Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте,помогите пожайлуста в таком вопросе. Закрывают, ликвидируют детский сад с 01.07.2020 года. Я мама-одиночка, в декрете, ребенку нет года. Звонит заведующая и предлагает уволиться по собственному желанию. Но нашла мне место в другом ДС на 0.75 ставки. Говорит: там устроишся и напишешь на декрет. Как быть в этой ситуации, могут ли они меня уволить просто??
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеСогласно п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗоТ увольнение работника в связи с изменением в организации производства и труда, в том числе ликвидации, реорганизации, банкротства или перепрофилирование предприятия, учреждения, организации, сокращения численности или штата работников осуществляется по инициативе работодателя.Учитывая, что Вы являетесь матерью ребенка, который не достиг трехлетнего возраста, работодатель не имеет право просто уволить Вас по собственной инициативе. Данное положение следует из нормы, закрепленной в ч. 3 ст. 184 КЗоТ.Единственным исключением из данного правила является полная ликвидация предприятия. В данном случае работодатель может уволить вас по собственной инициативе, но с обязательным трудоустройством.Важным остается вопрос определения понятия полной ликвидации предприятия и механизма реализации работодателем обязанности по трудоустройству работника. Дело в том, что действующим законодательством Украины не предусмотрено ни такое определение, ни такой механизм.Что касается механизма трудоустройства, то он может осуществляться по средствам предоставления работы, например, на новом предприятии, через службу занятости. В любом случае, трудоустройство должно быть осуществлено до прекращения трудового договора.
При повній ліквідації допускається звільнення жінок, зазначених у частині третій ст. 184 КЗпП, однак з обов'язковим працевлаштуванням. Формулювання "звільнення з... працевлаштуванням", на наш погляд, означає, що перерва в часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається. І якщо сьогодні жінка звільнена, то завтра вона вже повинна мати можливість працювати на іншому підприємстві. Якщо ж жінка такої можливості не має, то звільнення слід кваліфікувати як таке, що здійснене без законних підстав.
Разом з тим не можна ігнорувати й ту обставину, що виконання повністю ліквідованим підприємством обов'язку працевлаштування жінок, зазначених у частині третій ст. 184 КЗпП, не має необхідного механізму забезпечення. Обов'язок працевлаштування цієї категорії працівників при повній ліквідації підприємства, установи, організації лежить на цих останніх. Спроби перекласти ці обов'язки на засновника підприємства або, як часто висловлюються, на його власника були б необґрунтованими: закон не дає для цього підстав. Невиконання цього обов'язку підприємством тягне такі наслідки: 1) якщо на момент винесення судом рішення процес ліквідації підприємства не завершений, жінка поновлюється на роботі, а підприємство зобов'язане виплатити працівниці середню заробітну плату за час вимушеного прогулу (з урахуванням одержаної жінкою вихідної допомоги); 2) якщо на день винесення судом рішення по трудовому спору з цього приводу підприємство вже ліквідоване, жінка на роботі не поновлюється, однак на її користь стягується середня заробітна плата за час вимушеного прогулу відповідно до правил ст. 2401 КЗпП; 3) стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу відповідно до ст. 2401 КЗпП можливе з органу, уповноваженого управляти майном ліквідованого підприємства або власника (цивільно-правового); 4) покласти обов'язок виплати середнього заробітку на ліквідаційну комісію неможливо, однак її голова (а за наявності відповідних умов - і члени) може бути притягнений до адміністративної (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення) або кримінальної (ст. 172 Кримінального кодексу) відповідальності.
Исходя из вышеизложенного, Вас должны уволить по инициативе работодателя в связи с ликвидацией предприятия - на другое не соглашайтесь, т.к. это лишает Вас всех социальных гарантий.
Будут дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.