Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У школі з 1 вересня змішана форма навчання. З 1 січня по 31 січня педагогічних працівників відправляють на простій у зв'язку з відсутністю організаційних та технічних умов трудової діяльності. Чи законне таке рішення?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, це можливо, але лише за певних умов.
Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП)
Призупинення роботи може застосовуватись як для всього трудового колективу, так і для окремих працівників. Як і у яких випадках можна застосовувати простій для працівників закладів освіти?
Випадок 1. Заклад освіти знаходиться на тимчасово окупованій території, існує загроза життю людини, немає можливості продовжувати навчання за дистанційною формою освіти. Як правило, подібні обставини дозволяють оформити простій всьому колективу. Задля безпеки працівників.
Випадок 2. Заклад освіти знаходиться в зоні бойових дій. У такому випадку також можливо оформити простій всьому колективу.
Випадок 3. Заклад освіти зруйновано. Фактично робота закладу освіти може продовжуватись, наприклад, у формі дистанційного навчання. Для цього керівництво та/або засновники закладу освіти мають прийняти відповідне рішення. У такому випадку рішення щодо оголошення простою працівникам не обов’язкове.
Важливо знати, що працівнику оголосити простій усно неможливо. Також простій не оформляється на підставі заяви від особи. Особи, які відповідають за кадрову документацію повинні:
Рішення про оголошення простою працівникам має обґрунтовано викладатись у вищезазначених документах. Для цього можна ще посилатися на Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».
Варто відмітити, що оголошення простою працівникам закладів освіти – це можливість:
Отже, оголошення простою працівникам не є обов’язковим рішенням для всіх закладів освіти. Але за певних обставин простій дозволяє прийняти необхідне рішення для збереження робочих місць і не зупинити освітній процес в тих закладах, де зберігається можливість надавати освітні послуги.
Неправомірнисть оголошення прностою в школі можна оскаржити у місцеве управління освіти.
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Ольго.
Треба бачити наказ директора, а вже потім робити висновки.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.