Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 марта 2021, вопрос №39391

Как уволиться с работы без отработки двух недель

Хочу уволиться с работы в связи с переездом из города Имею ли я право уволиться без отработки двух недель.

Ответы юристов (2)

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 года назад

    Юрист, г. Львов, 6 лет опыта

    Доброго дня.

    В даному випадку, найкращий варіант це звільнення за угодою сторін.

    Особливістю даної підстави звільнення є те, що роботодавець та працівник за взаємною згодою припиняють трудові правовідносини між собою та визначають дату звільнення.

    Відтак при звільнення за угодою сторін не потрібно відпрацьовувати два тижні до бажаної дати звільнення. Днем звільнення за угодою сторін може бути день досягнення взаємного волевиявлення як роботодавця так і працівника на припинення правовідносин.

    Працівникові при звільнення за угодою сторін не потрібно зазначати причин звільнення.

    Для звільнення за угодою сторін необхідно написати заяву про звільнення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 32 КЗпП України та узгодити з роботодавцем бажану дату звільнення.

    Дана підстава звільнення може бути застосовано як до строкового так і безстрокового трудового договору.

    Якщо роботодавець і працівник домовились про певну дату припинення трудового договору, працівник не має права відкликати свою заяву про звільнення.

    Анулювати таку домовленість можна лише за взаємною згодою про це власника або уповноваженого ним органу і працівника.

    У разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтесь через мій профіль.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Добрый день!

    Данный вопрос регулируется положениями Кодекса законов о труде:

    Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Пишите заявление об увольнении во ссылкой на статью 38 КЗПП и указывайте уважительную причину - переезд на новое место проживания, к заявлению необходимо приложить доказательства такого переезда (копию договора аренды жилья, купли-продажи, билетов и т.д. - что есть в наличии).

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України