Задайте вопрос юристу

891 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 21 декабря 2020, вопрос №35218

Чи може начальник змусити відмічатись працівника , якщо це не прописано в трудовому договору ? Чи не є це перевищення повноважень?

Чи може начальник змусити відмічатись працівника , якщо це не прописано в трудовому договору ? Чи не є це перевищення повноважень?

Ответы юристов (2)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Чи може начальник змусити відмічатись працівника , якщо це не прописано в трудовому договору ? Чи не є це перевищення повноважень?

    А якщо начальник скаже, що Ви прийшли на роботу на годину пізніше початку робочого дня, а пішли з роботи на годину раніше, що Ви на це скажете? У всіх інших працівників будуть відмітки в журналі про час приходу на роботу та час уходу з роботи, тільки у Вас будуть прочерки. Працівник має виконувати розпорядок робочого дня, а порядок його фіксування встановлює роботодавець.

    Але якщо Ви працюєте дистанційно чи взагалі фрілансер, то Вас ці вимоги звісно не стосуються.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Доброго дня!

    Питання взаємовідносин працівника та працедавця з цього питання врегульовано нормами Кодексу законів про працю (КЗпП):

    • згідно з ч. 1 ст. 21 КЗпП працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену трудовим договором, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку;
    • ст. 142 КЗпП встановлює, що трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку;
    • однією з підстав розірвання трудового договору є систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного або громадського стягнення (п. 3 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

    Отже, Ви, як працівник, зобовязані виконувати такі Правила, а роботодавець - вимагати їх виконання. Якщо роботодацем встановлено обовязок для всіх працівників фіксувати факт початку та завершення виконання робіт - Ви зобовязані його виконувати.

    Крім того, такі дані необхідні для табелювання робти працівника (визначення кількості робочих годин) для проведення бухгалтерсько-розрахункових операцій.

    З повагою, адвокат Тетяна Власенко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA