Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи є можливість отримати заборгованість по заробітній платі від підприємства, яке заборгувало суму за період з 01.11.2020 року по сьогодні?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОбрий день
Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник може звернутися безпосередньо до суду в порядку:
1) наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною);
2) позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).
Пані Ірино.
Питання в тому, що після звільнення з Данного підприємства, неодноразово звертався до Керівництва та Власника щодо повернення заборгованості по заробітній платі. Вияснилось, що в січні-лютому місяці 2021 року "вони" перерахували заробіню плату до "мінімалки", хоча знаю і маю на руках іншу інформацію щодо нарахувань (довідки про нараховану ЗП з печаткою підприємства). Саму різниця від ОК-7 та даних довідок. Писались запити щодо надання довідок про нарахування та суму заборгованості - відповідь не надавалась. Всі активи даного підприємства "перепродано" на інше (нове) підприємство (хоча кінечний бенефіціар одна і таж ОСОБА), всі договра оренди земельних ділянок переоформлено на суборенду на так "зване дочірнє".
Як правильно розрахувати суму заборгованості по не виплаченій заробітній платі за період (сам алгоритм нарахування так званого "морального ущерба".
Дякую
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Можливість стягнення суми заборгованості не обмежена часом і можу бути пред'явлена у будь-який час.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
Для того Вам потрібно звернутись до суду! Дивно, що Ви досі цього не зробили, але ж за 2 роки напевно набігла порядна сума боргу?!
Схочете, щоби я допоміг Вам в цьому розібратися, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!
Доброго дня, пане Юрію.
Питання в тому, що після звільнення з Данного підприємства, неодноразово звертався до Керівництва та Власника щодо повернення заборгованості по заробітній платі. Вияснилось, що в січні-лютому місяці 2021 року "вони" перерахували заробіню плату до "мінімалки", хоча знаю і маю на руках іншу інформацію щодо нарахувань (довідки про нараховану ЗП з печаткою підприємства). Саму різниця від ОК-7 та даних довідок. Писались запити щодо надання довідок про нарахування та суму заборгованості - відповідь не надавалась. Всі активи даного підприємства "перепродано" на інше (нове) підприємство (хоча кінечний бенефіціар одна і таж ОСОБА), всі договра оренди земельних ділянок переоформлено на суборенду на так "зване дочірнє".
Як правильно розрахувати суму заборгованості по не виплаченій заробітній платі за період (сам алгоритм нарахування так званого "морального ущерба".
Дякую
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіНараховану заробітну плату видно по звітах в податковій інспекції та Пенсійному фонді. Можна звернутися туди з проханням надати таку інформацію по вас.
Дякую, Дану довідку можна і самостійно витяту. У мене є на руках ОК-7
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗначить звертайтесь в суд та стягуйте кошти. Треба пробувати.
Пане Юрію, як зрозуміти даний вислів: "Для того Вам потрібно звернутись до суду! Дивно, що Ви досі цього не зробили, але ж за 2 роки напевно набігла порядна сума боргу?! Якщо "чиста сума" заборгованості (за виключенням податків) за листопад-грудень 2020 року та січень березень становить 56224 грн. то яка сума боргу може бути? В межах 13185 грн? Підскажіть, алгоритм розрахунку самої суми компенсації. Дякую
Доброго дня, пані Ірино. відносно заборгованості по заробітній платі.:
по Першому "порядку", які необхідно подати документи (зразки позовної заяви та все таке інше)
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіНаказне провадження
Право на звернення до суду в порядку наказного провадження
Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку (пункт 1 частини 1 статті 161 ЦПК України).
Для стягнення нарахованої, але невиплаченої суми заробітної плати працівник може звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу.
Умови звернення до суду в порядку наказного провадження
Працівник може звернутися до суду в порядку наказного провадження у разі якщо вимога про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною (роботодавець не оспорює ні право вимоги працівника, ні суму заборгованості з виплати заробітної плати), що підтверджується належно оформленими письмовими документами.
До якого суду звернутись
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача (стаття 162 ЦПК України).
Строк звернення до суду
Працівник має право звернутися до суду з вимогою про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком (частина 2 статті 233 КЗпП України).
Форма і зміст заяви про видачу судового наказу
Згідно із статтею 163 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається в суд у письмовій формі.
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, в який подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;
3) ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника;
2) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред’явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
3) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
До заяви має бути додано докази:
1) перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);
2) підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо). Файл:Зразок заява про видачу судового наказу про стягнення нарахованої але невиплаченої зп.docx
Вартість
При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але невиплаченої суми заробітної плати судовий збір не сплачується (пункт 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»).
Строк розгляду судом заяви про видачу судового наказу
Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження. А якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, - протягом п’яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п’ятою, шостою статті 165 ЦПК України, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу (частина 1 і 2 стаття 167 ЦПК України).
Набрання законної сили судовим наказом
Судовий наказ набирає законної сили у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п’яти днів після закінчення строку на її подання (частина перша статті 172 ЦПК України).
Боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав (частина 1 статті 170 ЦПК України).
Виконання судового наказу
На підставі судового наказу, який є виконавчим документом, стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання