Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 30 мая 2022, вопрос №65634 150₴

Как правильно уволится с работы учителю у военный период?

Как правильно уволится с работы учителю у военный период? как правильно написать заявление чтобы выплатили 56 дней отпуска в компенсацию? 7 июня хотят отправить в отпуск на 24 дня каким числом рассчитатся?

Ответы юристов (10)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    53.3%

    Вітаю!

    Раджу вам піти у відпустку 7 червня з виплатою вам матеріальної допомоги на оздоровлення!

    Після виходу з відпустки звільнитись!

    Заява пишеться дуже просто!

    Я, ПІБ, вчитель ….., прошу звільнити мене за угодою сторін або за власним бажанням з ……. 2022 року!

    Якщо потрібна детальна консультація та зразки заяв, звертайтесь індивідуально через Звернутися

    Svitlana Клиент год назад

    а они выплатят все дни отпуска? или только 24? как сделать чтобы все выплатили)

    • Адвокат Евгений Александрович
      46.7%
      Адвокат Евгений Александрович год назад

      Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

      Здравствуйте, Светлана!

      ОГРАНИЧЕНЙИ ДЛЯ УВОЛЬНЕНИЯ НЕТ.

      ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА УВОЛЬНЕНИЕ ПОДАВ ЗАЯВЛЕНИЕ В ПРОИЗВОЛЬНОЙ ФОРМЕ И НА СООТВЕТСТВУЮЩИЕ ВЫПЛАТЫ.

      ДОЛЖНЫ ВЫПЛАТИТЬ, УКАЖИТЕ В ЗАВЯЛЕНИИ: "чтобы выплатили 56 дней отпуска в компенсацию".

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович год назад

      Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

      СвІтлана!

      ЯКЩО НЕ БУДЕ ВИПЛАТИ, РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ПОДАТИ СКАРГУ ДО Державна служба України з питань праці:

      Контакти – Державна служба України з питань праці (dsp.gov.ua)

      Державна служба України з питань праці (Держпраці)центральний орган виконавчої влади України, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці, а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.

      Основними завданнями Держпраці є:

      1) реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

      2) здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

      3) здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

      4) організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

      Діяльність Держпраці спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

      Положення про Державну службу України з питань праці було затверджене 11 лютого 2015 р Текст Положення.

      Держпраці здійснює свої повноваження через утворені в установленому порядку територіальні органи Постанова від 11 лютого 2015 року.

      Держпраці очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

      Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40). Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян”.

      Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній службі України з питань праці та її територіальних органах затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 16 листопада 2016 року № 1339 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2016 року за № 1595/29725.

      Звернення надсилаються на поштову адресу: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14 або на електронну адресу: zvern@dsp.gov.ua

      Вимоги до звернення

      У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

      Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

      Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення має відповідати всім вимогам письмового звернення, у тому числі містити підпис заявника (заявників) крім електронного цифрового підпису. Отже, електронне звернення може бути виготовлене за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотографії (у тому числі із відображенням підпису заявника) та надіслано з використанням мережі Інтернет.

      Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України “Про звернення громадян”.

      Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду (ст.7). Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

      Такий вид звернення як скарга на рішення певного органу або посадової особи має бути подана до органу або посадової особи вищого рівня протягом року з моменту прийняття рішення, яке оскаржується, але в жодному разі не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина, який звертається зі скаргою, з таким рішенням.

      Пам’ятайте! Не підлягають розгляду та вирішенню такі звернення:

      • письмове звернення без зазначення місця проживання або не підписане автором, тобто анонімне звернення;
      • звернення, з якого неможливо визначити суть порушеного питання;
      • повторні звернення від однієї і тієї ж особи до одного і того ж органу (посадової особи) з одного і того ж питання, яке вже було вирішено даним органом (посадовою особою) по суті;
      • звернення-скарга, яка подана із пропущенням зазначених вище строків;
      • звернення, подане особами, які визнані недієздатними у судовому порядку.

      Термін розгляду звернення

      Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду,про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

      На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну (ст.20).Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

      Права громадянина щодо розгляду заяви або скарги

      Згідно зі статтею 18 Закону України “Про звернення громадян” громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, має право:

      • особисто викласти свої аргументи тій особі, яка перевіряла заяву або скаргу;
      • брати участь у перевірці заяви або скарги;
      • ознайомлюватись із матеріалами такої перевірки;
      • подавати додаткові матеріали або вимагати запиту таких матеріалів органом, який розглядає заяву або скаргу;
      • бути присутнім при розгляді заяви або скарги;
      • користуватись послугами адвоката або іншого представника, якщо його повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства;
      • одержати письмову відповідь про результати розгляду поданої заяви або скарги;
      • висловлювати усно або письмово прохання щодо дотримання таємниці розгляду заяви або скарги і вимагати виконання такого прохання;
      • вимагати відшкодування збитків, які були заподіяні внаслідок порушення встановленого порядку розгляду звернень.

      Відповідальність громадян при поданні звернень

      Пам’ятайте! Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, та їхніх посадових осіб, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством (ст.26).

      Як правильно оформити звернення

      Звернення складається у довільній формі, однак в ньому потрібно вказати:

      • Кому адресується звернення (наприклад: Голові Держпраці, ПІБ керівника)
      • Від кого (прізвище, ім’я, по-батькові, індекс, повна поштова адреса заявника, № телефону).
      • Вид звернення (заява(клопотання), скарга або пропозиція)

      Далі йде загальний текст звернення, де чітко і ясно має бути викладена суть порушеного питання або проблеми, який, як правило, складається за наступною схемою:

      • вступна частина, де зазначаються підстава звернення, обставини, які стали причиною для звернення;
      • мотивувальна частина, де вказується обґрунтування або основні питання, порушені в зверненні;
      • результативна частина, де слід вказати мету звернення і очікуваний результат розгляду звернення;
      • далі потрібно навести перелік документів (або копій документів), якщо ви додаєте їх до листа;
      • письмове звернення обов’язково підписується особою (особами), що звертається з проставлянням дати подання звернення.
      • для розгляду електронного звернення електронний підпис не вимагається.

      У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

      Всього доброго!

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      СВІТЛАНО.

      ВОНИ ПОВИННІ СПЛАТИТИ ВСІ ДНІ ВІДПУСТКИ.

      ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВІДПУСТКИ"

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%...

      Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість

      ...

      Керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України.

      Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович год назад

    Адвокат, г. Киев, 15 лет опыта

    Добрый день, Светлана!

    Ограничений для увольнения учителей нет.

    Отправить вас в отпуск без вашего заявления не могут. В июне и стоит писать заявление, если приняли такое решение.

    В любом случае все дни отпуска, подлежащие компенсации, будут и должны быть оплачены.

    Набирайте.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    По-перше, згідно ст. 4 ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану

    1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури)

    По-друге, На роботодавця покладено обов'язок в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним остаточний розрахунок у встановлені строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

    Водночас ст. 4, 5 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" встановленні особливості звільнення працівників в умовах військового стану. Проте не передбачено змін щодо розрахунку з працівниками при звільненні.

    Отже, в якій би формі Ви не написали заяву на звільнення роботодавець зоюбов'язаний з Вами повністю розрахуватись! Крім того, Ви можете спочатку написати заяву на відпустку, а через пару днів після того заяву на звільнення.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 30 лет опыта

    Закон Украины " Про відпустки" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%...):

    "Стаття 24. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки

    У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

    У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.".

    КЗот Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n275):

    "Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник...".

    ---

    Здравствуйте, Светлана!

    Если в учителя есть уважительнрая причина для увольнения, он может написать заявление об увольнении по собственному желанию в связи с уважительной причиной (изложить) в срок без предупреждения за две недели, в указанный ним срок (до 7 июня) с проведением расчета в этот день, включая выплату компенсации за неиспользованные дни отпуска 56 дней. В заявлении ссослаться как на ст.38 КЗоТ, так ст.24 Закона об отпусках.

    Если уважительной причины нет, то заявление об увольнении может подать или одновременно с заявлением о предоставлении отпуска (одно общее заявление: "с последующим увольнением по собственному желанию", без оговорки об уважительной причине) или во время отпуска не позднее, чем за две недели до выхода из отпуска.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Подайте заяву про відпустку, і на звільнення , після відпустки заберете трудову книгу і розрахунок - це буде останнім днем вашої роботи за дні невикористаної відпусток , зазначте у заяві , що бажаєте отримати її коштами - заява у вільній формі на ім я директора, можете подати поштою з врученням рекомендованим листом, або особисто чи на електронну пошту.

    Всі працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також ті, що працюють за трудовим договором у фізосіб, мають право на відпустку, яке закріплене у Законі України "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та КЗпП. Тривалість всіх видів відпусток обчислюють в календарних днях і відлік стартує з першого дня роботи. Тож щорічно у працівника набігає стаж роботи, що дає право на відпустку, а значить і календарні дні (далі — к.дн) відпустки, котрі той може взяти за правилами, визначеними законодавством. Але, попри те, що щорічно роботодавці та працівники у графіку відпусток узгоджують її дати та тривалість, життя та робочий процес вносять свої корективи. Тому у більшості працівників завжди залишаються невикористані дні відпустки, котрі варто компенсувати грошима.

    ст. 24 Закону про відпустки, в якій викладено чотири таких випадки для компенсаціі:

    1. При звільненні працівника йому виплачують грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (далі — додаткова відпустка на дітей).

    2. При переведенні працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

    3. За бажанням працівника частину щорічної відпустки можуть замінити грошовою компенсацією. Обов’язкова умова — тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

    4. У разі смерті працівника грошову компенсацію за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, виплачують спадкоємцям.

    Подайте заяву про надання компенсаціі директору.

    Якщо не підпише іі Вам , зверніться з заявою до Держпраці " щодо порушення Ваших трудових прав" нехай призначать позапланову перевірку роботодавцю.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория год назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Как правильно уволится с работы учителю у военный период? как правильно написать заявление чтобы выплатили 56 дней отпуска в компенсацию? 7 июня хотят отправить в отпуск на 24 дня каким числом рассчитатся?

    ограничений нет

    пишите заявление на увольнение в произвольной форме и укажите про отпускные и компенсацию - расчетные


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України