Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Я эвакуировалась из Херсона. Наше руководство планирует прервать трудовые отношения с теми, кто выезжает сейчас. В Херсоне обстрелы. Правомерно ли это? Мне сказали, что во время военного положения можно взять отпуск за свой счёт длительностью в 3 месяца. Правда ли это и на какой документ ссылаться ? Спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Так це можливо.
Частина 4 ст. 12 за посиланням.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#n43
Якщо є питання Задавайте.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
БУДУ ВДЯЧНИЙ ЯКЩО ВИ ПІДТРИМАЄТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ ФІНАНСОВО ВІДПОВІДНО ВАШОГО ФІНАНСОВОГО СТАНОВИЩА НАТИСНУВШИ КНОПКУ ВІДДЯЧИТИ В КІНЦІ КОНСУЛЬТАЦІЇ.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗакон України Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Марино.
Якщо Ви евакуйовуєтесь із Херсону, і зможете отримати довідку ВПО, Ви матимете гарантоване право на оформлення відпустки без збереження заробітної плати. Розглядати варіант із призупиненням трудових відносин я все ж раджу в крайньому випадку.
Питання Ваше регулюється Законом України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"
Стаття 12. Відпустки
1. У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.
Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, надання не використаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.
У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Норми частини сьомої статті 79, частини п’ятої статті 80 Кодексу законів про працю України та частини п’ятої статті 11, частини другої статті 12 Закону України "Про відпустки" у період дії воєнного стану не застосовуються.
У разі звільнення працівника у період дії воєнного стану йому виплачується грошова компенсація відповідно до статті 24 Закону України "Про відпустки".
{Частина перша статті 12 в редакції Закону № 2352-IX від 01.07.2022}
2. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
3. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".
4. У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки".
{Статтю 12 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 2352-IX від 01.07.2022}
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" дає Вам таке право!
У статті 12 Закону зазначається:
"У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки".".