Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 17 мая 2021, вопрос №42471

Увольнение 'по собственному' в связи с невыполнением колдоговора работодателем.

День добрый.
Интересует такой вопрос: работодатель (предприятие) задерживает выплату заработной платы, а так же не выплатило так называемые 'оздоровительные' к отпуску. Я так понимаю, что можно рассчитаться 'по собственному' и получить компенсацию в размере 3 средних зарплат и всю задолженность. Как правильно и грамотно написать заявление? Что указать в нем?

Ответы юристов (1)

    Юрій
    Юрій 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Доброго дня!

    У разі звільнення працівника за власним бажанням, вихідна допомога виплачується в розмірі одного середньомісячного заробітку, згідно зі статтею 44 Кодексу законів про працю. До складу середньомісячного заробітку входять премії, надбавки, доплати за вислугу років, компенсація за невикористані дні відпустки та інші належні працівнику виплати.

    В день звільнення роботодавець зобов'язаний провести повний розрахунок з працівником, оскільки цей обов'язок покладено на нього статтею 116 КЗпП.

    У Вашому випадку, в день звільнення роботодавець зобов'язаний:

    1. Виплатити вихідну допомогу;

    2. Заборгованість виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності за листками непрацездатності (за наявності);

    3. Заборгованість по заробітній платі.

    У разі невиконання цього обов'язку, роботодавець може бути притягнутий до відповідальності, що встановлена у статті 117, яка передбачає, що на користь працівника з роботодавця стягується компенсація у вигляді середньомісячного заробітку за весь час затримки розрахунку по день фактичного розрахунку.

    Потрібно розуміти, що виконання роботодавцем покладених на нього за статтею 116 КЗпП обов'язку залежатиме лише від його волевиявлення. У разі його відсутності, то для отримання належних коштів необхідно звертатись за захистом до суду з позовом, в якому вимагати стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення допомоги за листками непрацездатності та стягнення компенсації на підставі статті 117 КЗпП.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України