Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 28 квітня 2023, питання №84521

Как получить доказательство об увольнении??

Здравствуйте, я трудоустроена в фоп по трудовой книге. Я уволилась через центр занятости в марте, в электронном кабинете пфу это не светится. Текущий работодатель просит приказ об увольнении либо вытяг с етк для доказательства увольнения. Работодатель на связь не выходит, как это можно решить. Обращение в пенсионный фонд поможет?

Відповіді юристів (9)

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович рік тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Доброго дня! Ви можете замовити і отримати Довідку про трудовий та страховий стаж (Додаток 9) (https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dovidky-pro...). Можливо саме ця довідка підійде вашому новому роботодавцю.Але Ви повинні розуміти, що Мінсоцполітики у листі від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 звертає увагу, що законодавство про працю не містить норм щодо обов’язку роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи.

    Водночас відповідно до ст. 24 КЗпП, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати трудову книжку. Якщо трудова книжка залишилась у колишнього роботодавця - потрібно просто завести нову трудову книгу. Якщо ж колишній роботодавець вийде на зв'язок - згідно ст. 47 КЗпП існує зобов’язання роботодавців у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника».

    • Виктория Клієнт рік тому

      Справка не видит моего увольнения, в том то и дело. Трудовая у меня есть на руках. Мне нужно что-то похожее на приказ об увольнении, которого нет вообще. Иначе мне отказывают в трудоустройстве.

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович рік тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Тоді вам можна спробувати звернутися до обласної податкової служби, роз'яснити ситуацію, так як при вашому звільненні колишній роботодавець повинен був надати до ДПС звіт в якому відобразив би ваше звільнення. Можливо вони вам видадуть якийсь документ, який підтвердить ваше звільнення у даного роботодавцяю Але мені все одно не зрозумілі вимоги вашого нового роботодавця, так як я вже зауважував вище, що законодавство про працю не містить норм щодо обов’язку роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи.

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович рік тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    До речі ви кажете, що "Я уволилась через центр занятости в марте" тоді у вас повинен бути ваш екземпляр трудового договору з відміткою Центра зайнятості, де можна побачити день і підставу для вашого звільнення. Це не підходить вашому новому роботодавцю?

    • Виктория Клієнт рік тому

      Мне дали только справки о том, что о моем увольнении сообщили бывшему работодателю, налоговой и пенсионному фонду. Не знаю, требует новый работодатель. Я принесла им справки с ЦЗ, но они сказали это не доказательство увольнения…

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович рік тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Дії вашого нового роботодавця виглядають як спосіб НЕ брати Вас нароботу з якоїсь надуманої причини.

    Так, існують перелік документів які Ви повинні надати новому роботодавцю:

    Стаття 24 КЗпП України:

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

    Новий роботодавцеь може і посилається на цю вимогу, так як "іншим документом" може вважатися і копія наказу про звільнення. Як Ви зрозуміли, зазначений перелік, документів, що подаються при прийнятті на роботу не є вичерпним і тому новий роботодавець, можливо, просто хоче не укладати з вами трудовий договір не порушуючи діючі вимоги трудового законодавства.

    Ви повинні розуміти, з точки зору бухгалтерії/юриспруденції новому роботодавцю зовсім без різниці звільнені Ви чи ні на старому підприємстві, це ніяк не впливає на обов'язки зі сплати податків, вашої зарплати ті т.п. Тому такі дії нового роботодавця виглядають схожими на "лагідну" відмову укладати з вами трудовий договір.

    • Виктория Клієнт рік тому

      Я работаю у него по цивільно-правовому договіру, и для перевода на трудовую книгу у меня запросили увольнение. Просто мне выгоднее перевестись на книгу, потому что по ней дают страховку и другие преимущества, а по цпд нет и они отказались переводить меня из-за отсутствия увольнения. Может они и хитрят, но с моей стороны выгоднее найти способ решить эту проблему, чем увольняться или оставаться на цпд. Однако решения этой проблемы я не найду

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися до суду , аби він встановив юридичний факт припинення трудових відносин судовим рішенням, якщо роботодавець не контактує з вами , тоді у ПФУ буде вказано , звільнено на підставі рішення суду № та дата - це буде видно роботодавцю в системі , як доказ подасте копію рішення суду.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    • Виктория Клієнт рік тому

      Дякую вам за відповідь!!!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України