Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день?
Підкажіть, будь-ласка, чи є шанс повернення коштів наданих знайомій людині для придбання авто за кордоном, якщо він не виконав своїх зобовязань?
Домовленості були усні через телефонні дзвінки та деякі через Viber, так як особа весь цей час перебуває в Польщі. Він надсилав нам оголошення про продажу машини. Фото з огляду авто, суму для переказу йому коштів, фото паспорту, фото картки для зарахування кошті.
Нами було зроблено 2 грошових переказу на його ім'я: один через систему грошових переказів Маніграм ( є чек), інший переказ на карту Монобанку (є чек).
Наразі авто не придбане ( він постійно вигадує історії про затримку процесу розмитнення, затягуючи час при цьому не надає жодних підтверджень про придбання авто). Цей процес після надсилання коштів триває вже місяць.Все це вже нагадує шахрайську схему. Ми сумніваємося, що зможемо повернути кошти. Чи можемо ми звертатися до поліції, маючи із доказів тільки чеки, фото оголошення, фото авто, смс про суму,яку потрібно було перерахувати,фото його паспорту і картки на яку робили грошовий переказ ? Чи можливо є інші шляхи врегулювання даного питання?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Юрист, г. Киев, 11 лет опыта
Доброго дня! Вам необхідно звернутися до поліції з написанням заяви про вчинення відносно Вас кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ККУ (Шахрайство). В заяві (фабулі заяви) вкажіть обовязково суму завданих матеріальних збитків-це необхідно для правильної кваліфікації правопорушення. До заяви потрібно прикріпити обовязково - скриншоти переписок з позичальником, записи розмов, якщо вони є. Під час допиту обовязково вкажіть повні дані позичальника та його немер телефону, дані про рахунки на які Ви направляли кошти. В написанні заяви можу допомогти, звертайтесь
Дякую за консультацію!
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Звернутись до поліції точно варто, і надати їм копіх всіх документів та роздруківок, які Ви маєте.
Чи допоможе поліція, сказати складно.
Але потрібно добиватись відкриття кримінального провадження, під час якого подавати цивільний позов до суду про витребування коштів.
Або якщо без полііції, то можна спробувати одразу подати позов до суду про витребування коштів.
Але все ж раджу розпочати з поліції!
Успіхів!
Дякую за консультацію!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Людмила!
Вы имеете право подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о мошенничестве по статье 190 Уоловного кодекса Украины, с приложением копий: ".. оголошення про продажу машини. Фото з огляду авто, суму для переказу йому коштів, фото паспорту, фото картки для зарахування кошті" +квитанции, с подтверждением: "... зроблено 2 грошових переказу на його ім'я: один через систему грошових переказів Маніграм (є чек), інший переказ на карту Монобанку (є чек)", о чём в полиции Вам должны выдать извлечение из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного (на основании статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины).
В рамках открытого уголовного дела, Вы можете возместить причиненный Вам материальный и моральный ущерб, путём подачи иска в уголовном деле к подозреваемому о возмещении материального и морального ущерба, а для его обеспечении необходимо наложить арест на имущество подозрении.
При наличии вопросов обращайтесь!
Всего доброго, удачи Вам!
Дякую за консультацію!
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Добрий день!
1. Ви можете звернутись до поліції с заявою про шахрайство.
Стаття 190 Кримінального кодексу України визначає шахрайство як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.
За шахрайство законодавством передбачено різні види покарання: від штрафу в розмірі понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 гривень) і аж до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слід зауважити, що предметом шахрайства (тобто тим, чим злочинець протиправно заволодіває) є не тільки майно (гроші, цінності тощо), а й право на майно.
Кримінальний кодекс України визначає два загальних шляхи здійснення шахрайства: обман та зловживання довірою.
Під обманом розуміється повідомлення неправдивих відомостей або навіть замовчування відомостей, які мають бути повідомлені. Обман може здійснюватися в будь-якій формі: усній, письмовій, в електронному повідомленні, через підробку документів чи листів тощо.
Під зловживанням довірою розуміється такий вид обману, який здійснюється з використанням зловмисником довірливих відносин з потерпілим, що можуть бути результатом дружніх чи навіть родинних відносин, інших обставин, які тягнуть за собою існування чи виникнення довіри потерпілого до злочинця.
Змістом обману як способу шахрайства можуть бути різноманітні обставини, стосовно яких шахрай вводить в оману потерпілого. Зокрема, це може стосуватися характеристики певних предметів, зокрема їх кількості, тотожності, дійсності (обман у предметі), особистості винного або інших осіб (обман у особі), певних подій, юридичних фактів, дій окремих осіб тощо. За своєю формою обман може бути усним, письмовим, виражатися у певних діях (підміна предмета, його фальсифікація тощо).
Щодо умислу (ст. 24 КК України) - отримання грошей під умовою виконання якого-небудь зобов`язання кваліфікується як шахрайство в тому разі, коли винна особа ще в момент заволодіння цим майном мала мету його присвоїти, а зобов`язання - не виконувати.
На останньому я окремо наголошує - тільки це дасть змогу притягнути особу до кримінальної відповідальності.
Але звернувшись до поліції, Ви зможете спонукати особу або виконати зобов'язання, або повернути гроші.
2. Скоріш за все Вам треба буде повертати гроші в судовому порядку в рамках цивільного судочинства.
Дякую за детальну консультацію!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня.
в даному випадку необхідно звернутись з заявою до свого банку та банку отримуваяа коштів в якій повідоми ти про шахрайські дії описавши детальну всю ситуацію додавши до заяв підтвердження (скріншоти оголошення, банківську виписку про переахунок коштів, якщо є то номер телефону по якому спілкувались з шахраєм).
Для подачи искового заявления в суд Вам нужно будет собрать все возможные доказательства того, что человек взял взаймы у Вас деньги и на каких условиях.( расписка , договор , выписки с банка , переписка в вайбере заверенная у нотариуса , записи разговоров где четко указана ФИО , СУММА , период возврата , дата)
Было бы хорошо направить претензию в порядке ст. 530 ЦК Украины заказным письмом с вручением на адрес должника и копию с квитанцией об отправке оставить для суда.
Такими доказательствами могут быть записанные телефонные разговоры, распечатки сообщений. (нотариально удостоверенные , для юридическо факта).При телефонном разговоре называйте данного человека по имени и четко оговаривайте суму, которую ему дали в долг – по содержанию беседы должно быть понятно, когда и сколько Вы давали денег и на каких условиях. Приложите к иску и распечатки с банка с указанием сумы и ФИО получателя средств.
Также Вы перед подачей искового заявления можете подать заявление о мошенничестве в полицию.( ст.190 УК Украины). В самом заявлении точно опишите детали и обстоятельства передачи средств, если есть – укажите свидетелей. Обязательно приложите копии разговоров, переписок и опишите это в тексте.
Возможно, после проведения допроса данная особа добровольно вернёт Вам деньги, это не редкость.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Ми сумніваємося, що зможемо повернути кошти. Чи можемо ми звертатися до поліції, маючи із доказів тільки чеки, фото оголошення, фото авто, смс про суму,яку потрібно було перерахувати,фото його паспорту і картки на яку робили грошовий переказ ? Чи можливо є інші шляхи врегулювання даного питання?
ОБРАЩАЙТЕСЬ в полицию
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text):
"Стаття 76. Докази
1. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
2. Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;..
Стаття 100. Електронні докази
1. Електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема, на портативних пристроях (картах пам’яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
2. Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
3. Учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених у порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.
4. Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.
5. Якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.".
Надішліть особі SMS-повідомлення про вимогу повернення коштів із зазначенням строку під страхом продажу Вами його боргу колекторській компанії; зазначте, що SMS має силу доказу. Збережіть SMS, зробіть копію, завантажте на додатковий носій.
У випадку окремого звернення (опція "Звернутися") попередньо перегляньте мій профіль.