Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора! Було прийняте рішення про скорочення чисельності штату ЗДО. Допоможіть прийняти правильне рішення про скорочення працівників закладу. Перш за все, хотіла б дізнатися, який з цих працівників має перевагу при скороченні : вихователь 1 категорії з 9тирічним безперервним стажем, 2ома дітьми до 14 років і вихователь із середньою спеціальною освітою ( тому без категорії), із званням "старший вихователь", з 34річним безперервним стажем та з 1роком 10 місяців до досягнення пенсійного віку. Дякую наперед за відповідь
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Згідно з законом вчителі в умовах воєнного стану не звільняються з роботи, їм гарантується заробітна плата та інші гарантії..
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тамара!
Обмеження щодо звільнення окремих категорій працівників такі:
Не допускається звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України (крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації) окремих категорій працівників, а саме:
Переважне право на залишення на роботі
Відповідно до статті 42 КЗпП України при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
Відповідно до частини шостої статті 49-2 КЗпП України у разі вивільнення працівників, які мають статус державних службовців відповідно до Закону України "Про державну службу", на підставі пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП України, норми про переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством, не застосовуються.
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України. Так, першочергове право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації надається також:
Виникнуть додакові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Якщо ж консультація Вас задовільнила, активуйте зелену галочку та залиште відгук.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Тетяно.
Як на мене, зберегти робоче місце потрібно першому кандидату. Хоча й інша по факту також має право на збереження робочого місця.
Але КЗпП чітко говорить, що "...переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці...".
От і від цього відштовхуйтесь.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.