівників для другої групи)

    Таким чином, репетитор може проводити діяльність як фізична особа-підприємецьна єдиному податку. Переваги ФОП: трудовий стаж, офіційна довідка про доходи, та ін.

    Спрощена система має низку переваг перед загальною системою оподаткування.

    Оформлення трудових відносин:

    1. за загальним трудовим договором( видається наказ про прийняття працівника на роботу за його заявою на конкретну посаду, подається повідомлення в податкову про прийняття за формою встановленою ДФС, ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ відпустка , лікарняний і інші гарантії, запис вноситься до трудової книжки працівника.

    2. за договорм ЦПХ ( НАКАЗ НЕ ВИДАЄТЬСЯ,складається договір в якому прописуються конкретні функції ( не посада), порядок і форма оплати , відповідальність сторін , термін дії договору (не більше 90 днів) з чіткою датою завершення котра прописується у договорі, далі переукладання договору(на новий період- окремо) відповідальність сторін, робота приймається складеним актом приймання - передачі наданих робіт/послуг , він подається до податкової.

    Якщо підприємець -пенсіонер обрав спрощену систему оподаткування, він звільняється від оплати за себе ЄСВ,(22%) або особа з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Згідно ч. 4 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Костромина Виктория
    10%
    Костромина Виктория 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Добрый день! Вам лучше ФОП 2 или 3 группв - зависит от доходов , количества сотрудников и т.д.

    Ставки ЕН для второй группы зависят от размера МЗП, действующей на 1 января отчетного года, и в течение года не меняются. Их размер также зависит от вида деятельности и устанавливается решениями местных советов в пределах до 20% минзарплаты (в 2020 году – до 944,60 грн (4 723 грн х 20%)).

    http://chp.com.ua/vazhno-znat/item/65044-kalendar-...

    Единщики третьей группы применяют следующие ставки единого налога (ЕН):

    5% дохода (если предприниматель не является плательщиком НДС);

    3% дохода + НДС (для плательщиков НДС).лимит дохода — 7 млн грн в год.

    https://journal.ostapp.com.ua/articles/post/predpr...


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України