Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 20 лютого 2023, питання №80968

Взяття працівників на роботу

Чи можна взяти викладача на роботу на умовах сумісництва в другому симестрі на 360 годин?
Повне навантаження (ставка 720 годин)

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Віра!

    Статтею 21 КЗпП установлено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

    Відповідно до статті 102-1 КЗпП умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначає КМУ. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

    Відповідно до пункту 1 постанови КМУ від 03.04.1993 № 245 спеціалісти державних установ мають право у вільний від основної роботи час працювати за сумісництвом у тій же або іншій установі, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. Пунктом 2 цієї постанови встановлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

    Стосовно поняття сумісництва, то пунктом 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43, установлено, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації. Також передбачено, що для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно.

    Водночас пунктом 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого Наказом № 43, установлено, що не вважається сумісництвом педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік. При цьому в преамбулі до цього переліку робіт зазначено, що всі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом.

    Тому вчитель закладу загальної середньої освіти, який має тижневе навантаження за основним місцем роботи 18 годин, може працювати на умовах сумісництва в іншому закладі загальної середньої освіти на посаді вчителя з навчальним навантаженням в обсязі 6 годин і на посаді керівника гуртка з навантаженням в обсязі 9 годин на тиждень, з яких 3 години — на умовах сумісництва, а 6 годин, що в річному вимірі складає близько 240 годин, — на умовах роботи, яка не вважається сумісництвом.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України