Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 27 января 2023, вопрос №79526

ЧИ МОЖУ Я ВИКУПИТИ У ДЕРЖАВИ НЕПРИВАТИЗОВАНУ КВАРТИРУ, В ЯКІЙ Я ПРОПИСАНА?

В мене є ще одне запитання: чи можу я викупити квартиру у держави? В цій квартирі я прописана, але квартира не приватизована. І приватизувати цю квартиру я вже не зможу, бо своє право на приватизацію вже використала. Дякую за відповідь.

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Уляна!

    Платна приватизація – це придбання державного, або муніципального житла в приватне володіння. На відміну від безкоштовної, держава не зобов'язана надавати вам бажане житло.

    Статтею 3 Закону «Про приватизацію державного житлового фонду» передбачені норми для безоплатної приватизації. Відповідно до неї кожен член родини може приватизувати 21 кв.м житлової площі, ще 10 кв.м надається на сім'ю. Таким чином, подружня пара з дитиною має право безкоштовно приватизувати 73 квадрата житла.

    Все, що приватизується понад встановлену норму, переводиться в приватну власність на платних засадах. У тій же статті сказано, що площа понад норму повинна бути викуплена. Але діють деякі обмеження. Понад норму не оплачуються квадратні метри за таких умов:

    об'єктом приватизації є однокімнатна квартира;

    займане житло видане власникам знесеної нерухомості за відсутності грошової компенсації;

    мають місце пільгові умови;

    суб'єктом виступає багатодітна родина.

    Скільки коштує платна приватизація: ціна і норми, регламентовано законодавством – у разі перевищенні норми безоплатної приватизації доплачується сума в розмірі вартості квадратних метрів понад норму. Якщо ж за початкової приватизації ви оформили на себе житлову площу меншу встановленої норми, зможете використовувати решту квадратних метрів для приватизації іншого житла.

    Навіть за наявності в приватизації недоліків, вони настільки незначні в порівнянні з перевагами, що більшість мешканців за першої ж можливості переводять житло державного та муніципального фонду в свою власність.

    Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, Вам треба її приватизувати.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    Доброго дня, Ульяна!

    Теоретично - це можливо. Однак, є багато "нюансів"...

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України