Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 16 ноября 2020, вопрос №33003

Поділ будинку між двома спадкоємцями

Як можна поділити будинок між двома спадкоємцями якщо вони володіють будинком у частках 50 на 50. Тобто після смерті власника будинок успадкували дочка покійного і онучка (донька іншої сестри яка вже покійна). Виникло питання про продаж і онучка хоче продати свою половину, але в праві власності немає чітко встановлених меж власності, вазано тільки частка володіння як 1\2

Ответы юристов (2)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    1. В Вашем случае у вас совместная собственность на дом и на землю под ним.

    2. Для продажи 50% процентов дома и земли под домом (Если один из совладельцев не согласен с продажой) необходимо выделить доли каждому владельцу дома или разделить дом в натуре. Каждая процедура имеет свои особенности.

    3. Очень важно оформить землю перед продажей.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 года назад

    Юрист, г. Львов, 6 лет опыта

    Добрий вечір.

    В даному випадку необхідно визначити частку кожного співвласника та виділити її в натурі.

    Так, ч. 1 ст. 364 ЦК України встановлює, що співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

    Для цього необхідно розробляти відповідну технічну документацію відповідною спеціалізованою організацією, але перед цим проводиться обстеження будинку на предмет можливості виділення частки в натурі. Завершується наведений процес видачею технічного паспорта, що відповідно зумовлює право співвласника на продаж своєї частки.

    У разі необхідності детальнішої консультації, звертайтесь через мій профіль.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України