Задайте вопрос юристу

891 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 26 мая 2022, вопрос №65281

звільнення у період воєнного стану.

Вітаю! Я знаходжусь у м. Херсон. Ця теріторія тимчасово окупована. Підприємство, на якому я працював, припинило діяльість не звільнивши своїх робітників. Як отримати статус безробітнього, якщо Центр зайнятості не працює та виїхати у будь-яку місцевість, де працює інший, немає можливості. Трудова книжка, без запису про звільнення, знаходиться у мене.

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    07.05.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану»

    Цим Законом внесено зміни до низки інших законів, а саме:

    • ЗУ «Про забезпечення прав та свобод ВПО».
    • ЗУ «Про зайнятість населення».
    • ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»

    Нагадаємо, що перелік територій, які розташовані в зоні активних бойових дій, або перебувають під тимчасовою окупацією, визначений в Наказі Мінреінтеграції №75 від 25.04.2022.

    Основні зміни, що стосуються безробіття внутрішньо переміщених осіб (ВПО), та осіб, які перебувають на територіях ведення бойових дій, тимчасово окупованих територіях:

    • особам, які перебувають на територіях, де ведуться активні бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях, надається статус безробітного на підставі поданої ними заяви до будь-якого територіального центру зайнятості у будь-який спосіб (електронна пошта, месенджер тощо). Проте, у разі дистанційної подачі заяви, свій статус безробітного потрібно підтверджувати кожні 30 днів.
    • статус безробітного надається з 1-го дня реєстрації.
    • грошова допомога по безробіттю призначається з першого дня надання такого статусу.
    • ВПО подають заявку до територіального центру зайнятості за місцем своєї тимчасової реєстрації.
    • якщо людина не має із собою документів, які підтверджують її страховий стаж, трудову діяльність, розмір зарплати, всі ці відомості центри зайнятості отримують з відповідних реєстрів.
    • на період отримання необхідних відомостей з Реєстрів людям виплачуватиметься грошова допомога у мінімальному розмірі, але не більше, ніж 180 днів. Після отримання всіх необхідних відомостей, грошова допомога розраховуватиметься за законом.
    • максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150% мінімальної зарплати станом на 1 січня (9750 ₴).
    • допомога по безробіттю припиняється, якщо людина знаходиться за кордоном понад 30 днів, знаходить роботу, відмовляється від запропонованої роботи.

    Якщо трудовий договір з роботодавцем не розірвано, то для отримання статусу безробітного місцевому центру зайнятості разом з заявою про надання відповідного статусу необхідно подати заяву на ім'я роботодавця про припинення трудового договору. Далі центр зайнятості інформує роботодавця та інші органи.

    Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA