Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 12 января 2022, вопрос №54317 100₴

Предприятие в процедуре банкротства, как получить з.п.

Добрый день. Вопрос такой, предприятия в процедуре банкротства, два года работникам шли начисления 2/3 з.п. за простой предприятия. Три месяца назад всех известили об увольнении, теперь уволили, выдали трудовую и уведомление о сумме з.п. причитающейся в окончательный расчет. Какие мои действия, что б получить эту з.п.? Нужно ли писать заявление в суд и регистрироваться в каком то реестре кредиторов или просто ждать? И можно ли после этого увольнения идти на биржу труда или там откажут, т.к. завод все два года налоги не платил. Как добиться, что б завод заплатил налог в пенсионный?

Ответы юристов (11)

    Карпенко Андрей Владимирович

    Добрый день!

    Если должник признан банкротом, то проводят инвентаризацию и оценку его имущества, после чего ликвидатор начинает продажу его имущества.

    Средства, полученные от продажи имущества банкрота, направляются на удовлетворение требований кредиторов, в очередности, установленной ст. 45 Закона Украины «О восстановлении платежеспособности должника или определения его банкротом» от 14.05.1992 г. № 2343-XII.

    Поэтому после возбуждения производства по делу о банкротстве предприятия работник должен обратиться в хозяйственный суд с заявлением об имеющейся кредиторской задолженности по зарплате.

    Копию указанного заявления направляют распорядителю имущества. Последний обязан отдельно внести в реестр кредиторов сведения о требованиях по выплате зарплаты. Также закон предусматривает, что план санации предприятия обязательно должен предусматривать погашение задолженности должника по выплате зарплаты.

    Все требования по выплате задолженности по зарплате перед трудящимися и уволенными работниками банкрота удовлетворяют в первую очередь.

    При этом принудительным исполнением судебных решений занимается государственная исполнительная служба.

    Адвокат Евгений Александрович

    Добрий день!

    Погашення заборгованості із виплати заробітної плати у випадку визнання підприємства банкрутом відбувається відповідно до вимог Кодекс України з процедур банкрутства.

    Згідно ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.Виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов`язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

    Стаття 11 Конвенції МОТ 1949 р. № 95 «Про охорону заробітної плати» орієнтована на повернення боргів, які виникли до банкрутства роботодавця. Проблематичним є те, що борги з оплати праці, незважаючи на їхній привілейований статус, можуть оплачуватися після погашення інших боргів роботодавця, що зазнає процедури банкрутства, оскільки черговість погашення привілейованого кредиту, що становить заробітну плату, визначається відповідно до п. 3 ст. 11 названої Конвенції національним законодавством.

    Слід враховувати, що відповідно до частини 5 статті 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

    Відповідно до ст. 5 Конвенції МОТ 1992 р. № 173 «Про захист вимог трудящих у випадку неплатоспроможності підприємця», вимоги трудящих, що випливають із трудових відносин, захищаються на основі привілеїв таким чином, щоб вони задовольнялися до того, як будуть задоволені вимоги непривілейованих кредиторів. Визначений Конвенцією мінімум вимог, на які поширюються привілеї (заробітна плата, виплати за оплачувані відпустки, вихідна допомога у зв'язку з припиненням трудових відносин й ін.). З урахуванням специфіки трудових відносин в умовах процедури банкрутства слід розділити працівників на дві категорії – тих, кого слід звільняти у зв'язку зі скороченням штату або чисельності співробітників підприємства, і тих, кого слід звільняти у зв'язку з ліквідацією підприємства.

    Погашення заборгованості по заробітній платі підприємством банкрутом:

    Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

    Заява кредитора має містити:

    1. найменування господарського суду, до якого подається заява;
    2. найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
    3. ім’я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
    4. розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
    5. виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
    6. відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
    7. перелік документів, що додаються до заяви.

    До заяви в обов’язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником. Господарський суд зобов’язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

    Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов’язковими так само, як вони є обов’язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

    Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.

    Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

    Кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

    Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.

    За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

    Заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян, стосовно яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з цим Кодексом.

    Розпорядник майна зобов’язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром. Розпорядник майна зобов’язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.

    До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом. Визначення юрисдикції спору про стягнення заробітної плати у разі банкрутства боржника:

    Щодо судових рішень про стягнення заборгованості із заробітної плати необхідно зазначити, що відповідно до частини першої ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. Згідно із ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців. . Відповідно до пункту 3 частини 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» Виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред’явлення, якщо боржника визнано банкрутом. Пунктом 8 частини 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» Виконавче провадження підлягає закінченню у разі визнання боржника банкрутом, частино 5 цієї статті передбачено, що Постанова про закінчення виконавчого провадження з підстави, передбаченої пунктом 8 частини першої цієї статті, разом з виконавчим документом надсилається до господарського суду, який прийняв постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин

    Добрый день!

    после возбуждения производства по делу о банкротстве предприятия работник должен обратиться в хозяйственный суд с заявлением об имеющейся задолженности по зарплате. Копию указанного заявления суды направляют распорядителю имущества.(ликвидатору) . ОН обязан отдельно внести в реестр кредиторов сведения о требованиях по выплате зарплаты. Также закон предусматривает, что план санации предприятия обязательно должен предусматривать погашение задолженности должника по выплате зарплаты. Все требования по выплате задолженности по зарплате перед трудящимися и уволенными работниками банкрота удовлетворяют в первую очередь. При этом принудительным исполнением судебных решений занимается государственная исполнительная служба.информацию о стадиях ликвидационной процедуры можно узнать у арбитражного управляющего /ликвидатора который введен на предприятие направив на юридический и фактический адрес компании письменное обращение ценным письмом с вручением, и копию на офис арбитражного управляющего.

    Если процедура открыта то в реестре юридических лиц и общественных формирований https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search по коду ЕДРПОУ в графе засновник и руководитель , будет указано кто временно проводит процедуру распорядителя имущества банкрота.

    Далее этого человека по ФИО нужно найти в реестре арбитражных управляющих и на указанный адрес направить письма https://ak.minjust.gov.ua

    В исковом заявлении просить суд после принятия решения выдать исполнительный документ для обеспечения исполнения решения и направить его в орган ДВС , авам выдать копию. заявление можно подать отдельно в процесе расмотрения.

    После получения решения суда вместе с ним идет в ДВС пишите заявление на открытие производства и постоянно контролируете исполнителя , что бы он проводил все процедуры для взыскания и выплаты суммы вашей задолженности согласно решения суда

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Ряба Світлана

    Добрий день.

    Відповідно до положень ст. 28 Закону України «Про оплату праці» у разі банкрутства підприємства чи ліквідації його у судовому порядку зобов'язання перед працівниками такого підприємства щодо заробітної плати, яку вони повинні одержати за працю виконану у період, що передував банкрутству чи ліквідації підприємства, виконуються відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».У разі визначення боржника банкрутом проводиться інвентаризація та оцінка майна банкрута, після чого ліквідатор розпочинає продаж його майна.Кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у черговості, встановленій ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визначення його банкрутом».Отже, після порушення провадження у справі про банкрутство підприємства працівник банкрута має звернутись до господарського суду із заявою про наявну кредиторську заборгованість по заробітній платі. Копія зазначеної заяви направляється розпоряднику майна.Розпорядник майна зобов’язаний окремо внести до реєстру кредиторів відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати.Всі вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування задовольняються у першу чергу.

    Юрій
    100%
    Юрій 2 года назад

    Юрист, г. Киев, 6 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрий вечір.

    Реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, чи перераховувались в Держбюджет податки, збори та інші обов‘язкові платежі, що підлягали сплаті роботодавцем.

    Заробітна плата має бути виплачена в день звільнення; у протилежному випадку, у працівника є право для стягнення заробітної плати та компенсації у вигляді середньомісячного заробітку за порушення роботодавцем свого обов‘язку щодо здійснення повного розрахунку з працівником в день звільнення у примусовому порядку шляхом пред‘явлення позову.

    • Таня Пусикова Клиент 2 года назад

      Добрый день, спасибо за ответ. Я правильно понимаю, что в центре занятости мне не могут отказать, ссылаясь на то что работодатель не платил налог. Заработная плата не выплачена в день увольнения, мне нужно идти в суд, не ждать когда работодатель продаст свое имущество и начнет платить свои долги, без заявления в суд он этот долг мне не выплатит или просто меня пропустит и выплатит тем, кто написал заявление в суд?

      • Юрій
        Юрій 2 года назад

        Юрист, г. Киев, 6 лет опыта

        Общаться в чате

        Добрий день.

        Так, Ви все правильно зрозуміли.

        На жаль, сподівання на те, що роботодавець виплатить заборгованість із заробітної плати в добровільному порядку, є марним.

        Якби в нашій країні люди уміли жити, не порушуючи права інших людей, то питань, яких потрібно вирішити, було би на порядок менше

    Крикун Сергій  Павлович

    КОДЕКС УКРАЇНИ З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2597-19#n1753):

    "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

    1. Цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом (введено в дію 21.10.2019р. - прм. авт.).

    2. З дня введення в дію цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність:

    Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами);..";

    "Стаття 41. Мораторій на задоволення вимог кредиторів...

    5. Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування,...

    Стаття 45. Виявлення кредиторів та осіб, які мають бажання взяти участь у санації боржника..

    2...Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати,...мають право протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують

    Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

    3...До заяви в обов’язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника...

    4. Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов’язковими так само, як вони є обов’язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.

    Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом...

    7. Заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати,...стосовно яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з цим Кодексом...

    Стаття 51. План санації боржника...

    План санації обов’язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати...

    Стаття 64. Черговість задоволення вимог кредиторів

    1. Кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:

    1) у першу чергу задовольняються:...

    вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута,...а також...нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування,..";

    "Стаття 10. Організація діяльності арбітражного керуючого...

    2. Арбітражний керуючий з моменту постановлення ухвали (постанови) про призначення його керуючим санацією або ліквідатором до моменту припинення здійснення ним повноважень прирівнюється до службової особи підприємства-боржника...".

    Закон Украины "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#Text):

    "Стаття 9. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску...

    8...При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі)...

    Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача,..".

    "ПОРЯДОК реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/792-2018-%D0%B...):

    "4. Для взяття на облік у центрі зайнятості особи, які шукають роботу:

    1) пред’являють:

    громадяни України - паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;..

    довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);...

    2) інформують про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах...

    17. Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, пред’являє документи, зазначені в підпункті 1 пункту 4 цього Порядку, а також:

    трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;

    документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

    військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби...

    23. Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

    1) відсутність на дату прийняття рішення про надання статусу безробітного документів, зазначених у пунктах 17 і 18 цього Порядку;

    2) встановлення факту зайнятості особи, у тому числі отримання повідомлення від роботодавця про працевлаштування особи;

    3) подання заяви про надання статусу безробітного особою, яка не зазначена у частині першій статті 43 Закону України “Про зайнятість населення”;

    4) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

    5) невідвідування роботодавця та неподання в установлений строк без поважних причин особою письмової відповіді роботодавця про результати співбесіди відповідно до виданого центром зайнятості направлення на працевлаштування;

    6) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі абзаців вісімнадцятого - двадцятого підпункту 1 пункту 30 цього Порядку;

    7) наявність в особи статусу безробітного.".

    Таким образом, Вам следует подать в хозяйственный суд заявление в порядке ст.45 Кодекса по процедурам банкротства о требовании к должнику с приложением копии выданного Вам уведомления о сумме причитающейся к выплате заработной платы. При этом, согласно ч.4 ст.45 Кодекса заявление, поданное по истечении 30-дневного срока со дня извещения объявления об открытии производства по делу о банкротстве, также подлежит принятию судом и включению в реестр кредиторов. Требования по заработной плате подлежат удовлетворению в первую очередь - одновременно в первую очередь подлежит удовлетворению, выплате единый взнос по социальному страхованию. Касательно регистрации в центре занятости в качестве безработного: приведенный Порядок не предусматривает подачи документа об оплате единого взноса - с другой стороны, неуплата единого взноса не предусмотрена как основание для отказа в регистрации в качестве безработного.

    Адвокат Евгений Александрович

    Здравствуйте!

    "Я правильно понимаю, что в центре занятости мне не могут отказать, ссылаясь на то что работодатель не платил налог. Заработная плата не выплачена в день увольнения, мне нужно идти в суд, не ждать когда работодатель продаст свое имущество и начнет платить свои долги, без заявления в суд он этот долг мне не выплатит или просто меня пропустит и выплатит тем, кто написал заявление в суд"?

    - Да, рекомендую Вам подавать иск в суд к ответчику: предприятию.

    Всего доброго, удачи Вам!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плативимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

    Заява кредитора має містити:

    найменування господарського суду, до якого подається заява;

    найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

    ім’я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

    розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);

    виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;

    відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;

    перелік документів, що додаються до заяви.

    До заяви в обов’язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

    Господарський суд зобов’язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

    Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

    За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, передбачено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

    При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ч.1 ст. 47 КЗпП України) . Про нарахувані суми власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі виникнення спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, роботодавець зобов’язаний виплатити неоспорювану суму.

    Згідно ст.116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

    Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

    Вирішення спору з приводу затримки розрахунку при звільненні можливе в позасудовому та судовому порядках:

    Зокрема, працівник має право звернутися з заявою до комісії по трудових спорах (КТС) (у разі її створення) для вирішення спору у тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. КТС розглядає спір у присутності працівника протягом 10 днів з дня звернення та приймає рішення, яке підлягає виконанню власником або уповноваженим ним органом. Сторони можуть оскаржити рішення КТС до суду в десятиденний строк з дня вручення їм виписки з протоколу засідання комісії чи його копії.

    У випадку відмови роботодавця від здійснення розрахунку, працівник може звернутися із позовною заявою до суду про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в тримісячний строк, з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про затримку розрахунку. Позовна заява подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем находження підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача.

    Також доцільно буде подати на роботодавця скаргу до територіального управління Держпраці України.

    Корисна інформація - https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%92%D1%9...

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).

    Всього доброго!

    Щасти Вам


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України