Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день, когда я был в армии на срочной службе( во время войны) у меня умер дедушка по папиной линии, меня демобилизовали примерно 9 месяцев назад и только недавно я узнал что мне и моей маме положено наследство в виде 1/3 квартиры. Узнал я из-за того что дочка моего дедушки попросила чтобы я и мама дооформили квартиру чтобы её можно было продать так как наша часть сейчас "висит". Мама ходила к одному нотариусу и он сказал что срок уже вышел и надо доказать через суд что я не мог написать то заявление. Скажите пожалуйста что делать в этой ситуации и как дооформить квартиру?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Вам треба звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, а після відмови (вона буде обов'язково) подати заяву до суду щодо поновлення строків подання згаданої заяви.
Серед поважних причин пропуску строку законом вважаються:
тривала хвороба спадкоємця;
- перебування спадкоємця тривалий час за межами України (факт проживання за межами України сам по собі не свідчить про наявність об'єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки це не позбавляє можливості подати заяву про прийняття спадщини поштою. Крім того, вчинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на дипломатичні представництва України. Мають бути відповідні докази, які підтвердять поважну причину неможливості з'явитись до цих установ (постанова Верховного Суду від 12.04.2021 у справі № 589/1863/13-ц);
- відбування покарання в місцях позбавлення волі;
- необізнаність спадкоємця про наявність заповіту (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17);
- велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;
- складні умови праці, які, зокрема, пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;
- перебування спадкоємця на строковій службі у складі Збройних Сил України (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17) тощо.
Без адвоката Вам з усім цим не впоратись.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є ряд статтей про пропущення терміну для прийняття спадщини.
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
{Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини
1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Перебування потенційного спадкоємця на службі в Збройних силах України може вважатись поважною причиною пропущення 6-місячного строку для подання заяви нотаріусу.