Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 07 квітня 2023, питання №83544

Увольнение с неработающего предприятия

Доброго времени суток. Ситуация такая что мое предприятие с 24 февраля не работает. До конца войны с нами приостановили видимо договор. На сегодняшний день, руководства нет на месте. А я нашла работу, мне нужно за что-то жить.. Но я не могу официально куда то устроится, если не уволена на предыдущем месте работы ведь? Сейчас меня взяли по договору ЦПХ на месяц, дальше нужно оформляться в штат...
Есть ли какие то варианты уволиться заочно? Читала что через центры занятости люди увольняются в одностороннем порядке, но со статусом ВПО. Я никуда не выезжала (Харьковская область) и такого статуса не имею..

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Світлана!

    У випадку відсутності контактів з роботодавцем з будь-яких причин, що унеможливлюють розірвання трудового договору, шляхом вирішення такої ситуації є подання позовної заяви до суду.

    Якщо ж працівнику необхідно тільки припинити трудові відносини, то можна звернутись із заявою в порядку окремого провадження (відсутній спір про право). Така можливість передбачена Цивільним процесуальним кодексом України: судом може бути встановлено факт припинення трудових відносин. Встановлення факту припинення трудових відносин необхідно працівнику для реалізації права на працевлаштування .

    Чи може та як саме працевлаштуватись працівник, поки триває судовий процес, адже це справа не одного дня? Кодекс законів про працю (стаття 21) вказує на те, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. Тобто працевлаштуватись на умовах сумісництва. Для цього працівник подає заяву про прийняття на роботу, у якій зазначає, що це є сумісництво (п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), а роботодавець видає наказ про прийняття працівника на роботу за сумісництвом.

    Головне потім не забути змінити статус!

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Светлана Клієнт 2 роки тому

    Спасибо за оперативный ответ))Тоесть если сейчас со мной трудовые отношения приостановлены на период войны, то я могу устроиться по совместительству официально? Или подавать иск в суд чтобы уволиться окончательно?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ніщо не заважає Вам зробити і перше, і друге одночасно!

      Якщо консультація Вас задовільнила, натисніть сіру галку біля моїх вото на знак подяки та залиште короткий відгук.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України