Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право и процесс, 08 января 2025, вопрос №125092 340₴

Можно ли каким-то образом решить эту проблему дистанционно?

Меня зовут Сергей.
Мне 45 лет.
Гражданин Украины.
Инвалид 2 группы пожизненно.
В данный момент я нахожусь и проживаю заграницей.
Через интернет меня обманул мошенник на сумму более 5000 грн.

Я обратился в полицию по месту жительства в Украине с просьбой помочь мне решить эту проблему и взять у меня показания дистанционно, согласно пункту 1 части 1 ст. 232 КПК Украины, так как по состоянию своего здоровья и другим причинам я не имею физической возможности лично явиться по месту жительства на допрос.

Со временем я получил информацию, что это возможно только, если имеется техническая возможность вручить мне под мою личную подпись памятку о правах и обязанностях.

Исходя из этого у меня образовались такие вопросы:

Так ли это на самом деле?
Можно ли каким-то образом решить эту проблему дистанционно?

Спасибо!

Ответы юристов (15)

    Турчин Ярослав Олексійович
    100%

    ДОБРЫЙ ДЕНЬ, СЕРГЕЙ!

    Правоохранительные органы Украины, если их так можно назвать... должны учитывать, что на дворе 21 век, и все подобные вопросы (ПРИ ЖЕЛАНИИ) можно решать дистанционно.

    Вы обращались в обычную полицию?! Мне кажется, что онлайн мошенники - это сфера полномочий Киберполиции Украины. https://cyberpolice.gov.ua/contacts/ Вот контакты их региональных подразделений.

    А тут по ссылке форма онлайн-заявления в Киберполицию.

    https://ticket.cyberpolice.gov.ua/send

    Думаю они знают, в отличии от местных следователей, что такое цифровая подпись и как Памятку о правах и обязанностях можно вручить путём обмена документами с цифровой подписью.

    Если Вы клиент Приватбанка или у Вас есть биометрический заграничный паспорт, Вы с лёгкостью можете получить цифровую подпись бесплатно от Приватбанка или же в приложении ДИЯ на телефоне.

    Посредством наложения цифровой подписи на отправленную Вам памятку - Вы можете подтвердить официально ее получение.

    Цифровая подпись имеет такую же юридическую силу, что и собственноручная Ваша подпись, потому полиция не может уклоняться от своей работы мотивируя это тем, что Вы не в Украине и обязаны к ним явиться.

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви можете звернутися до поліції онлайн.

    https://www.npu.gov.ua/onlajn-zvernennya

    А також до кібер поліції.

    https://ticket.cyberpolice.gov.ua/send

    Або за допомогою адвоката. Адвокат зможе представляти ваші інтереси за договором про надання правової допомоги.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Якщо особі стало відомо про вчинене кримінальне правопорушення, або ж вона стала свідком вчиненого кримінального правопорушення, або потерпілою, особа маєте право написати письмову заяву про вчинене кримінальне правопорушення до найближчого відділення Національної поліції України незалежно від місця і часу їх учинення.

    Прийняття заяв (повідомлень) заявника здійснює цілодобово, безперервно та невідкладно орган (підрозділ) поліції, до якого надійшла така заява.

    Під час особистого звернення заявника до органу (підрозділу) поліції із письмовою заявою уповноважена службова особа органу (підрозділу) поліції її приймає і реєструє в інформаційно-телекомунікаційної системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (ІТС ІПНП) або журналі єдиного обліку (ЄО) заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, а також оформлює та видає заявникові талон-повідомлення єдиного обліку про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію (пункт 4 розділу II Порядку).

    Датою подання заяви (повідомлення) до органу (підрозділу) поліції вважається дата реєстрації такої заяви (повідомлення) в ІТС ІПНП (журналі ЄО).

    Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення, під підпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 383 Кримінального кодексу України, крім випадків надходження заяви або повідомлення поштою чи зв’язком іншого виду (пункт 2 розділу II Порядку).

    Згідно статті 1 Закону України «Про національну поліції», центральним органом виконавчої влади, на який покладається обов'язок служити суспільству шляхом належного забезпечення охорони прав людини і його свобод, який протидіє злочинності, підтримує публічну безпеку і порядок є національна поліція України (далі - поліція) . У пункті 5 частини 1 статті 23 цього Закону зазначено, що до повноважень поліції відноситься здійснення своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на заяви і повідомлення про злочини або події (кримінальні і адміністративні).

    Стаття 25 Кримінального процесуального кодексу України покладає обов'язок на прокурора і слідчого починати досудове розслідування у разі виявлення ознак злочину.

    Крім цього, статтею 214 КПК позначений термін, протягом якого після прийняття заяви або отримання повідомлення про скоєння злочину, прокурор або слідчий повинні внести інформацію про такий злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань - і дорівнює він 24 години, а після цього, протягом ще 24 годин, вищевказані особи зобов'язані почати розслідування.

    Відмова у прийнятті та реєстрації̈ таких заяв чи повідомлень про кримінальні правопорушення не допускається.

    У разі порушення Ваших прав, потрібно звертатися зі скаргою на бездіяльність слідчого до слідчого судді за місцем знаходження відділення поліції.

    Подана в термін скарга на бездіяльність слідчого має бути розглянута слідчим суддею протягом 3 днів. З моменту прийняття ухвали судом про внесення до ЄРДР відомостей, зазначених у заяві, слідчий зобов’язаний видати заявнику витяг з ЄРДР та встановити на підставі його заяви процесуальний статус заявника, як потерпілого.

    Крім того, Ви можете:

    – зателефонувати за номером 102 та повідомити про протиправні дії з боку працівників поліції;

    – зателефонувати на гарячу лінію поліції 0-800-50-02-02;

    – написати заяву про правопорушення з боку поліцейського до Головного управління поліції відповідної області.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Сергей Клиент 6 дней назад

      Ответы из полиции пришли, но...

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Послухайте, Сергію, той факт, що Ви знаходитесь за кордоном не надає поліції права відмовити Вам у відкритті провадження, тому що Ви не підписали пам'ятку. Це смішно, розумієте... Тобто, Вас обікрали, але Ви не маєте права на захист, тому що не підписали пам'ятку?

        • Сергей Клиент 6 дней назад

          Выходит, что так. Ответы пришли, но дело застопорилось.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Ну так розворушить справу. Почніть зі скарги до обласного управління. Ви можете зробити це дистанційно, тобто, так само, як і у випадку із зверненням до поліції.

            • Сергей Клиент 6 дней назад

              Это всё надо уметь составлять и.т.д. У меня на это нет знаний и сил.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Ви ж змогли подати заяву про злочин до поліції, тож не думаю, що виникне проблема зі скаргою. Викладіть всі обставини, які з Вами сталися - це і буде Ваша скарга.

            • Сергей Клиент 6 дней назад

              Вы извините, но, во первых, заявление мне написать помогли, а во вторых, вы так пишите, как будто бы адвокаты и не нужны. А, если дело дойдёт до суда? )

          • Айвазян Юрій Климентійович
            Вы извините, но, во первых, заявление мне написать помогли

            Про це Ви не згадували у своєму питанні.

            а во вторых, вы так пишите, как будто бы адвокаты и не нужны. А, если дело дойдёт до суда? )

            Адвокати та юристи потрібні, проте, бувають випадки, коли особа може самостійно вирішити більшість проблем. Тож, якщо Ви не можете вирішити дану проблему самостійно, то Вам, звичано, потрібна допомога іншої людини у написанні скарги. Той, хто допоміг Вам написати заяву про злочин не може допомогти написати скаргу?

            Якщо ж справа дійте до суду, то це вже інше питання...

            • Сергей Клиент 6 дней назад

              Понятно. Ну, если бы я написал, что не я обратился в полицию, а мне помогли обратиться в полицию, то это могло бы создать дополнительные и ненужные в данный момент вопросы. Поэтому, я написал в общем и кратко, что я обратился в полицию. Конкретнее уже в личке.

              Бывают такие случаи, о которых вы пишите, но часто бывают случаи, когда, если обращаешься в полицию сам, то видно, что это обращение написано не юридически грамотно, без ссылок на Законы и.т.д, поэтому, в некоторых случаях, могут вежливо отказать, особенно, если дело непростое. В этом случае теряется и время и даже может в какой-то мере потеряться и репутация заявителя. Такое тоже бывает. На себе испытал )

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Як би юридично грамотно Ви не написали заяву, скільки б посилань не надали на норми законодавства - поліція зобов'язана відкрити кримінальне провадження, оскільки Ви подали заяву про злочин.

            • Сергей Клиент 6 дней назад

              По Закону да, но в Реальности, к сожалению, бывает по-другому.

    Алієва Аліна Вадимівна

    Вітаю, Сергій!

    Які кроки ви можете зробити?

    1. Зв'яжіться з органом досудового розслідування. Зверніться до слідчого, який веде вашу справу, з офіційним запитом про можливість організації дистанційного допиту. Вкажіть, що через ваше здоров'я та перебування за кордоном ви не можете прибути особисто. Пошліться на п. 1 ч. 1 ст. 232 КПК України.

    2. Попросіть надіслати пам'ятку про права та обов'язки.

    Якщо у вас є КЕП, запропонуйте оформити отримання пам'ятки в електронному вигляді.

    Вкажіть, що готові отримати пам'ятку поштою або ознайомитися з нею під час відеоконференції.

    3. Запропонуйте варіанти відеозв'язку. Вкажіть, що готові надати технічні засоби для проведення допиту, наприклад, через Zoom, Microsoft Teams або інший інструмент.

    4. Оформіть письмовий запит. Якщо усна комунікація з поліцією неефективна, подайте офіційну заяву з викладенням вашого запиту. Вкажіть усі обставини, посилайтеся на законодавство та запропонуйте доступні для вас способи виконання вимог.

    Як діяти, якщо поліція відмовляє?

    Якщо поліція відмовляється організувати дистанційний допит:

    1. Попросіть надати письмове роз'яснення причин відмови.

    2. Зверніться до вищого органу поліції зі скаргою на відмову.

    3. Ви можете також надіслати скаргу до прокуратури, яка здійснює нагляд за дотриманням законності під час досудового розслідування.

    З повагою, юрист Аліна Алієва


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA