Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 марта 2021, вопрос №39360

Чи може мій роботодавець звільнити мене з роботи без мого відома?

Я працювала на приватного роботодавця офіційно, пішла на лікарняний у звязку з пологами, сьогодні лікарняний закінчується і я повина вийти на роботу, коли я подзвонила до роботодавця і повідомила що мої лікарняні сьогодні закінчується він мені сказав щоб я писала заяву про звільнення, я повідомила що буду писати заяву по догляду за дитиною до трьох років , роботодавець повідомив що сам оформить заяву і все за мене зробить щоб я не їздила, чи має право роботодавець за мене написати заву по догляду за дитиною до трьох років ? Чи має право роботодавець звільнити мене з роботи без мого відома? І хто має виплочувати допомогу по догляду за дитиною до трьох років роботодавець чи соціальний захист? Бо роботодавець каже що він ніякої допомоги неповинен виплочувати, цим має займатися соціальний захист.

Ответы юристов (1)

    Бойченко Людмила
    Бойченко Людмила 3 года назад

    Адвокат, г. Кропивницкий

    Доброго дня.

    По-перше, змусити писати заяву про звільнення роботодавець не має права. Пишіть заяву по догляду за дитиною і бажано зафіксувати передачу такої заяви своєму роботодавцеві.

    По-друге, ніхто крім Вас не може написати заяву про звільнення.

    По-третє, хоча допомога виплачується соціальним захистом, проте відпустка по догляду за дитиною зараховується до страхового стажу і немає жодного сенсу зараз звільнятись.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України