Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Земельное право, 13 марта 2020, вопрос №13430 250₴

Як приватизувати і виготовити документацію на земельну ділянку?

Добрий день! Маю земельну ділянку 0.34 га розпочав приватизацію, але недовершив до кінця!В 2019 р. знов вирішив приватизувати цю саму ділянку, але виявляється ,що земельна ділянка приватизована і присвоєно кадастровий номер і вказано не 0.34 га а вже 0.26 га на зовсім іншу особу і продана?Звертався в держгеокадастр ,сказали робити документацію і дати їм на розгляд! Чи можливе розроблення документації та погодження цієї землі ,якщо на цій ділянці вже є кадастровий номер?

Ответы юристов (12)

    Савченко Олександр
    16%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня.

    Якщо земельна ділянка дійсно кимось приватизована, то відповідно вона перебуває у його власності.

    А тому Ви вже не можете приватизувати цю земельну ділянку.

    Раджу Вам самостійно перевірити чи вільна досі ця земельна ділянка.

    Інформацію про вільні земельні ділянки можна отримати декількома шляхами:

    Перший (неофіційний). Таку інформацію можна дізнатись самостійно, розпитавши про неї у власників ділянки, яка Вас зацікавила, або пошукати її в Інтернеті. Ви можете також переглянути генеральний план Вашого міста (наприклад, генеральний план м. Києва). Крім того, для пошуку можна також використати Публічну кадастрову карту України, Google maps тощо.

    Публічна кадастрова карта містить величезний об’єм інформації: цифрова карта України, кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.

    Другий (офіційний). Надіслати запит про надання публічної інформації до місцевого управління з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або до місцевого територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

    Запитувати необхідно інформацію про наявність земель державної та/або комунальної власності, які ще не надані у користування та можуть бути використані під забудову або для іншого цільового використання згідно з ст. 121 Земельного кодексу України.

    Корисні поради

    Перед тим, як запитувати інформацію про вільні земельні ділянки, рекомендується визначитись із майбутнім цільовим призначення такої ділянки. Це спростить Вам пошук.У запиті зробіть посилання на ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та процитуйте її: «Уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах».У випадку звернення до Держгеокадастру, рекомендується зробити посилання на Положення

    про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, акцентуючи увагу на тому, що Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, який, зокрема, реалізує державну політику у сфері земельних відносин.У запиті можна зазначити, що Вас цікавить земельна ділянка у такому-то населеному пункті (місті, селищі, районі тощо), зазначити орієнтовну площу ділянки, вказати і описати об’єкти, які межують із ділянкою.За наявності, слід додати до запиту графічні матеріали (викопіювання, плани, креслення, схеми, тощо). Запитувати варто НЕ конкретне місце розташування ділянки, а територію чи місцевість, де б Ви бажали її отримати.Щоб уникнути безпідставних поборів, пам’ятайте, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація на запит надається безкоштовно, але у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Якщо все-таки земельна ділянка вільна, то для того, щоб її приватизувати, Вам варто діяти наступним чином:

    1) Знайти вільну земельну ділянку - це потрібно робити самостійно, зайшовши на публічну кадастрову карту (бажано зареєструватись у системі) та обравши в конкретному населеному пункті, чи за ним, вільну земельну ділянку, яка вас зацікавить. Зверніть увагу: усі земельні ділянки, які зайняті, — виділені синім кольором. Натиснувши на зафарбовану ділянку, також ви отримаєте інформацію щодо землеволодіння. Інші ділянки, не виділені кольором, можуть бути вільними, або наразі про них не внесли інформацію в кадастрову карту. Остання досі перебуває на стадії наповнення, яке ще триватиме 3-4 роки.

    2) Стаття 118 Земельного кодексу України повністю описує процедуру отримання земельної ділянки у власність. Зокрема, наступним кроком у цій справі є подання до відповідного органу (сільської, міської ради, райдержадміністрації тощо) клопотання (заяви).

    У клопотанні зазначаються:

    • цільове призначення земельної ділянки;
    • її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення)
    • до клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

    Слід зазначити, що ніде в законодавстві нема пояснення, що таке графічні матеріали. Для того, щоб в органах, куди ви звертаєтесь прийняли рішення про те, чи дати вам дозвіл для початку процедури приватизації чи не дати, мають розуміти, про яку ділянку йде мова. Тому потрібно докласти будь-яку схему, з якої буде зрозуміло, про яку ділянку ви просите.

    Отож, зробити такі графічні матеріали можна самостійно, зайшовши на ту ж саму публічну кадастрову карту і виділивши маркером ту ділянку і у тому місці, що ви собі підшукали.

    Крім графічних матеріалів варто додати копію паспорта громадянина України. Хоча в самому законі і не зазначається про те, що потрібна копія паспорта, але це випливає з того, що право на безкоштовне отримання земельної ділянки належить громадянам України, а єдиний документ, який підтверджує українське громадянство, — це паспорт.

    Цю заяву можна надіслати поштою цінним листом з описом та повідомленням про отримання, або ж занести і подати самостійно до відповідного органу влади, отримавши штамп на другому примірнику. Тут дуже важливий власне цей штамп: оскільки саме від дати подання (при поштовій пересилці — дата повідомлення про отримання) відраховується 30 днів, протягом яких орган влади має надати згоду, або обґрунтовану відмову.

    3) Отож згідно із статтею 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам:

    • законів
    • прийнятих відповідно до законів нормативно-правових актів,
    • генеральних планів населених пунктів
    • іншої містобудівної документації,
    • схем землеустрою
    • техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель
    • проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

    У разі отримання відмови варто звернутись із запитом про надання публічної інформації щодо цієї конкретної земельної ділянки, яка, можливо, вже перебуває на стадії реєстрації іншою особою, абощо. Якщо обрана ділянка виявиться зайнятою, варто розпочати таку ж процедуру щодо іншої земельної ділянки, яка на публічній кадастровій карті — вільна.

    Якщо ж впродовж 30-денного терміну ви не отримали жодної відповіді, вступає в силу принцип мовчазної згоди. Зокрема, у статті 118 Земельного кодексу України йдеться, у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то зацікавлена особа у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування.

    До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

    4) Отримавши згоду від органів місцевого самоврядування, або «мовчазну згоду», приступаємо до наступного етапу — розробка проектів землеустрою, що передбачає звернення до землевпорядників. І тут виникає перший платіж у цій схемі отримання земельної ділянки — за послуги землевпорядника.

    Заключивши договір із землевпорядником, чи землевпорядною організацією, в якому варто обов’язково передбачити вартість послуг та строки виконання робіт. Результатом роботи землевпорядника має стати проект землеустрою.

    В середньому термін виконання робіт триває 1 місяць.

    Згідно із статтею 186-1 Земельного кодексу, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

    Тут є два варіанти: або Ви самостійно берете цей проект землеустрою та віддаєте на погодження в управління Держгеокадастру, або це здійснює сам землевпорядник, про що ви можете домовитись на етапі укладання договору.

    5) Далі після узгодження проекту землеустрою з Держгеокадастром, узгоджений проект землеустрою потрібно передати до органів місцевого самоврядування із супроводжуючим листом, в якому вказати, що подається оригінал проекту землеустрою з проханням його затвердити. Суть цього затвердження полягає в тому, щоб орган, який передає земельну ділянку, переконався, що заява подавалась на цю земельну ділянку, проект і узгодження зроблені теж на цю ділянку. Сільрада не може зробити зауважень до затвердженого Держгеокадастром проекту, оскільки не є спеціалістом в землевпорядкуванні.

    Згідно із статтею 118 Земельного кодексу, орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені у суді.

    6) Реєструємо земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

    Для того, аби зареєструвати ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно варто звернутись до нотаріуса та подати такі документи:

    • копія паспорту та ідентифікаційного номеру;
    • квитанція про сплату адміністративного збору;
    • рішення органу про передачу земельної ділянки;
    • витяг з Державного земельного кадастру.

    Витяг з Державного земельного кадастру можна отримати самостійно. Для цього потрібно зареєструватись на сайті у свій обліковий запис, знайти свою ділянку, натиснути на неї курсором та обрати пункт «Замовити Витяг про земельну ділянку», далі з’являється електронна форма заяви, яку необхідно заповнити.

    Є одна з опцій, де вказано, де Ви його отримаєте. Повинен бути підпис, печатка, всі реквізити. Нотаріус відкриває Реєстр, вносить туди дані про земельну ділянку і дає Витяг з реєстру. Цей акт занесення земельної ділянки в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно є народженням права власності на земельну ділянку.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Згорнути

    Костромина Виктория
    8%

    Маю земельну ділянку 0.34 га розпочав приватизацію - какие документы у вас есть на этот земельный участок

    Левченко Ксенія Сергіївна

    Доброго дня. Як давно користувалися Ви своєю земельною ділянкою. Звідки дізналися, що її хтось приватизувати. Вам відмовили в її приватизації, на якому етапі, чи є якійсь письмові відмови, інші документи?

    Гончаренко Константин
    20%

    Доброго дня!

    По Вашому питанню можу повідомити наступне, як людина,котра має відношення до представницьких органів місцевого самоврядування( За прикладом вирішення земельних питань у Сумській міській раді):

    1. Перш за все визначившись з цільовим призначенням зем.ділянки, надаєте до органу місцевого самоврядування уповноваженого вирішувати земельні питання перелік документів( клопотання про надання земельної ділянки- у власність , оренду, чи постійне користування) зазначаєте в ньому наступну інформацію: цільове призначення ділянки , розмір в гектарах , адресу місця розташування до числа земель якої територіальної громади вона зарахована , вся ця інформація про порядок надання зем. ділянок зазначена у Земельному Кодексі України з ст.121 вказані порядок та підстави. До клопотання додаєте копію паспорта , або іншого документа , що засвідчує громадянство України, графічний матеріал на зем. ділянку на якому зазначають Ваше ПІБ повністю ( його можна взяти викопіюванням з кадастрової карти України). Вказані документи надаєте до органу МС уповноваженого займатись зем. питаннями(зазвичай це структурний підрозділ міської ради) - документи можна подавати через ЦНАП( Центр надання адмін. послуг у Вашому місті чи районі) вони самостійно направлять документи до уповноваженого органу МС.).Інформацію стосовно земельних ділянок та їх власників Вам повинні надати у цьому ж органі це їх прямий обов язок.

    2. Після того, як Ваші документи погодять у органі МС їх відправлять на погодження постійної комісії міської ради з земельних питань, як тільки вони надійдуть на комісію зазначену , Ви власноруч пишите заяву на ім я голови вказаної комісії (вказуєте ту інформацію , що була в клопотанні з проханням рекомендувати Вашій міській раді відповідній надати Вам дозвіл на розробку проекту землеустрою.(Ця процедура займає тривалий час, тому за цей період Ви знаходите оргагізацію в якій Вам готові розробити такий проект(на платній основі), звертаєтесь до них з заявою на такі послуги вони(геодезист) виконує Вам всі роботи( робить зйомку на місцевості, проект , направляє документи на перевірку) процедура теж тривала та потрібне рішення міської ради з печаткой прийняте на сесії про надання згоди на розробку проекту землеустрою, тільки в такому випадку можна звертатись за сами проектом.

    3. Після того , як у Вас в руках буде проект землеустрою ділянки , Ви знову пишите заяву на вказану постійну комісію , додаєте проект землеустрою з проханням рекомендувати міській раді надати зем. длянку у Власність, оренду , чи постійне користування ( графічний матеріал є важливим на всіх стадіях).

    4 В результаті Ви отримаєте рішення міської ради про надання у власність , оренду чи ін. формі земельну ділянку , зможете розпочати бізнес чи інше.

    Можу надати контакти землевпорядника для консультації , але вона платна навіть на консультування - 100 грн.

    Зразки документів теж в наявності.

    Діючий помічник - консультант депутата Сумської міської ради інформ. за посиланням https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/miska-rada/deput...

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    20%

    Добрий день.

    Якщо земельна ділянка приватизована іншою людиною, ти Ви вже не зможете її приватизувати. Потрібно буде шукати іншу ділянку.

    Якщо Вам потрібна саме ця ділянка - можете спробувати домовитися із власником, є варіанти с орендою чи купівлею.

    Що стосується процедури приватизації:

    Відповідно до ст. 121 ЗК України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

    а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

    б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

    в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

    г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

    ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

    д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

    Згідно з ч. 4 ст. 116 ЗК України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

    Тобто кожен громадянин України має право безоплатно отримати земельну ділянку певного виду. Але, якщо ранішу Ви вже отримали таку земельну ділянку, то у майбутньому, за цим видом земельної ділянки, Ви втрачаєте право на безоплатне її отримання.

    Що стосується процедури безоплатного отримання ділянки:

    1. шукаємо вільну земельну ділянку

    Це потрібно робити самостійно, зайшовши на публічну кадастрову карту (map.land.gov.ua/kadastrova-karta) та обравши в конкретному населеному пункті, чи за ним, вільну земельну ділянку, яка вас зацікавить. Зверніть увагу: усі земельні ділянки, які зайняті, — виділені синім кольором. Натиснувши на зафарбовану ділянку, також ви отримаєте інформацію щодо землеволодіння. Інші ділянки, не виділені кольором, можуть бути вільними, або наразі про них не внесли інформацію в кадастрову карту. Остання досі перебуває на стадії наповнення, яке ще триватиме 3-4 роки.

    2. пишемо та подаємо заяву

    Стаття 118 Земельного кодексу України повністю описує процедуру отримання земельної ділянки у власність. Зокрема, першим кроком у цій справі є подання до відповідного органу (сільської, міської ради, райдержадміністрації тощо) клопотання (заяви).

    У клопотанні зазначаються:

    1. цільове призначення земельної ділянки;

    2. її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення)

    3. до клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

    3. що робити, якщо відповіді не отримали, або отримали відмову?

    Отож згідно із статтею 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам:

    1. законів

    2. прийнятих відповідно до законів нормативно-правових актів,

    3. генеральних планів населених пунктів

    4. іншої містобудівної документації,

    5. схем землеустрою

    6. техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель

    7. проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

    У разі отримання відмови варто звернутись із запитом про надання публічної інформації щодо цієї конкретної земельної ділянки, яка, можливо, вже перебуває на стадії реєстрації іншою особою, абощо. Якщо обрана ділянка виявиться зайнятою, варто розпочати таку ж процедуру щодо іншої земельної ділянки, яка на публічній кадастровій карті — вільна.

    Якщо ж впродовж 30-денного терміну ви не отримали жодної відповіді, вступає в силу принцип мовчазної згоди. Зокрема, у статті 118 Земельного кодексу України йдеться, у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то зацікавлена особа у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування.

    До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

    4.звертаємось до землевпорядників

    Отримавши згоду від органів місцевого самоврядування, або «мовчазну згоду», приступаємо до наступного етапу — розробка проектів землеустрою, що передбачає звернення до землевпорядників. І тут виникає перший платіж у цій схемі отримання земельної ділянки — за послуги землевпорядника. Заключивши договір із землевпорядником, чи землевпорядною організацією, в якому варто обов’язково передбачити вартість послуг та строки виконання робіт. Результатом роботи землевпорядника має стати проект землеустрою.

    В середньому термін виконання робіт триває 1 місяць.

    Тут є два варіанти: або ви самостійно берете цей проект землеустрою та віддаєте на погодження в управління Держгеокадастру, або це здійснює сам землевпорядник, про що ви можете домовитись на етапі укладання договору.

    5. затвердження проекту землеустрою в органі місцевого самоврядування

    Далі після узгодження проекту землеустрою з Держгеокадастром, узгоджений проект землеустрою потрібно передати до органів місцевого самоврядування із супроводжуючим листом, в якому вказати, що подається оригінал проекту землеустрою з проханням його затвердити. Суть цього затвердження полягає в тому, щоб орган, який передає земельну ділянку, переконався, що заява подавалась на цю земельну ділянку, проект і узгодження зроблені теж на цю ділянку. Сільрада не може зробити зауважень до затвердженого Держгеокадастром проекту, оскільки не є спеціалістом в землевпорядкуванні.

    Згідно із статтею 118 Земельного кодексу, орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені у суді.

    6. реєструємо земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

    Отож, це заключний етап отримання земельно ділянки у власність. Для того, аби зареєструвати ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно варто звернутись до нотаріуса та подати такі документи:

    1. копія паспорту та ідентифікаційного номеру;

    2. квитанція про сплату адміністративного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, станом на 2017 рік — це 320 грн);

    3. рішення органу про передачу земельної ділянки;

    4. витяг з Державного земельного кадастру.

    Витяг з Державного земельного кадастру можна отримати самостійно.

    Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща вфдповідь. Дякую!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Хочу додати, що на практиці виникають випадки, коли на одну земельну ділянку розроблено два проекти землеустрою або коли вже земельна ділянка перебуває у власності чи користуванні, а іншою особою, не обізнаною, на цю ж земельну ділянку розроблюється проект землеустрою (тому у першу чергу Вам необхідно впевнитися у тому, що земля дійсно вільна. І лише після цього розробляти документацію).

    Слід звернути увагу, що прийняття рішення відповідним органом державної влади щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, не позбавляє права іншу особу отримати документи на право власності, першочергово, тому що надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не посвідчує права власності та не є правовстановлюючим документом.

    Тобто, сам по собі дозвіл на розробку землевідведення ще ніяк не закріплює за Вами ділянку землі. І, якщо хтось інший також отримає такий же дозвіл на ту саму ділянку і встигне швидше Вас зробити проект землелтвода і вийти на сесію міськради на затвердження проекту та передачу у власність, то саме він і приватизує її.

    Я так розумію, саме це і відбулося із земельною ділянкою, по якій Ви розпочали приватизацію, однак не завершили її.

    Всього доброго.

    Токмач Галина Николаевна

    Доброго дня. Що значить, "розпочали приватизацію"? У вас є рішення ради на розробку проекту?

    Александров Євгеній (Адвокат)
    12%

    Добрий день! Для початку подивиться на сайті "Публічна кадастрова карта України" - https://map.land.gov.ua/ там є відомості про земельні ділянки та їх кадастрові номера. Також треба підняти Рішення про виділення земельної ділянки, (можливо треба замовляти в архіві), уточняти на підставі яких рішень виділялася ділянка, якщо є суперечливі рішення оскаржувати, а вже потім формувати справу для державної реєстрації земельної ділянки... Якщо вже проведена держ.реєстрація не на Вас і є витяг з Державного земельного кадастру, то через суд.

    Беликов Олег  Александрович
    8%

    Доброго дня. Якща земельна ділянка приватизована кимось іншим, то щось зробити вжепізно. Треба було б хоч трохи біль попіклуватися цим вопросом, щоб місцевий орган розглянув ваше звернення та прийняв своє рішення. Якщо ця земельна ділянка має свій кадастровий номер, то вже почалося її формування, згідно зі ст. 79-1 ЗКУ. Щодо зміни розмірів - це вже залежить від того, під які потреби вона надається. Згідно з ч. 10 ст. 118 ЗКУ, 10. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14

    Звертайтеся, допоможу составити позов.

    Ковальчук Владимир
    8%

    Такое может быть.если за пределами населенного пункта и держгеокадастр дал разрешение а я так понял оно у вас было то никаких преград не вижу ,кадастровый номер присваивается на масив гос собственности Берите изготавливайте проэкт и здавайте в кадастр Более подробно звоните проконсультирую

    Кодолов Олександр Володимирович
    8%

    Марія, доброго дня,

    якщо на цій ділянці присвоєно кадастровий номер та ще й передано її комусь у власність, приватизувати цю ділянку вже не получиться. Сам факт того, що Ви колись стартували процес оформлення ділянки, але не завершили його, не надає Вам будь-яких прав на цю ділянку.

    Інша справа, що можливо була помилка в координатах нанесення сусідньої ділянки на ту, яку ви хочете приватизувати.Тоді є сенс звертатися до Держгеокадастру, щоб вони перевірили це офіційно. Але можете це зробити і неофіційно, для чого підійдіть у будь-яку місцеву землевпорядну організацію (вони приватні), та попросить їх подивитися цю інформацію на карті.

    Удачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України