Задайте вопрос юристу

895 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 12 февраля 2025, вопрос №127162

Як приписатися коли власник за кордоном

Доброго дня, мені і моїм дітям потрібно приписатися до нашого спільного дому із чоловіком, який є власником будинку. Але він знаходиться за кордоном і неможливо приписати нас. В Дію заходити він не може. Скажіть,будь ласка, як це можна зробити. Які документи потрібні для цього

Ответы юристов (2)

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    1. Будинок оформлено на вашого чоловіка як особисту приватну власність чи на вас обох як спільну сумісну власність?

    2. Ви маєте витяг з Реєстру речових прав на нерухоме майно, а саме на цей будинок?

    3. Діти взагалі ніде не прописані чи Ви хочете змінити місце прописки?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Леся!

    Реєстрація місця проживання особи здійснюється за заявою такої особи, поданою в паперовій формі до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг, за адресою житла будь-якої форми власності.

    Реєстрація місця проживання особи, зміна її місця проживання може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника, що діє на підставі довіреності, посвідченої у встановленому законом порядку.

    Документами, що підтверджують право на проживання в житлі є: ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї.

    Отже, Вам необхідна письмова згода чоловіка на реєстрацію у нерухомості. Якщо чоловік має е-ВОД, то таку згоду можна завірити у консульстві України. Якщо ж ні, то прийдеться звертатись до місцевого нотаріуса. Після того дану заяву необхіно легалізувати (залежить від країни перебування) та надіслати до України. В Україні буде необхідно зробити нотаріально завірений переклад.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України