Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 20 січня 2023, питання №78974

Хто може керувати автомобілем фірми

Доброго дня. У мене таке питання: є автомобіль на фірмі, хто може їм керувати,чи обов'язково наймати офіційно водія/експедитора, чи людина може їздити по довіреності від фірми нотаріальній чи просто за підписом керівника та печаткою?), Чи можна це авто передати людині,що не є співробітником, в оренду, на яких умовах?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Належний користувач – це, зокрема, фізична особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, а також працівник, визначений керівником юридичної особи, яка є власником транспортного засобу або отримала в установлений законодавством спосіб право користуватися ним, та відомості про якого внесені до Реєстру. І саме належні користувачі несуть адмінвідповідальність.

    Тобто, для того, щоб керівнику підприємства не приходили «листи щастя», потрібно працівників-водіїв (або водія) зареєструвати у якості належного користувача у ЄДР транспортних засобів.

    Як це зробити?

    Відповідно до п. 24 Порядку внесення відомостей про належного користувача, внесення таких відомостей до Реєстру здійснюється у сервісному центрі МВС (у будь-якому, без територіальної прив’язки) у присутності уповноваженого представника юридичної особи та відповідного працівника-водія. Тобто, онлайн здійснити таку дію неможливо.

    Для реєстрації належного користувача необхідно мати наступні документи:

    1. заяву, за затвердженою Порядком формою;
    2. свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
    3. від юридичної особи:
    • належним чином засвідчені копії установчих документів або копія опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, з кодом доступу до результатів надання адміністративних послуг;
    • документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи представника;
    • документи, що підтверджують повноваження представника (довіреність/доручення);
    • належним чином засвідчені копії наказів про призначення працівника на посаду та про закріплення за ним транспортного засобу;
    • якщо транспортний засіб не є власністю юридичної особи, – нотаріально засвідчена копія договору, на підставі якого юридичною особою набуто право користування ним.
    1. від працівника необхідно;
    • документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи;
    • відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • посвідчення водія, яке підтверджує право керування транспортним засобом відповідної категорії, який зазначено в заяві;
    • належним чином засвідчені копії сторінок трудової книжки із записом про призначення на посаду.

    Буде бажання поговорити далі, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, людина може керувати транспортним засобом за наявності тех паспорту та посвідчення водія. Не обов'язково оформлювати довіреність, (на всяк випадок можно зробити довіреність від підприємства)

    Можно передати транспортний засіб за договором оренди.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України