Начните консультацию с юристом онлайн
Хочу купити земельну ділянку,ділянка була на матері продавця, потім вона помирає він робить спадщину на себе і ось ми приїхали купувати а виявляється, що ділянка приватизована не вся а тільки клаптик, це ще його матір так оформила у 2014 році, а син так успадкував. Тепер якщо ми купимо, як приватизувати тей клаптик, ми я так розумію що нічого не докажемо, що він може бути наш. І з дороги він 12 м, в нас навіть будинок не влізе побудувати. Як правильно зробити? Краще щоб син доказав що це все їхня ділянка і переробив документи?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дарина!
На жаль зараз буде доволі складно щось зробити через війну. Але ж рано чи пізно вона закінчиться!
Загалом порядок приватизації земельної ділянки такий:
Громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України. До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення (частина перша статті 118 Земельного кодексу України ).
Незалежно від розміру земельної ділянки, якою фактично користується громадянин, по спрощеній процедурі він може приватизувати у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара (стаття 121 Земельного кодексу України).
Підготовка документів для приватизації:
Куди звертатися?Перш за все, для оформлення права власності на земельну ділянку необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (далі - технічна документація). Розробником технічної документації, відповідно до статті 26 Закону України "Про землеустрій" можуть бути:
Процедура виготовлення технічної документації передбачає виїзд інженера-геодезиста зі спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення межі поділу земельної ділянки в натурі.
За результатами проведених робіт замовнику видається:
Розробники документації від імені замовника подають документацію із землеустрою до територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр), для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, якщо інше не встановлено договором (стаття 26 Закону України «Про землеустрій»).
Вартість та строк розглядуВартість послуг, а також тривалість виготовлення технічної документації узгоджується між замовником та розробником. Максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.
Після отримання технічної документації на земельну ділянку, її необхідно зареєструвати у територіальному органі Держгеокадастр.Для цього кадастровому реєстратору подаються наступні документи:
У результаті наданої послуги замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки. Відтепер земельну ділянку можна знайти на Публічній кадастровій карті України, ввівши відповідний кадастровий номер.
Вартість та строк розгляду
Внесення відомостей до Державного земельного кадастру відбувається протягом 14 днів з моменту подачі необхідних документів, послуга безоплатна.
Отримання рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність
Куди звертатися?
Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про передачу земельної ділянки у приватну власність.
Орган виконавчої влади або місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) повинен прийняти рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність.
До заяви додаються:
У результаті прийнятого рішення, ви отримуєте рішення (витяг) органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність.
Підставою для відмови у передачі земельної ділянки у власність може бути невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Вартість та строк розгляду
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову (частина друга статті 118 Земельного кодексу України).
Дана послуга безоплатна.
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дарино!
Перед придбанням земельної земельної ділянки Вам та продавцю (сину) слід звернутися до землевпорядної організації та обговорити деталі технічної документації по даній ділянці. Як правило, в таких випадках можна замовити новий проект із землеустрою, при цьому змінюються межі ділянки (переносяться крайні точки) , але загальна площа приватизованої ділянки залишається тією ж самою.
В умовах воєнного часу безоплатна приватизація не можлива, тому Ви маєте право користуватися лише тією земельною ділянкою , яка зазначена в договорі купівлі-продажу. Якщо Ви будете користуватися земельною ділянкою, не зазначеною в договорі, то такі дії можуть бути розцінені як самовільне зайняття земельної ділянки.
Для продажу земельної ділянки син повинен мати документи, що підтверджують право власності на ділянку (витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) та витяг з Державного земельного кадастру.
Щоб не мати проблем у майбутньому, краще щоб продавець відразу належним чином оформив всі документи.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Добрий день!
Закон України ;Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-20#Text <p>Верховна Рада Українипостановляє: <p>I. Внести зміни до таких законодавчих актів України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#n1913"
Розділ X Перехідні положення Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) доповнити пунктами 27 і 28 такого змісту: . Під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей:
5) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Мораторій діятиме до закінчення воєнного стану або зміни чи скасування данного закону.
Купити зиможете лише у тих межах на які у продавця є правовстановлюючи документи.
на іншу ділянку треба буде отримувати дозвіл на розробку проекту землеустрою у міській раді , робити проект у землевпорядній організації та погоджувати радою надання його вам у власність , якщо ви не використали своє право безоплатної приватизації згідно ст.121 ЗК України.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 1218. Склад спадщини
1. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.".
Земельний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text):
"Стаття 102-1. Підстави набуття і зміст права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови
1. Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) і право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) виникають на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до Цивільного кодексу України...
2. Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) можуть відчужуватися або передаватися в порядку спадкування, крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті.
3. Земельна ділянка, що перебуває в оренді, не може бути передана її власником іншій особі на праві емфітевзису, суперфіцію."
Закон України " Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1952-15#n320):
"Стаття 28. Особливості державної реєстрації прав на земельні ділянки державної та комунальної власності
1. Рішення органів державної влади або органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або користування (постійне користування, оренду, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) можуть прийматися за відсутності державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на таку земельну ділянку в Державному реєстрі прав.
2. Під час проведення державної реєстрації права користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) земельними ділянками державної чи комунальної власності, право власності на які не зареєстровано в Державному реєстрі прав, державний реєстратор одночасно з проведенням такої реєстрації проводить також державну реєстрацію права власності на такі земельні ділянки без подання відповідної заяви органами, які згідно із статтею 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки у власність або у користування.".
---
Доброго вечора, пані Дарино! З одного боку, "клаптик" земельної ділянки не входить до складу спадщини і не може бути успадкований. З другого боку, якщо "клаптик" є земельною ділянкою для користування в порядку емфітевзису, то така ділянка підлягає до спадкування. Вважаю за належне для сина-спадкоємця звернутись до реєстратора речових прав на нерухоме майно з підстав наведеної ч.2 ст.28 Закону щодо реєстрації права користування та права власності на "клаптик" земельної ділянки - без подання заяви від виконкому за місцем знаходження земельної ділянки.