Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 08 квітня 2023, питання №83600

Офіційне працевлаштування особи з інвалідністю

Доброго дня,
я маю інвалідність 2 групи, отримую пенсію. Зараз шукаю роботу, є вакансії з офіційним працевлаштуванням. Чи зобов'язана я у разі прийняття мене на роботу повідомляти роботодавцю про інвалідність? Чи є варіант зберегти статус інваліда, відмовившись від пенсії, і не повідомляти роботодавця?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Все залежить від обмежень для праці, які повинні бути вказані у Вашій довідці МСЕК. У разі їх відсутності або якщо вони не пов'язані з уиовами Вашої нової роботи, Ви не зобов'язані повідомляти роботодавця про свою інвалідність.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо в довідці до акту огляду МСЕК їй не буде протипоказана трудова діяльність, тоді зможе працювати. Тобто в довідці конкретно і буде зазначено про можливість продовжувати трудову діяльність. Таке рішення буде залежать від фактичного стану матері та наявних проблем зі здоров'я.

    Так, тільки 3 групу прийнято вважати "робочою", але знаю випадки, коли люди офіційно працевлаштовані і з 2 групою інвалідності.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України