Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Через мой участок проходят трубы канализации. Три трубы были проведены когда участок уже был в частной собственности, без ведома хозяина. Еще неизвестное кол-во труб были закопаны, когда эта земля находилась в собственности поселкового совета. Имею ли я право требовать перенести трубы с моего участка?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Херсон, 20 лет опыта
Добрий день!
Коли Вам виділялась земельна ділянка, я так розумію ви її приватизували про оформленні проектної документації, Ви повинні були знати та повідомленні про наявність каналізаційних мереж, що проходять через Вашу ділянку. крім того водовідведення та водопостачання прокладається при наявності технічних умов погоджених з ( водним господарством). Якщо на сьогооднішній час прокладені комунікації доставляють Вам незручності ви маєте право замовити технічну документацію для перенесення мереж. Однак Ви якшо ви є ініціаторам внесення змін в попередні тех. умови Вам доведеться власними силами і коштами це забезпечити, в тому числі виконання робіт.
Не зрозуміло яким чином коли ви були власником ділянки було прокладено нові труби тобто у вас сторони брали погодження для затвердження технічних умов. Це не могло пройти без відома власника ділянки.
Юрист, г. Херсон, 20 лет опыта
Добрий день!
Коли Вам виділялась земельна ділянка, я так розумію ви її приватизували про оформленні проектної документації, Ви повинні були знати та повідомленні про наявність каналізаційних мереж, що проходять через Вашу ділянку. крім того водовідведення та водопостачання прокладається при наявності технічних умов погоджених з ( водним господарством). Якщо на сьогооднішній час прокладені комунікації доставляють Вам незручності ви маєте право замовити технічну документацію для перенесення мереж. Однак Ви якшо ви є ініціаторам внесення змін в попередні тех. умови Вам доведеться власними силами і коштами це забезпечити, в тому числі виконання робіт.
Не зрозуміло яким чином коли ви були власником ділянки було прокладено нові труби тобто у вас сторони брали погодження для затвердження технічних умов. Це не могло пройти без відома власника ділянки.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 45 визначено, що вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.
Відповідно до п. 2.22. вказаних Державних санітарних норм вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.
Громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства, зокрема, за псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами, а також за розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об’єктів, що негативно впливають на стан земель (пункти «в» та «г» ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України).
При виникненні спору стосовно місця розміщення вигрібної ями громадянам необхідно звернутися до відповідних уповноважених органів місцевого самоврядування, і лише при відмові компетентного органу або при небажанні у встановленому порядку та у визначений строк розглянути відповідне звернення звертатись до суду з відповідним позовом, який буде розглядатися з урахуванням норм законодавства у цій сфері та судової практики.
В ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме ст. 12 передбачено обов’язки громадян, які пов’язані з бережливим ставленням до природи, її охорони та раціонального використання її багатств відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; одним з обов’язків є не порушення екологічних прав та законних інтересів інших громадян.
Вам спочатку необхідно звернутися до міської ради, якщо не буде результату - з позовом до суду.
На виготовлення нового проекту землеустрою, щодо перенесення комунікацій необхідно заново подавати документи , проходити погодження та отримувати рішення сесії ради про надання згоди на розроблення проекту, а потім рішення ради про надання у власність.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте!
Для начала рекомендую обратиться с информационным запросом по поводу этих труб в местные органы самоуправления - сельский совет, Водоканал, Управление Геокадастра, для получения официальной информации о наличии/отсутствии оснований для их установки, прокладывание та порядке експлуатации, причинах не получения разрешения (согласия) на их установку, прокладывание от собственника земельного участка.
В соответствии со ст. 19 Закона Украины «Про доступ до публічної інформації», запрос на информацию — это просьба лица к распорядителю информации предоставить публичную информацию, находящуюся в его владении. Запрос на получение публичной информации подается в произвольной форме, но он должен содержать:
После наличия и изучения документов, Вы сможете принимать решение о процедуре обжалования и возможно решения вопроса в судебном порядке.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Глава 32
ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЧУЖИМ МАЙНОМ
Стаття 401. Поняття користування чужим майном
1. Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.
2. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут).
Стаття 402. Встановлення сервітуту
1. Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду.
2. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки.
Земельний сервітут підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно.
3. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту.
Стаття 403. Зміст сервітуту
1. Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном.
2. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку.
3. Особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду.
4. Сервітут не підлягає відчуженню.
5. Сервітут не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном.
6. Сервітут зберігає чинність у разі переходу до інших осіб права власності на майно, щодо якого він встановлений.
7. Збитки, завдані власникові (володільцеві) земельної ділянки або іншого нерухомого майна, особою, яка користується сервітутом, підлягають відшкодуванню на загальних підставах.
Стаття 404. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном
1. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо.
2. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту.
3. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо)...
Стаття 406. Припинення сервітуту
1. Сервітут припиняється у разі:
1) поєднання в одній особі особи, в інтересах якої встановлений сервітут, і власника майна, обтяженого сервітутом;
2) відмови від нього особи, в інтересах якої встановлений сервітут;
3) спливу строку, на який було встановлено сервітут;
4) припинення обставини, яка була підставою для встановлення сервітуту;
5) невикористання сервітуту протягом трьох років підряд;
6) смерті особи, на користь якої було встановлено особистий сервітут.
2. Сервітут може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення.
3. Власник земельної ділянки має право вимагати припинення сервітуту, якщо він перешкоджає використанню цієї земельної ділянки за її цільовим призначенням.
4. Сервітут може бути припинений в інших випадках, встановлених законом.".
Подайте на имя руководителя организации - собственника труборовода заявление (под регистрацию его вручения на Вашем экземпляре) о заключении договора сервитута Вашего земельного участка под использование трубопровода с оплатой этого сервитута (использования земельного участка). В случае отказа, оставления заявления без ответа - иск в суд о понуждении заключить этот договор. Если трубопроводов несколько - договор по каждому отдельно; если собственники трубопроводов разные - с каждым отдельно.