Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 16 января 2020, вопрос №8493 100₴

Могу ли я подать на организацию в суд?

Здравствуйте, на данный момент сложилась такая ситуация что в рабочем процессе множество правовых нарушений. Руководство не принимает по этому поводу ничего а только усубляют ситуацию. Конечно пару моментов:
- рабочий график не соответствует рабочему дню. На данный момент у нас " разорваный рабочий день ( в трудовом кодексе такого понятия не нахожу)"в коллективном договоре указано что такой момент возможен только с учётом разрыва до 2ч ( и это личное время) - по факту разрыв 3,5ч + в это время мы выполняем работу. Рабочее время увеличелось в 2р при этом на ЗП - никак не отразилось. По факту у нас идёт переработка.
- нарушения самого рабочего процесса. Конкретно условий в которых работаем. Занимаемся перевозкой больших ( в районе от 10 до 80млн грн). Транспорт не соответствует требованиям ( в очень плохом состоянии) и совсем не оборудован для данной работы ( что ставит под риск жизни и здоровья работников)
По мимо этого ещё множество моментов..
Хотел чтобы меня проконсультировали в решении этой ситуации. Могу ли я подать в суд? Какие действия предпринимать? Если дойдет до суда готов привлечь внимание журналистов т.к. дело будет громким соответственно мне нужно будет квалифицирован адвокат..

Ответы юристов (4)

    Токмач Галина Николаевна
    25%

    Здравствуйте. Я бы посоветовала вам обратиться с жалобой в управление гоструда. Они есть в каждой области. В заявлении указать все трудовые нарушения. Проверки проводят без предупреждения. Работодатель будет удивлен.

    И штраф впаяют такой, что "мама не горюй" (нарушение трудового законодательства от 31530 до 105100 гривен). Это не включая штрафов по нарушению охраны труда. И заставят исправить нарушения.

    Если нужна будет помощь в составлении жалобы, обращайтесь по форме "Обратиться к юристу" в моем кабинете

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрий вечір.

    Згідно зі статтею 60 Кодексу законів про працю України на роботах з особливими умовами і характером праці в порядку і випадках, передбачених законодавством, робочий день може бути поділений на частини з тією умовою, щоб загальна тривалість роботи не перевищувала встановленої тривалості робочого дня.

    Поділ робочого дня на частини означає можливість поділу робочого дня на частини, між якими є перерва тривалістю більше двох годин, або є дві та більше перерв, включаючи перерву на обід. При цьому загальна тривалість робочого дня не може бути більшою від встановленої законодавством або графіком змінності.

    Таким чином, встановлення для водія режиму роботи, який передбачає поділ робочого дня на частини, можливо з тією умовою, щоб загальна тривалість роботи не перевищувала встановленої тривалості робочого дня. Тобто, тривалість робочого часу для Вас не повинна перевищувати 8 годин.

    Чи складений на підприємстві графік, яким для Вас визначено час початку та закінчення кожної частини робочого дня. Адже лише у ці проміжки часу Ви повинні виконувути свої обов'язки. Якщо такого графіку нема - то це вже є порушенням з боку роботодавця.

    Якщо такий графік є, то працюйте лише по ньому, та не виконуйте ніякої роботи в інші години. Роботодавець не мє права Вас до цього змушувати.

    Якщо Вас систематично залучають до роботи понад встановлену тривалість робочого часу, перепрацьовані години можна кваліфікувати як надурочні, що підлягатимуть подвійній оплаті праці за статтею 106 Кодексу законів про працю України.

    Також роботодавець повинен забезпечувати Вам умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Стаття 153. Створення безпечних і нешкідливих умов праці (КЗпП України)

    На всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці.

    Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

    Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

    Власник або уповноважений ним орган повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників.

    Власник або уповноважений ним орган не вправі вимагати від працівника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці. Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

    У разі неможливості повного усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я умов праці власник або уповноважений ним орган зобов'язаний повідомити про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, який може дати тимчасову згоду на роботу в таких умовах.

    Вважаю, що до суду наразі звертатися немає сенсу. Якби внаслідок порушення рободавцем законодавства з охорони праці Вам було завдано шкоди здоров'ю - то за її відшкодуванням дійсно можна було б звернутися до суду.

    Так само і по оплаті надурочних робіт. Якщо все-таки на вас складений графік роботи і по даним табелю обліку робочого часу Ви щодня відпрацьовуєте по 8 годин, то довести в суді, що Вас залучають до надурочних робіт, які повинні бути також оплачені, буде дуже складно.

    У вашій ситуації можливі варіанти:

    1) Працювати лише у ті години, які визначені для Вас графіком роботи (в інший час Ви не повинні);

    2) Вимагати від роботодавця, щоб Вам почали оплачувати надурочні роботи та подати на ім'я роботодавця письмову заяву в 2-х екземплярах про відмову від роботи на аварійному транспорті (одну зареєструйте в секретаря та залишіть собі); зверніться з даними питаннями до профспілкового комітету вашого підприємства.

    3) Або можете пропустити пункт 2 і звернутися зі скаргою на роботодавця до Управління Держпраці. Штрафів за вказані Вами пошушення йому не уникнути.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    25%

    Добрий день. У даному випадку, Вам спочатку потрібно звернутися із скаргою до служби з питань праці. У заяві викласти всі обставини. Дана служба проведе розслідування, перевірку та надасть Вам відповідь. У випадку наявності порушень, будуть вжиті відповідні заходи.

    Сайт головного управління Київської області - kiev.dsp.gov.ua/.

    Костромина Виктория
    25%

    Вы можете подать жалобу в инспекцию по труду - Госслужбу по вопросам труда и прокуратуру


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України