Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 22 травня 2023, питання №85654

Що робити далі після рішення суду про стягнення виплати заборгованої заробітної плати?

Було перше районне відкрите виконавче провадження про стягнення заборгованості з державного підприємства кілька років тому, яке нічого не дало в результаті. Цієї весни вже обласне відкрите провадження зроблене в березні, яке теж стоїть на місці. Куди мені далі звертатися з цим питанням?

Відповіді юристів (6)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Необхідно знати, які виконавчі дії були здійснені виконавцями, можливо, необхідно оскаржити бездіяльність виконавця до суду.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Василю!

    На той випадок, якщо Ви того ще не пробували робити, повідомляю Вас, що за такі дії керівництва ДП передбачено 3 види відповідальності.

    Фінансова відповідальність

    Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, згідно зі статтею 265 КЗпП несуть фінансову відповідальність:

    • 3 мінімальні зарплати (11 169 грн) - за порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі.

    Адміністративна відповідальність

    Відповідно до ст. 41 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному обсязі.

    Так, таке порушення призведе до накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 н.м.д.г. (510 грн - 1700 грн).

    Кримінальна відповідальність

    Згідно зі статтею 175 ККУ за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, передбачається покарання у вигляді:

    • штрафу від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 - 17000 грн)

    Крім того, в діях керівництва ДП можуть бути ознаки статті 382 ККУ, а саме - невиконання судового рішення

    1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -

    карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -

    караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне недодержання нею висновку Конституційного Суду України -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Василь Клієнт рік тому

    Добрий день. Першого разу була постанова про відкриття, постанова про стягнення, постанова про повернення документів стягувачу і це вся робота, яка була проведена. Другого разу постанова про відкриття, постанова про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій, постанова про стягнення виконавчого збору, запит ДФС про наявність рахунків боржника та запит МВС щодо зареєстрованих за боржником транспортних засобів. І більше справа не просувається.

    • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

      Є підстави для оскарження бездіяльності виконавця. Ним не виконані дії по встановленню і арешту майна підприємства, наявних грошових коштів. Адже окрім нерухомого майна і автотранспорту, у підприємство має бути і інше майно.

      Виконавець повинен був звернутись до боржника з вимогою про надання відомостей про наявне майно та провести інші дії по його виявленню (опис, арешт і т.д)

      • Василь Клієнт рік тому

        Дякую,за відповідь.

        • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

          Будь ласка, звертайтесь


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України