Начните консультацию с юристом онлайн
Мною було прийняте рішення про звільнення з посади бухгалтера за власним бажанням про що я неодноразово повідомляла С. В. Кошолапа письмово (29.12.2020р.) та віч-на-віч (22.01.2021 р.) на що отримала відповідь, що потрібен певний час (приблизно 2 тижні) для пошуку працівника на вакансію бухгалтера.
25.01.2021 року я захворіла на COVID-19, розуміючи перебіг та наслідки хвороби, а також нововиявлені обставини вирішила звільнитися за власним бажанням.
Надіслала поштовим відправленням з повідомленням заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку із станом здоров’я (додала довідку) на адресу БРЦПО у Черкаській області, яке було отримано 02.02.2021 р., про що свідчить зворотньо отримане мною рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №1950202699814.
У той же день до мене зателефонувала головний бухгалтер БРЦПО у Черкаській області Згурська А.І. та повідомила, що не звільнить мене доки я не пройду всі перевірки (термін яких невизначений), та не передам усі справи як головний бухгалтер, яким вже не є у зв’язку із реорганізацією, погрожувала звільненням по статті, що мене більше нікуди не приймуть на роботу.
У моєму випадку дата закінчення лікарняного 18.02.2021р., дата виходу на роботу та останнього робочого дня 19.02.2021р.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Киев, 7 лет опыта
стаття 38 КЗпП передбачає, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Отже, днем звільнення є останній день двотижневого строку з дня отримання роботодавцем заяви про звільнення.
Однак, якщо працівник продовжує виконувати трудові обов‘язки після спливу зазначеного строку, роботодавець не може заільнити працівника за раніше поданою ним заявою, окрім випадку, якщо на робоче місце запрошений працівник, якому роботодавець не вправі відмовити у прийнятті на роботу на підставі закону. Зазначена заборона міститься в трутьому абзаці статті 38 КЗпП. В такому разі працівник свє звернутись із новою заявою до роботодавця.
Але, якщо зі спливом двотижневого строку працівник перестав виконувати трудову функцію, то роботодавець зобов‘язаний провести повний розрахунок в день звільнення, видати довідку про заробітну плату за останні два місяці та трудову книжку.
За затримку розрахунку при звільненні або видачі трудової книжки з роботодавця може бути стягнутий середньомісячний заробіток відповідно за затримку розрахунку при звільненні (через проведення розрахунку в день звільнення у неповному обсязі) або за час вимушеного прогулу (за затримку видачі трудової книжки).