Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 14 августа 2022, вопрос №71288

Хочу уволиться с предприятия без отработки, но не отпускают

Здравствуйте. Подскажите, как быть в этой ситуации.
Хочу уволиться с предприятия сразу. Меня заставляют отрабатывать 2 недели. Какие права у меня есть, что могу ответить в данном случае? Благодарю.

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Центр з надання БПД роз'яснює, який порядок розірвання трудового договору за власним бажанням передбачений в умовах воєнного стану.

    Питання розірвання трудового договору за власним бажанням передбачений в умовах воєнного стану. регулюють норми КЗпП та Закон про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

    Стаття 38 КЗпП передбачає, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

    У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Згідно статті 4 Закону про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану у зв'язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація та існування загрози для життя і здоров'я працівника, він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури).

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    • Антонина Клиент год назад

      Благодарю за профессиональную консультацию.

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич год назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Общаться в чате

        Прошу! Звертайтесь за потреби!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна год назад

    Юрист, г. Днепр, 5 лет опыта

    Доброго вечора.

    Якщо організація розташована в районі, де не ведуться бойові дії, керуються звичним алгоритмом звільнення працівника за власним бажанням.

    Інша ситуація, якщо організація розташована в районі, де ведуться бойові дії, й існує загроза життю і здоров’ю (ст. 4 Закону № 2136). У такому разі керівник звільняє у строк, вказаний у заяві.

    Стаття 4. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

    1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

    • Антонина Клиент год назад

      Благодарю за профессиональную консультацию.

      • Богачевська Ольга Дмитрівна
        Богачевська Ольга Дмитрівна год назад

        Юрист, г. Днепр, 5 лет опыта

        Будуть питання, звертайтеся. Буду вдячна за відгук та плюсик під моєю відповіддю.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України