Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 21 октября 2023, вопрос №95280

Чи потрібно оновлювати приписне?

Добрий день! Отримав пропозицію від роботавця про роботу, відправив документи, в тому числі приписне. Мені 25 років, приписне отримував в школі в 11 класі. Наразі роботодавець каже, що я повинен звернутись до військомату для його оновлення. Я в цьому не впевнений, бо знаю, що приписне просто замінюється на військовий квиток по досягненню 27 років. То підкажіть, будь ласка, чи повинен я звертатись до військомату?

Ответы юристов (13)

    Богун Сергій Павлович

    Поняття "оновлення" військово-облікового документа не існує. Військово-обліковим документом для призовників - є посвідчення про приписку до призовної дільниці. Згідно законодавства Ви повинні повідомляти про зміни персональних даних. І не більше.

    • Ігор Клиент год назад

      Проблема в тому, що на цьому документі написана дата, до якої він дійсний. Я його отримав у 15 році, там написано, що він дійсний до листопада 16 року. І роботодавець просить його подовжити

      • Богун Сергій Павлович

        Якщо строк вийшов - треба віддавати ТЦКСП. Якщо Ви маєте статус призивника - мобілізація Вам не загрожує.

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю Вас! Наразі закон, який зменшує призовний вік до 25 років вже майже пів року лежить у Офісі Президента України на підписанні. Наразі чинною є норма Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", яка передбачає призовний вік до 27 років.

    Тобто Ваше приписне до 27 років наразі є належним військово-обліковим документом, а Вимоги щодо "оновлень" є неправомірним некомпетентним маразмом, або злим умислом.

    В той же час, відповідно до ч. 11 ст. 38 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу"

    Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

    Але такий обов"язок не є "оновленням" даних. Крім того, за порушення цієї вимоги максимально, що загрожує - це штраф за ст. 210 КУпАП.. але в умовах воєнного стану штрафи чималі... 1700-3400 грн. Оскільки 7-денний строк Ви вже точно прострочили, тож якщо не хочете потрапити на штраф, оскільки призвати за мобілізацією Вас не мають права, краще по ТЦК зайвий раз не ходити!

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    • Ігор Клиент год назад

      дякую велике за відповідь. А якщо на приписному встановлена дата, до якого він гідний

      • Турчин Ярослав Олександрович

        Це точно приписне? ))) Приписні мають бути безстроковими. Строк мали лише так звані "білі квитки", тобто військово-облікові документи замість військового квитка в яких особу визнавали непридатною до військової служби в мирний час, обмежено придатною у воєнний час. Там у певних діагнозах і станах здоров"я могла бути передбачена перекомісовка... а щоб видвали приписне зі строком дії.. Чесно кажучи вперше таке зустрічаю.

        Якщо дійсно це приписне посвідчення і у ньому є строк дії, то мабуть таки його краще продовжити його дію у ТЦК... поки дійсно не підписали Закон про зниження планки призову до 25 років і Вас не зробили військовозобов"язаним і одразу ж не мобілізували. Але знову-таки є загроза штрафу та того, що у разі потрапляння до Електронної бази призовників та військовозобов"язаних, Вас потім будуть шукати для мобілізації в першу чергу.. бо Ви повідомили про себе.

        • Ігор Клиент год назад

          так, це приписне. Отримав у 15 році.

          • Турчин Ярослав Олександрович

            Посвідчення про приписку Ваших років має ось такий вигляд... https://nuou.org.ua/assets/files/kvp/kvp-umovy-pry...

            І щиро кажучи я не уявляю де воєнком міг втулити строк його дії...

      • Турчин Ярослав Олександрович

        Такий запис не відповідає законодавству як станом на момент видачі посвідчення про приписку, так і зараз.

        Посадові особи військкоматів мали діяти у чіткій відповідності з порядком, визначеним законами, постановами КМУ, наказами Міністерства оборони України, а не влаштовувати власну творчість.

        Тому у Вас є належний військово-обліковий документ з відміткою про прийняття на облік.

        Обмін на 2 роки не має сенсу...

        Окрім штрафу можуть виникнути безліч проблем по лінії мобілізації у майбутньому. А можливо і не дуже в майбутньому, якщо Президент таки підпише закон, за яким після 25 років особи стануть військовозобов"язаними.

        • Ігор Клиент год назад

          То не підкажете, будь ласка, що мені буде краще зробити в такому випадку? Бо такий запис бентежить мого роботодавця. Чи можу я спиратись на який закон або пункт, що приписне не має строку дії, щоб їх заспокоїти?

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Ігоре!

    Приписне оновлювати не потрібно. Вам замінять його в ТЦК на воєнний квиток чи тимчасове посвідчення, коли Вам виповниться 27 років.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Нічого оновлювати не потрібно, Ваше приписне дійсне, оскільки за своїм статусом Ви є призовником.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України