Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 14 августа 2022, вопрос №71261

Сохранение рабочего места

Здравствуйте! такой вопрос :
В конце марта, на работе написала заявление по согласованию сторон, за свой счёт без ограничения срока действия, а именно до прекращения военного положения ссылаясь на ст. 26 закона Украины об отпусках, ст.12 закона Украины про организацию трудовых отношений в условиях военного положения , и #64/22 . В связи с выездом за границу, попросила еще 3 дня необходимые для возвращения к месту работы, после прекращения военного положения.
Вчера руководитель в электронном виде прислал уведомление, о необходимости прибытия на работу в указанный термин (7 дней), ссылаясь на внесение изменений (от 01.07.2022 # 2352-IX и от 15.03.2022, # 2136-IX) в законы. В случае не прибытия, я буду уволена по статье за прогул. Правомерно ли это? Что можете посоветовать в этой ситуации, чтобы я смогла сохранить свое рабочее место?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Вам можна в такому випадку запропонувати керівництву таку форму вирішення цього питання, як призупинення дії трудового договору.

    Згідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин текст статті 13 Закону України "Про відпустки" викладено у такій реакції:

    "1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв'язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором.

    Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

    Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

    Призупинення дії трудового договору не може бути прихованим покаранням і не застосовується до керівників та заступників керівників державних органів, а також посадових осіб місцевого самоврядування, які обіймають виборні посади.

    2. Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, в якому, зокрема, зазначається інформація про причини призупинення, у тому числі про неможливість обох сторін виконувати свої обов'язки та спосіб обміну інформацією, строк призупинення дії трудового договору, кількість, категорії і прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) відповідних працівників, умови відновлення дії трудового договору.

    Наказ (розпорядження) про призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавець подає для погодження до військової адміністрації, яка здійснює свої повноваження на відповідній території (військові адміністрації населених пунктів та районні військові адміністрації, а за їх відсутності - обласні).

    3. У разі незгоди працівника (працівників) із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору працівником або профспілкою за дорученням працівника (працівників) відповідний наказ (розпорядження) може бути оскаржений до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіального органу, який, вивчивши зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання, за погодженням з військовою адміністрацією може внести роботодавцеві припис про скасування відповідного наказу (розпорядження) або про усунення порушення законодавства про працю іншим шляхом, що є обов'язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня отримання такого припису.

    Приписи у разі оскарження наказу (розпорядження) про призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами, зазначеними в абзаці другому частини другої цієї статті, можуть бути внесені роботодавцеві за погодженням з військовою адміністрацією.

    Припис центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіального органу може бути оскаржений роботодавцем протягом 10 календарних днів у судовому порядку.

    4. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам за час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює збройну агресію проти України";

    8) доповнити статтями 15 і 16 такого змісту:"

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Наталія!

    У першу чергу можу порадити достменно вивчити ситуацію.

    А почати треба із аналізу наказу про надання Вам відпустки без збереження з/п. І продовжити аналізом інших документів.

    Одразу говорити про призупинення я б не радив, оскільки там Ви втрачаєте стаж та інше.

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    • Наталья Клиент 2 года назад

      спасибо за ответ. Сейчас занимаюсь этим вопросом (ищу приказ по мне) )))

    Айвазян Юрій Климентійович

    Наталля!

    Призупинення я запропонував лише як варінт. , якщо Вам конче важливо зберегти робоче місце. На жаль вибір у Вас не дуже великий... За свій рахунок Ви зможете взяти відпустку лише на 3 місяці, а далі що? Звичайно, треба думати, але зважувати на реалї сьогодення також корисно. Інша справа, якщо Вам буде запропонована робота, а Ви будете з тим згідні.

    Вдачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України