Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 18 мая 2022, вопрос №64621

Чи законно давати повістки невійськовозобов'язаним громадянам?

Добрий день! Чоловіку на блок пості вручили повістку. Він строкову службу не проходив, оскільки за станом здоров'я був визнаний невійськово зобов' язаним. Я читала, що таких можуть викликати у четверту хвилю мобілізації. Скажіть, чи законно призивати дану категорію громадян? І що далі очікувати після цієї повістки? Він буде призваний до служби в ЗСУ.
Хочу ще уточнити, що комісований від строкової служби він був через сколіоз, але зараз ще додались дві спинні міжхребцеві грижі (є всі відповідні обстеження) та у березні він закінчив прийом препаратів від тромбоцитопенії. Чи це є підставою для звільнення від мобілізації? Дякую за відповіді.

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ВИДАТИ ПОВІСТКУ МОЖУТЬ, НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ. ДЛЯ ПОЧАТКУ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ ЗДОРОВ'Я І ТАК ДАЛІ.

    ВИ КАЖЕТЕ, ЩО ЧОЛОВІК БУВ ВИЗНАНИЙ НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ. НА ПІДСТАВІ ЧОГО? ЧИ Є У НЬОГО ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ З ТАКИМ ВИСНОВКОМ?

    Щодо хвороб, то сказати точно, яке рішення прийме медичне комісію, юристи не мають права. Адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    У випадку незгоди з рішенням ВЛК, відповідно до пункту 2.4.10 Положення № 402 постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена до Центральної військово-лікарської комісії або до суду.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України