Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 23 августа 2022, вопрос №71823

Чи може роботодавець звільнити працівника, по закінченню 90 к.д. відпустки без збереження?

Працівник лікарні виїхав закордон, є заява на відпустку без збереження. Даний працівник пробув у відпустці вже сумарно 90 к.д. без збереженя.(ст.12.п.4. Закон України від 15.03.2022 № 2136-IX) Працівник відмовляється писати заяву про звільнення. Що в такому разі робити роботодавцю? По можливо його звільнити? та по якій статті?

Ответы юристов (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Так працедавець може звільнити працівника при настанні зазначених умов, але при виконанні деяких додаткових умов.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    За прогули - ні! Може у зв'язку із скороченням штатів, за власним бажанням, за згодою сторін. Є ще варіант призупинення дії трудового договору.

    Для отримання повної консультації я повинен мати більше подробиць, тому раджу натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Норма про 90 календарних днів не так давно набула чинності, тому вона використовуватись не може.

    Однак є інші умови. Про них нижче:

    ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

    Стаття 5. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

    1. У період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

    2. У період дії воєнного стану норми статті 43 Кодексу законів про працю України не застосовуються, крім випадків звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України